×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

“Vēja runai” – pašiem sava veltījumu dziesma!
 (VIDEO) (1)

Foto - Oskars KupicsFoto - Oskars Kupics

Latvijas šlāgeraptaujā ar dziesmu “Kā tevi sumināt” atgriezusies grupa “Vēja runa”. Beidzot arī grupas “Vēja runa” repertuārā ir jubilāriem veltīta dziesma.

Doma par to, ka grupai vajadzētu kādu veltījuma dziesmu, ar kuru varētu apsveikt klausītājus īpašos svētkos, bija jau sen. Tad pilnīgi nejauši Andris Šīrants atrada DJ Darka tekstu. “Mans pienesums dzejdara tekstam bija tikai tik vien kā – “mēs šodien glāzes ceļam!” Bet visu pārējo DJ Darks sarakstīja,” smejot saka Andris un piebilst, ka dziesma tapa kā jau visas – lēnām un mokoši! “Patiesībā dziesma ir priecīga, līksma, ar daudz laba vēlējumiem, un man to izpildot pat negribas domāt, ka tā būtu kā veltījums kādam īpašam cilvēkam – jubilāram, bet foršiem cilvēkiem kopumā! Ikvienam un katram! Beigu beigās tur tik skaisti vārdi,” atklāti saka Agnese Šīrante. Bet Jānis Vībants piebilst, ka “dziesma pašiem patika, arī radiostacijas to sāka atskaņot aizvien biežāk, tāpēc arī nolēmām to iesniegt šajā pavasara šlāgeraptaujā”.

Grupas dalībnieki neslēpj, ka viņiem ir liels prieks un gods būt starp Latvijas labākajiem un populārākajiem šlāgermūziķiem. “Lielā Latvijas šlāgeraptauja daudzu gadu garumā jau kļuvusi par tādu īpašu notikumu mūziķu aprindās, jo to gaida ne tikai klausītāji, bet arī paši muzikanti. Mums tā viennozīmīgi ir milzīga publicitāte un foršs tusiņš Ventspilī kopā ar citiem mūziķiem. Labi pavadīts laiks, labas emocijas, turklāt iemantota klausītāju mīlestība. Katru reizi, kad kāda no mūsu dziesmām tiek atskaņota radio vai TV, un katru reizi, kad to izdzird kāds jauns klausītājs, mums tas sagādā vislielāko prieku,” teic Agnese.

Šis grupai ir īpašs pavasaris – ir iznācis jaunais albums “Tik ātri…”. Šajā platē apkopotas skaistākās “Vēja runas” dziesmas, kas tapušas pēdējo desmit gadu laikā. “Laiks skrien ātri, un tas jau nav nekāds noslēpums,” smaidot saka Agnese, “bet jaunākā “Vēja runas” albuma nosaukums “Tik ātri…” ir arī albuma tituldziesmas nosaukums. Mūsuprāt, dziesmā “Tik ātri” ir īpašs vēstījums, un redzam, ka to iemīļojuši arī mūsu klausītāji. Varētu teikt, ka klausītāji šajā albumā dzirdēs “Vēja runas” dvēseli – gan to draisko, gan smeldzīgi skumjo.”

Mūziķi neslēpj, ka šobrīd viegli Latvijā nav nevienam, bet viņi nemēdz sūkstīties par dzīvi. “Ir piedzīvoti visādi laiki, un, kā jau tas dzīvē notiek – te augšā, te lejā –, iet kā pa kalniem. Pietrūkst tādas stabilitātes sajūtas kā ārzemēs, kad mūziķis var būt tikai mūziķis. Mūzika ir viņa dzīve un darbs. Viņš ar to pelna iztiku. Diemžēl Latvijā tas praktiski nav iespējams, un mums paralēli katram ir vēl vairākas nodarbošanās un pašlaik mūzika ir palikusi tādā kā otrajā plānā, bet tāpēc vēl jo vairāk ir prieks ikreiz, kad kāpjam uz skatuves. Katram kokam ir divi gali, un, laikam ejot, ir arī daudz labu lietu piedzīvots – ir viegli strādāt, rakstīt dziesmas, jo ir pieejamas mūsdienu tehnoloģijas, datorprogrammas, instrumenti, gan iegūta pamatīga pieredze un kontaktu loks. Latvijā ir mūsu mājas, un, kā teikts kādā populārā dziesmā – lai vai kā, nekur nav tik labi kā mājās!” nosaka Agnese.

Grupai vasara solās būt karsta un radoša. “Esam ielūgti būt par muzikantiem vairākās kāzu svinībās, noteikti neizpaliks arī lielie vasaras mūzikas šlāgerfestivāli, kuros ar lielāko prieku piedalāmies, kad mūs aicina,” priecīgi saka Agnese.

“Vēja runa” 21. jūnijā ielūgta spēlēt Mazsalacā, bet līgodziesmas šogad dziedās Bārbelē. “Ja ir vēlme līgot kopā ar mums, tad informāciju noteikti varēs atrast “draugiem.lv” mūzikas sadaļā “Vēja runa” vai sekot līdzi informācijai pagastu un mazpilsētu mājaslapās. Tuvojoties katram lielākam publiskam pasākumam, noteikti ievietosim informāciju savā lapā. Domāju, ka vasara atkal mūs iedvesmos skaistām un jaunām dziesmām! Tas ir skaists laiks, kuru gribam izbaudīt gan atpūšoties, gan muzicējot,” smaidot saka Agnese.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jauka dziesmiņa

Draugiem Facebook Twitter Google+