×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. februāris, 2018
Drukāt

Vējoņa paziņojums pēc Nacionālās drošības padomes sēdes (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Atsevišķi pēdējo dienu notikumi apliecina, ka ilgtermiņā jāturpina īstenot uzlabojumi valsts un finanšu sektorā, jāturpina cīņa pret korupciju un naudas atmazgāšanu, preses konferencē pēc Nacionālās drošības padomes (NDP) sēdes žurnālistiem sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš skaidroja, ka NDP sēdē atbildīgie dienesti snieguši vispusēju informāciju par aktuālo situāciju Latvijas finanšu sektorā, un sniegtā informācija atkārtoti apliecinot, ka valsts finanšu sistēma ir stabila un tiek īstenoti nepieciešamie pasākumi, lai nodrošinātu, ka pilnībā tiek ievērotas Latvijas iedzīvotāju intereses un tiek respektētas Latvijas starptautiskās finanšu saistības.

“Mūsu mērķis ir tiesiska valsts. Koruptīvas un krimināli sodāmas rīcības valstī nav pieļaujamas, tādēļ vainīgie tiks saukti pie atbildības neatkarīgi no amata, statusa un ietekmes,” skaidroja Vējonis.

Valsts prezidents uzsvēra, ka tiesībsargājošajām un finanšu kontroles iestādēm ir jāturpina uzsāktais darbs neatkarīgi, profesionāli, principiāli un efektīvi, lai maksimāli ātri spētu tiktu sasniegti darba rezultāti.

Vienlaikus viņš norādīja, ka arī valdībai jāturpina mērķtiecīgi strādāt, lai apzinātu visus iespējamos riskus un tos samazinātu un novērstu. Tāpat Vējonis vērsa uzmanību, ka tiesībsargājošajām iestādēm ir svarīga sadarbība ar ASV kolēģiem, lai iegūtu visu nepieciešamo informāciju.

“Aicinu ikvienu rūpīgi izvērtēt ziņu avotus, neļauties dažādām sazvērestības teorijām, nepārbaudītai informācijai, kā arī neizplatīt baumas un dažādus pieņēmumus. Ļausim dienestiem strādāt,” savu paziņojumu noslēdza Valsts prezidents.

Kā ziņots, pēdējās nedēļas laikā Latvijas finanšu sektoru skāruši vairāki satricinājumi.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis kriminālprocesu pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču par kukuļņemšanu. Viņš paziņojis, ka nav vainīgs un neatkāpties no amata, bet savu aizturēšanu saistījis ar “ABLV Bank” un citu nerezidentus apkalpojošo banku pretdarbību.

ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija (“FinCEN”) iepriekš paziņojusi, ka plāno noteikt sankcijas “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām. Tāpat “ABLV Bank” vadība esot līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām, norāda “FinCen”.

Savukārt bankas pārstāvji apgalvo, ka “ABLV Bank” un tās darbinieki nekad nav devuši kukuļus amatpersonām, tādēļ “FinCEN” paziņojumā paustais bankai ir pilnīgi nepieņemams. Banka arī vērsīsies tiesībsargājošās iestādēs, lūdzot pārbaudīt iespējamu bankas nomelnošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Jaturpina cinu pret korupciju u.t.t. Bla,bla,bla …….Ir janodod Startautiska tiesa,jo vietejie “svojaki ” savejos neaiztiks,jo tad rastos kedes reakcija un tiesas butu janodod simtiem Valsts budzeta izlaupitaju.

 2. Izrādās, ka savulaik Strīķes sagādātā “Lemberga stipendātu burtnīciņa”, kura bija nonākusi pie prokurora Maizīša un kurš solija to publiskot spēcīgāka par PSKP biedru karti. Loģiski, Vējonim jākalpo saimniekam.

 3. Blā Blā Blā!!!!!!

 4. “Mūsu mērķis ir tiesiska valsts.” Nu kā tad. Tikai .. mērķis pilnīgi noteikti NAV tiesiska valsts. Tad taču nevarētu vairs zagt, korumpēties un visvisādi blēdīties, tautu uz ceļiem nospiežot. Tiesiskās valstīs nevar savus šņukurs silē turēt bez sāta, par to zaudē amatus un dažs arī cietumā tiek.

 5. ieteikums "prezidenta"padomdevējiem Atbildēt

  Jūs, kuri dodat padomus šim “prezidenta izstrādājumam,” lūdzu rakstiet tekstu šim izstrādājumam vienzilbes vārdos. Tad varbūt būs cerība, ka “izstrādājuma” spējas saskanēs ar uzrastīto. Jā, Latvijas politikas varenos neieskauj intelektuāļi …. lūk arī rezultāts.

 6. NA sāk zaudēt Bordāna partijai Atbildēt

  Romān Naudiņ, tu arī balsosi par Maizīti, kurš okupācijas gados sadarbojās ar PSRS spēkiem? Un kā balsos Raivis Dzintars un Dombravu Jānītis?

 7. sākas parex bankas sāga .

 8. bet cilvēku norakāt bez sirdsapziņas pārmetumiem

 9. Ļausim dienestiem strādāt?!!! Bet, Prezident, kāpēc dienesti nestrādāja pirms visas šīs jezgas? Kāpēc apkaunoja Latviju pasaules priekšā?

 10. kurš viņam to tekstu uzrakstīja?pats jau nav spējīgs 2 teikumus izdvest

Draugiem Facebook Twitter Google+