×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Vējonis aicinās valdību iegādāties pretgaisa aizsardzības raķetes (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Pretgaisa aizsardzības raķetes "Patriot"

Latvijā nav tehniskas iespējas konstatēt zemu lidojošus objektus, tos iespējams konstatēt tikai vizuāli, tādēļ būtu nepieciešams attīstīt gaisa novērošanas sistēmas, intervijā LNT raidījuma “900 sekundes” atzina aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Kā norādīja ministrs, viņš aicināšot valdību stiprināt gaisa aizsardzību, pērkot lokatorus, dažādus sensorus, pretgaisa aizsardzības iekārtas, piemēram, raķetes “Stinger”.

Saskaņā ar aprēķiniem, astoņos gados šiem mērķiem nepieciešami aptuveni 150 miljoni eiro. Plānots, ka nākamgad aizsardzības budžets pieaugs līdz 1% no iekšzemes koprodukta jeb par aptuveni 30 miljoniem eiro. Šajā summā varētu tikt iekļauti līdzekļi pretgaisa aizsardzības stiprināšanai.

Kā ziņots, valdība šodien aiz slēgtām durvīm uzklausīs Aizsardzības ministrijas (AM) informatīvo ziņojumu par izlūkošanas, gaisa telpas novērošanas un pretgaisa aizsardzības spējām, liecina Ministru kabineta sēdes darbakārtība.

AM pārstāvis Kaspars Galkins aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka līdz ziņojuma izklāstīšanai valdībā tā saturs netiks izpausts.

AM izvēlējusies risinājumu gaisa telpas novērošanas sistēmu iegādei. Latvijas pretgaisa aizsardzības spēju stiprināšanai AM saņēma piedāvājumus no 13 kompānijām par iespējām iegādāties gaisa telpas novērošanas sistēmas. NATO un Eiropas Savienības valstu kompānijas piedāvājušas vairāk nekā 15 dažādas sistēmas.

Pēc informācijas izvērtēšanas ministrijas un bruņoto spēku eksperti sagatavoja atbilstošāko risinājumu novērošanas sistēmu iegādei un šo risinājumu akceptēja arī Vējonis, aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Galkins.
Ministrijā gan atturējās izpaust novērošanas sistēmu izmaksas un kompāniju, no kuras stratēģiski svarīgais pirkums varētu tikt iegādāts.

Tiklīdz valdība dos zaļo gaismu novērošanas sistēmu iegādei un piešķirs atbilstošu finansējumu, ministrija sāks sarunas ar kompānijām par pretgaisa aizsardzības raķešu iegādi. Par raķetēm kompāniju aptauja netiks veikta, jo šādus ieročus piedāvā tikai nedaudz uzņēmumu un bruņotie spēki jau zina savas vajadzības, iepriekš norādīja

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vējonim valdība NAV JĀAICINA iegādāties šīs iekārtas!??? TAS BIJA JĀSAPROT PAŠAI VALDĪBAI UN PREMJEREI… Valsts drošība ir ĻOTI NOPIETNS JAUTĀJUMS UN KOMENTĀRUS NEPRASA!!! JĀ, ir parāds veselībai un izglītībai!? Šie trīs parādi ir visu iepriekšējo valdību 23 gadus VISNEPIEDODAMĀKIE, VISNOLAIDĪGĀKIE BEZDARBĪBAS UN VIEGLPRĀTĪBAS REZULTĀTI!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+