×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. novembris, 2015
Drukāt

Vēja postījumu dēļ uz laiku bez elektrības bija vairāk nekā 10 000 “Sadales tīkla” klientu Talsu novadā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šovakar spēcīgo vēja brāzmu izraisīto postījumu dēļ ap plkst.19 uz laiku bez elekoroapgādes bija palikuši vairāk nekā 10 000 AS “Sadales tīkls” klientu Talsu novadā.

Kā aģentūru LETA informēja uzņēmumā, patlaban šiem klientiem elektroapgāde jau ir atjaunota.

Ap plkst.18 elektroapgāde tika traucēta aptuveni 700 mājsaimniecībām Kuldīgas un Liepājas novados. Arī šajos reģionos elektroapgāde patlaban ir atjaunota

Savukārt ap plkst.21 elektroenerģijas piegāde ir traucēta nepilnam 1000 klientiem valsts centrālajā daļā.

Visas bojājumu novēršanā iesaistītās elektromontieru brigādes veic bojājumu lokalizāciju un turpina darbu, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektroapgādi visiem klientiem. Jau dienas laikā “Sadales tīkls” strādāja pastiprinātā režīmā, mobilizējot papildus elektromontieru brigādes, kas iesaistīsies vētras izraisīto bojājumu likvidēšanā, apzinot materiāltehnisko bāzi, kā arī sazinoties ar vietējām pašvaldībām. Turpinās darbs pastiprinātā režīmā, sekojot līdzi vētras virzībai.

Šovakar Latvijas teritoriju šķērso spēcīgs vējš, Kurzemes piekrastē brāzmās sasniedzot 25 metrus sekundē. Tas izraisīja postījumus arī elektrotīklā – spēcīgā vēja ietekmē lauzti un uz elektrolīnijām krituši koki, kas pārrāva elektrolīniju vadus.

Lai pēc iespējas ātrāk lokalizētu un novērstu spēcīgā vēja radītos postījumus – atjaunotu balstus un vadus, izzāģētu nolauztos kokus, bojājumu novēršanā ir piesaistīts iespējami liels elektromontieru brigāžu skaits un mobilizētas speciālās tehnikas vienības – visurgājēji, kvadricikli, hidropacēlāji un traktori nokļūšanai elektrolīniju trasēs.

Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, situācija elektroapgādē ir mainīga, jo bojāto elektrolīniju posmu pilnīga sakārtošana un atjaunošana ir sarežģīta un laikietilpīga un, lai novērstu reģistrētos elektrotīkla bojājumus, brigādēm nākas atslēgt papildus elektrolīniju posmus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+