×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Māris Antonevičs: Vējonim būs jāaug! (21)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Cienījams” – tas bija vārds, kuru pirms Valsts prezidenta vēlēšanām nereti varēja dzirdēt par Zaļo un zemnieku savienības kandidātu Raimondu Vējoni. Šis visnotaļ atzinīgais vērtējums tomēr tika teikts ar pieskaņu – nav jau slikti, bet varētu arī labāk. R. Vējoņa virzītāji toties steidza norādīt, ka viņa spējas esot apšaubītas arī iepriekš, bet tas izrādījies nepamatoti – ne vides, ne aizsardzības ministra amatā viņš neesot izgāzies. Tomēr arī tas vairāk izklausās pēc atvieglojuma uzelpas, nevis pārliecinoša raksturojuma. Kā Valsts prezidentam Raimondam Vējonim būs jāaug, lai no “cienījama” kļūtu par kaut ko lielāku. Lai viņam tas izdodas!

Politiskais fons, kas pavadīja vēlēšanas, nav tas patīkamākais – intrigu un tirgus elementu procents tajā bija diezgan augsts. Visticamāk, R. Vējonis amatā tika ievēlēts ar “Saskaņas” balsīm, kas gan tiek kategoriski noliegts. Protams, labi, ka šoreiz viss notika pieklājīgi, iztika bez lamām un personiskajiem apvainojumiem kā iepriekšējās vēlēšanās, taču koalīcijas attiecības solās būt saspringtas.

Tās partijas, kuras Saeimā pārstāv seši, septiņi vai astoņi deputāti, nereti dēvē par “sīkpartijām” (dzirdēts arī smalkāks apzīmējums – “marginālās partijas”), kas šo partiju pārstāvjiem nepatīk. Lai no šiem stereotipiem atbrīvotos, ir jāparāda savs lielums. Vakardienas Valsts prezidenta vēlēšanas nodemonstrēja, ka gan Ingūnas Sudrabas vadītā “No sirds Latvijai”, gan Reģionu apvienība ir pelnījušas, lai arī tās turpmāk sauc par sīkpartijām. Tādas tās ir ne tikai pēc deputātu skaita, bet arī pēc savas būtības, kas Latvijas valstij svarīgu lēmumu pieņemšanu vērtē no pozīcijas: “Bet kas mums par to būs?” Pirmkārt, tas attiecas uz Sudrabas partiju, kas jau pirms vēlēšanām paziņoja – mēs šajā spēlē nepiedalāmies. Ko nozīmē šāda pozīcija? Ja nepatīk neviens no kandidātiem, piedāvā savu! “No sirds Latvijai” norobežojusies no prezidenta vēlēšanu procesa, it kā iepeldot kaut kādā citā, ar šo pasauli nesaistītā apziņas līmenī. Vai politika ir īstā vieta, kur nodarboties ar šādu meditāciju? Sudrabas partijas politiskā misija nav saprotama, un atliek tikai jautāt – vai tiešām to gaidīja šīs partijas vēlētāji. Ja tā, tad apsveicu ar izvēli!

Arī Reģionu apvienības pozīcija ir interesanta. Frakcijai bija savs kandidāts – Mārtiņš Bondars. Pietiekami atpazīstams sabiedrībā, labs runātājs, pašpārliecināts, taču bez izredzēm. RA izmantoja Bondara kandidatūru, lai atgādinātu par sevi, bet pēc viņa izstāšanās no cīņas par prezidenta amatu ieņēma izlepuša franču karaļa cienīgu pozīciju: “Pēc mums kaut vai ūdens plūdi.” Vai latviskojot: “Ne mana cūka, ne mana druva.” Sīkpartijas cienīga pozīcija.

