×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2016
Drukāt

Vējonis aicina tautiešus Lielbritānijā neaizmirst no kurienes nākuši (9)

Foto - Valsts prezidenta kancelejaFoto - Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidenta tikšanas ar latviešu kopienas pārstāvjiem

Latvijas pilsoņiem ārzemēs svarīgākais ir nezaudēt saikni ar dzimteni, jo tikai tā ir iespējams saglabāt mīlestību pret savu valsti, otrdienas vakarā, tiekoties ar tautiešiem Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Uz tikšanos bija ieradušies aptuveni 160 Lielbritānijā pastāvīgi dzīvojoši Latvijas valstspiederīgie, kuriem bija iespēja uzdot jautājumus Valsts prezidentam.

Vējonis apliecināja, ka tautieši ārzemēs ir ļoti svarīga Latvijas daļa un tādēļ ir vajadzīgi valstij. Kā norādīja Valsts prezidents, ārzemēs dzīvo dažādu vecumu latvieši, kuri no Latvijas devušies prom dažādos laika posmos, – gan pēc Otrā pasaules kara, gan pēdējās desmitgadēs.

“Es priecājos, redzot, cik ļoti draudzīgi jūs visi esat. Ir svarīgi, lai latvieši ārzemēs saglabātu vienotību un palīdzētu viens otram. Tad arī neaizmirsīsim, no kurienes esam nākuši, un tiks turpinātas latviskās tradīcijas,” aicināja Valsts prezidents.

Raimonds Vējonis, atbildot uz klātesošo jautājumiem, teica, ka Latvijā tiek pakāpeniski nostiprināta tautsaimniecība, lai pēc iespējas mazāk Latvijas pilsoņiem būtu nepieciešamība meklēt labāku dzīvi ārzemēs un lai pēc iespējas vairāk aizbraukušo tautiešu atgrieztos mājās.

Vienlaikus Valsts prezidents apliecināja, ka viņa vizītes laikā, tiekoties ar britu amatpersonām, tiek uzsvērts, ka iespējamā Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības nedrīkst būtiski ietekmēt tur strādājošo latviešu dzīvi.

“Ikviens ar savu darbu vai pieredzi var piedalīties labākas Latvijas veidošanā. Galvenais ir nekļūt vienaldzīgiem pret Latvijā notiekošo, jo vienaldzība izbeidz jebkuras attiecības,” teica Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze atrodas oficiālajā vizītē Lielbritānijā. Tās ietvaros notikusi Valsts prezidenta audience pie Viņas Majestātes karalienes Elizabetes II, tikšanās ar Apvienotās Karalistes parlamenta Lordu palātas spīkeri baronesi D’Souzu un parlamenta Pārstāvju palātas spīkeru Džonu Berkovu. Trešdien paredzēta Raimonda Vējoņa tikšanās ar Lielbritānijas ārlietu ministru Borisu Džonsonu, kā arī viesošanās NATO Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa štābā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Prezidentam vajadzētu atcerēties , ka mēs neesam viņu ievēlējuši – viņš uzkrita pēkšņi kā sniegs mums uz galvas …

 2. kaut kāds mazohisms ! Atbildēt

  Visur atrodas tādi puisīši baltās kapzeķītēs…
  Ne jau no Latvijas delegācijai līdzi atvesti.

 3. No kurienes mēs esam nākuši? No denacionalizētajiem namiem, no likvidētajām ražotnēm, no bezdarba un pazemojošajām algām, prezidenta kgs! No nespējas dot saviem bērniem izglītību, no nespējas atbalstīt savus vecākus, no bezcerības un izmisuma!

 4. prezidenta izstrājiens

 5. Un tāpēc katrs paliksim savā vietā apmēram tā

 6. Prezidenta kungs, labak vairak pacakarejiet pratu tiem speka muliem Saima, tad mums bus patikamak atcereties no kurienes mes nakusi…., bet tagad kauns pat atcereties no kadas valsts mes nakusi…
  P.S. Ari saviem berniem par Latviju stastu visu taisnibu, ta ka saproti pats, ko vini doma par Tavu valsti….

 7. neaizmirstiet uz kurieni sūtīt naudu!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+