×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. maijs, 2012
Drukāt

Veiktas būtiskas izmaiņas Izglītības un zinātnes ministrijā

kilis_roberts92

Pēc izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa iniciatīvas ministrijā ir veiktas lielas izmaiņas, kuru dēļ deviņu departamentu vietā no jūnija būs seši, kā arī notikušas būtiskas izmaiņas personālā, aģentūru BNS informēja ministra padomnieks Reinis Tukišs.

“Ministrijas struktūra padarīta vienkārša, saprotama un maksimāli efektīva, lai nodrošinātu ātru dokumentu apriti, jaunu rīcībpolitiku izstrādi un ieviešanu,” paskaidroja ministra padomnieks.

Pēc reorganizācijas divdesmit piecu nodaļu vietā palikušas divas, kas praktiski nozīmē, ka 23 nodaļu vadītāji pārtapuši par vecākajiem ekspertiem vai atsevišķos gadījumos par departamentu direktoru vietniekiem.

Kopumā izmaiņas skārušas 43 amatu vietas, darba uzteikumi izsniegti 16 cilvēkiem – galvenokārt no darba tiks atbrīvoti referenti, kas pildījuši atbalstošas funkcijas. Likvidētas 20 vakances, trīs darbinieki iesnieguši atlūgumus.

Četru departamentu vadītāji ir rotēti uz citām IZM padotības iestādēm. Profesionālās izglītības un vidējās izglītības departamenta direktors Jānis Gaigals turpmāk būs Valsts izglītības un satura centra direktora vietnieks, Finanšu departamenta direktore Aiva Kenkle būs Izglītības kvalitātes valsts dienesta departamenta direktora vietniece, Politikas koordinācijas departamenta vadītāja Dace Ratniece kļuvusi par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras direktora vietnieci, bet Augstākās izglītības departamenta direktore Gita Rēvalde būs Studiju un zinātnes administrācijas direktora vietniece.

Uz četrām vadošo amatu vietām šīs nedēļas laikā tiks izsludināti atklāti konkursi.

Paralēli reorganizācijas procesam sākta disciplinārlieta pret IZM valsts sekretāru Mareku Gruškevicu un valsts sekretāra vietnieci Ingu Štāli. Uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku Gruškevics ir atbrīvots no pienākumu pildīšanas. Neatkarīgi no disciplinārlietas iznākuma pieņemts lēmums Gruškevicu rotēt citā amatā. Pagaidām vēl nav zināms, kādā amatā plānots pārcelt līdzšinējo IZM valsts sekretāru.

Saskaņā ar ministra 10.aprīlī izdotu rīkojumu jaunās struktūras spēkā stāšanās bija noteikta ar 21.maiju, un valsts sekretāram bija uzdots nodrošināt visus ar reorganizācijas ieviešanu saistītos jautājumus. 23.aprīlī ministra birojs konstatēja, ka uzdevums nav izpildīts. Šā iemesla dēļ reorganizācija aizkavējās, un ministra birojs uzdeva nodrošināt reorganizācijas ieviešanu valsts sekretāra vietniecei un pienākumu izpildītājai Laumai Sīkai.

“Svarīgi uzsvērt, ka jūnijā pārmaiņu īstenošana Izglītības un zinātnes ministrijā nebeidzas. Ministrijā turpināsies funkciju izvērtējums, noslodzes izvērtējums, kompetences celšanas jeb apmācības pasākumi, lai novērstu iespējamus riskus ministrijas darbībā,” klāstīja Tukišs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+