Kā liecina jaunākā sabiedriskās domas pētījumu aptauja, kuru veicis pētījumu centrs SKDS, 70% Latvijas iedzīvotāju Valsts prezidentu vēlētos vēlēt paši. Taču iedzīvotājiem jāatceras, ka prezidentu vēl viņu pašu deleģētie deputāti. Varbūt šai izvēlei vajag pieiet tālredzīgāk un atbildīgāk, jo tas, kas notiek parlamentā, daļēji ir sabiedrības atspulgs.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Paldies visiem komentētājiem.Tauta /latvieši/ zina ko suns apēdis.Atkal ar SC balsīm.Lai Vējonis netēlo muļķi,JO jau pēc Bondara,Dolgopolova izkrišanas Vējonis staigāja kaifā un ar 34 balsīm jau saņēma apsveikumus!Āboltiņa vienā bandā ar Lembi,Ušaku/Urbi un ZZS nopirka !!!!balsis Vējonim,JO viņa arī Co NEDRĪKSTĒJA pieļaut,ka Levits gudrs ,neatkarīgs,godīgs vīrs,neiesaistīts rebēs partiju,tiek ievēlēts par prezidentu.Lai mani sniedz tā korumpante tiesā,bet tik .. sievišķi grūti atrast.UN pateicoties viņai Vienotība 13.Saeimā pat NETIKS,jo te nav Krievija un “Jedinaja rosija”!Grūti iedomāties lielāku negodu kā tapt ievēlētam par prezidentu melu,māņu un korupcijas ceļā !!!
  ES PIEPRASU – lai Vējonis IEMĀCĀS runāt PAREIZĀ !!literarā VALSTS val.ne sādžas izloksnē,jo citādi ir jāļauj lietot Saeimā latgaļu izloksne !!Bērziņš 2,juniors lai pacenšas.Kolhoza laiki beigušies ,esam ES !!Tēva kūtī lai dialektojas cik tik grib !!Ja viņš runās okupantu val.,lai vispirms runā LATVIEŠU PAREIZĀ val.!!

  • Nebēdā – ataudzēs Vējonis tādu pašu bārdiņu, kā Levitam un iepatiksies! Mani rezultāts apmierin, štrunts ar procesu! Es izlasiju, domāju, visu ko Levits ir sarunājis LA un nācu pie secinājuma, ka vīrs medz dažŗeiz pateikt tādu par ko pats nožēlo. Dažreiz atļaujās pateikt vairāk, nekā vajadzētu dotajā situācijā un kas izraisa nevajadzīgas asociācijas. Tas ir labi priekš zinātnieka-jurista, bet neder augsta ranga valsts vīram. Bet man nebūtu nekas pret Levitu gadījumā, ja viņš tiktu izvēlēts. Bet domāju, ka arī viņam atradīsies atbilstoša nodarbošanas šajā valstī. To kas salaists grīstēs 90tos gados tagad jau neizlabos, tādu iespēju vēsture nedod nevienam.

 2. … Te nu maciba pedejiem ‘optimistiem’ … kas centas sava egoisma pieradit neiespejamo … uzvaret ar saukliem bez vajadzigas nacionalas ideologijas satura …

  … Stulbas, neiecietigas, nodevigas un tautas tikumam nepiedienigas vadibas darbibas del, Vienotibas, NSL un LRA biedri pariet NA konta …

  … Pec briza atjedzotes par sava egoisma del izdarito politisko kludu – izolejot sevi no nacionaliem – cerams, ka Levits iestasies NA un kopigi piesaistis ekspertizi, lai NA cienigi varetu sastadit nakoso valdibu ka lielaka frakcija Saeima …. !

  … Atseviski un zem citam partijam ari Levits pazaudes savu politisko karjeru … jo turienes darbibu vel parvalda netikumigi gara tumsibas nesosi negativi tipi …. tur vinu necienis un tures ka sancensi … !

 3. Mallacis

 4. Viņš visus šos gadus ir sēdējis valdībā un ne ar ko nav izcēlies, kāpēc lai viņš pēkšņi sāgtu augt?

 5. Šis augs taukos, bet ne garīgumā! Atbildēt

  Kāda gan augšana, ja latviešu valstī Latvijā šis bezmugurkaulnieks ir apņēmies ar okupantiem runāt okupantu valodā!?

 6. Mēs paši vēl neesam izauguši līdz atbilstošākam prezidentam. Vai citplanētieši savēlēja šos deputātus? Vai nezināj;am kas ir ZZS? Bet lielā vienprātībā artkal iedevām šiem komunistu pēctečiem varas grožus. Ko ta sūkstamies? Vai kāds vispār ir padomājis kāpēc izvirzīja Bondaru? Kas tad viņš ir – kaistumkaralienes vīrs. Un lai jau neklājas runāt sliktu par jauno prezidentu, tad parasts soldafons. Pat no madoniskās izloksnes nav varējis tikt vaļā. Labi ka tautai nedeva iespēju pašai balsot, tad jau Bondaris vai Dolgopolovs būtu tikuši prezidenta godā.

