×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. decembris, 2015
Drukāt

Vēja radīto bojājumu dēļ elektroapgāde traucēta aptuveni četriem tūkstošiem ST klientu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Piektdienas vakarā Latvijas teritoriju šķērsojot spēcīgam vējam un brāzmās sasniedzot 25 metru sekundē, lielākie elektroapgādes traucējumi ir aptuveni četriem tūkstošiem lietotājiem, kurus pārsvarā izraisīja spēcīgā vēja ietekmē elektrolīnijās iegāzti koki, kas pārrāva elektrolīniju vadus, un bojāti elektrolīniju balsti, aģentūrai BNS pavēstīja elektroenerģijas sadales sistēmas operatora “Sadales tīkls” (ST) komunikācijas speciāliste Tatjana Smirnova.

Viņa norādīja, ka ap pulksten 19.30 elektroapgāde traucēta aptuveni četriem tūkstošiem lietotāju visā Latvijā. Lielākie elektroapgādes traucējumi ir Kuldīgas novadā, kur elektroapgāde traucēta 1 018 klientiem, Ilūkstes novadā – 945 klientiem, Alūksnes novadā – 453 klientiem, Smiltenes novadā – 184 klientiem, Dundagas novadā – 163 klientiem, Raunas novadā – 155 klientiem, Alojas novadā – 143 klientiem, un tiek veikts aktīvs darbs, lai pēc īsākā laikā atjaunotu elektroapgādi visiem iedzīvotājiem

“”Sadales tīkls” operatīvais personāls veic bojājumu lokalizēšanu un organizē pārslēgumus elektrotīklā, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu klientu elektroapgādi. Iedzīvotāji tiek aicināti ievērot pastiprinātas drošības prasības, īpaši atrodoties elektroapgādes infrastruktūras tuvumā,” atzīmēja Smirnova.

Pēc viņas paustā, lai pēc iespējas ātrāk lokalizētu un novērstu spēcīgā vēja radītos postījumus – izzāģētu nolauztos kokus, noņemtu elektrolīniju vados ieķērušos zarus, atsevišķos elektrolīniju posmos atjaunotu trūkušos vadus un balstus, bojājumu novēršanā ir piesaistīts iespējami liels elektromontieru brigāžu skaits un mobilizētas speciālās tehnikas vienības. “Visas bojājumu novēršanā iesaistītās elektromontieru brigādes veic bojājumu lokalizāciju un veic pārslēgumus elektrotīklā, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektroapgādi visiem klientiem. Gatavojoties prognozētajai vētrai, “Sadales tīkls” jau dienas laikā strādāja pastiprinātā režīmā, mobilizējot papildus elektromontieru brigādes, apzinot materiāltehnisko bāzi, kā arī sazinoties ar pašvaldībām,” skaidroja Smirnova.

“Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā un, redzot bīstamu situāciju – ja elektrolīnijās ir iekārušies koki un zari vai zemē redzams pārrauts elektrolīnijas vads, netuvoties notikuma vietai, bet nekavējoties ziņot, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404.

“Sadales tīkls” ir elektroenerģijas sadales sistēmas operators, un tā vienīgais īpašnieks ir valstij piederošā energokompānija “Latvenergo”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+