 7. Ja nav izaudzis,tad velti cerēt!Visi zaļie-karjeristi!Zemnieki,Kompartija!

 8. Tāpēc jau Brigmanim (Lembergam), Sudrabai un Urbanovičam bija nepieciešama aizklāta balsošana- lai varētu tirgoties.
  Saeimas deputāti, domājot tikai par savām merkantilām interesēm, palaida garām izdevību ievēlēt valsts Prezidentu ar lielo burtu- E.Levitu.
  Vairāk kā nožēlojami, 25 gadus (!) pēc neatkarības atjaunošanas PSKP skola joprojām dominē valsts parlamentā.
  Lai arī kā, jānovēl Vējonim veiksmi. Pēc dabas jau nav slikts cilvēks…

  • ko nozīmē:”…nav slikts cilvēks…?
   Ja viņš pārstāv veco “komunistu” plejādi , bet ne no viņiem (it kā) atbrīvoto latviešu tautu, un ja viņš vēl arī tiek ievēlēts ar “vienotās krievijas” sabiedroto atbalstu, tad jau nu vairs nekāds labais cilvēks nesanāk…

 9. Ta jau nav Vejona vaina, ka vins ievelets!

 10. Saeima izvēlējās savējo, ar ko kopā ir pirkts un pārdots un savstarpēji sadalīts tautas īpašums un ES fondu naudas . Turpināsim sēdēt Inčukalna un Olaines gudrona dīķos un tautas viedoklis šiem 100 purniem ir pie kājas.

 11. Prieks !!!

  • Bēdas !!!

  • Traģiski Latvijai, jo melu, naudas un nodevības rezultātā ieguvām kārtējo ZZS un SC vanckaru!

   • bet tiem rietumniekiem jau neiet daudz labāk kā mums; no Āfrikas nākušie hotentotu pēcteči pieprasa vēl līelāku “iecietību pret svešo un citādo” kā mūsu etniski nepieskaitāmie čingishanieši.
    Bet nu – šā vai tā – līdz Latvijas simtgadei gan derētu no viņiem tikt vaļā. Tas gan maz ticams. Bet, lai mēs vismaz ietu šajā virzienā, tad mūsu “liberāļu” piekoptā “integrācijas” politika būtu jāmaina pret reālu okupācijas seku likvidācijas politiku, – tā kā to paredz starptautiskā likumība – atjaunojot okupētas valsts pilsoņu tiesības pēc viņu okupācijas pārtraukšanas.

 12. Šāda vēlēšanu kārtība ir praktiski tāda pati kā izvēloties pilsētu, kur notiks kārtējās olimpiskās spēles. Mēs zinām, kāds politiskais tirgus notiek šādā gadījumā un kādi skandāli ar to saistās. Jo – tāda ir cilvēku daba. Vienīgā starpība – tur balso visi, taču vai tas ir labāk? Vēlēšanas kārtējo reizi pierādīja, ka pa īstam latviska Latvija, vismaz pašlaik, nav iespējama. Lielākā daļa latviešu tādu Latviju īstenībā pat negrib.

 13. Tieši tā. Tautai prasībam pret deputātiem jābūt daudz augstākam. To, ko nodemonstējis Kaimiņš – sīka skandalista, komedianta līmenis – un RA ir galīgi nepieņēmams. Bondara kandidatūra tika izslēgta godīgā cīņā un, pēc likuma, deputātiem bija jāturpina balsošanu nākamās kārtās. Ja RA un NSL vadībām nebija savas pozicijas, tad deputātiem bija jābalso pēc savas saprašanas. Tas, ka partijas vadība var izslēgt savus deputātus no vēlēšānām, ir liels trūkums šai Prezidenta vēlēšanas sistēmai. Skaidrs ka S momentā ir izmantojusi situāciju, lai nepielaistu Levitu pie prezidenta amata. Viņiem šķiet, ka Vējonis būs mazāks ļaunums. Toties S ir nodemonstrējusi, ka izšķirošā brīdī ir par tiesu augstāka pārejiem opozicionāriem.

  • Pēc būtības opozīcija taisīja vēlēšanu obstrukciju, proti, traucēja to norisi. Tas nevar būt likumīgi. Visiem deputātiem, kas no rīta iesāka šo maratonu, būtu jāpiedalās ari tā beigu posmā.

   • Visam bija jau skaidrs rezultāts 4.kārtas beigās, kad, līdz ar Vējoņa ierašanos saeimā, sākās viņs sveikšana. Kāpēc tautai bija jārījo papildus izrāde???

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Viss liecina, ka jums ir izdegšanas sindroms

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika liecina,ka kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti vairāk nekā 1400 kūlas degšanas gadījumu. Kaut pērnās zāles dedzināšana ir aizliegta un par to draud sods, tomēr daudzi cilvēki turpina to darīt.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+