Latvijā
Politika

Vējonis ar Austrijas prezidentu vizītē Vīnē pārrunājis EP vēlēšanu rezultātus0


Valsts prezidents Raimonds Vējonis vizītē Vīnē tiekas  ar Austrijas prezidentu Aleksandru van der Bellenu, 27..05.2019.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis vizītē Vīnē tiekas ar Austrijas prezidentu Aleksandru van der Bellenu, 27..05.2019.
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Pirmdien, 2019. gada 27. maijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikās ar Austrijas prezidentu Aleksandru van der Bellenu (AlexanderVan der Bellen) viņa rezidencē Vīnē, Austrijā, portālam “La.lv” pavēstīja Valsts prezidenta preses padomniece Kristīne Kļaveniece.

Abu valstu prezidenti tikšanās laikā pārrunāja Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultātus, atzīmējot, ka Eiropas Savienību atbalstošajām, valdošajām EP partiju apvienībām ir izdevies saglabāt ietekmi, tomēr bažas raisa galēji labējo partiju panākumi vairākās valstīs.

Austrijas prezidnets Aleksandrs van der Bellens.
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Vējonis uzsvēra, ka Latvija atzinīgi vērtē abu valstu politisko dialogu, jo Austrija ir svarīgs Latvijas partneris gan divpusēji, gan daudzpusējā formātā, tostarp, meklējot kopīgas intereses ES. Savukārt regulāras politiskās konsultācijas starp mūsu valstīm, sniedz iespēju apmainīties ar viedokļiem ne tikai par divpusējiem, bet arī par reģionāliem un globāliem jautājumiem.

“Latviju un Austriju saista cieša sadarbība aizsardzības jomā. 2017. gada aprīlī parakstītais līgums starp Latvijas Aizsardzības ministriju un Austrijas Aizsardzības ministriju par pašgājējhaubiču sistēmu iegādi, kas bija nozīmīgs Nacionālo bruņoto spēku artilērijas papildinājums, un Latvijas bruņoto spēku pārstāvju apmācību šī bruņojuma izmantošanā un uzturēšanā ir ļāvis uzlabot mūsu valsts aizsardzības spējas,” atzīmēja Vējonis.

Valsts prezidents uzsvēra, ka mūsu valsts vieno arī kopīga izpratne par klimata pārmaiņu nozīmi. Latvijas ieskatā ir būtiski strādāt pie Parīzes nolīguma īstenošanas un tajā noteikto mērķu sasniegšanas – noturēt globālo sasilšanu 2 °C robežās un censties ierobežot temperatūras kāpumu līdz 1,5 °C, jo tas ievērojami mazinātu klimata pārmaiņu riskus un ietekmi, uzlabotu pielāgošanos klimata pārmaiņu negatīvajām ietekmēm, veicinātu klimatnoturību un attīstību, kam raksturīgas zemas siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisijas un sekmētu investīcijas oglekļa mazietilpīgai un pret klimata pārmaiņām noturīgai attīstībai.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

„Latvija atbalsta nepieciešamību valstīm darīt vairāk klimata pārmaiņu politikā, jo diemžēl Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes (IPCC) zinātniskais novērtējums par situāciju pasaulē saistībā ar klimata pārmaiņām un kopējo virzību uz Parīzes nolīguma mērķu sasniegšanu rāda, ka pašreizējie valstu mērķi un politikas ir nepietiekošas, lai noturētu globālo sasilšanu 1,5 °C robežās. To izdarīt joprojām ir iespējams, taču ir nepieciešama tūlītēja un vispusīga rīcība. Apzinoties nepieciešamību pēc tūlītējas rīcības klimata politikā, Latvija ir pievienojusies astoņu ES valstu iniciatīvai sasniegt ES klimatneitralitāti līdz 2050. gadam,“ tikšanās laikā norādīja Vējonis.

Saistītie raksti

Turpinot darba vizīti Austrijā, pēcpusdienā Latvijas Republikas vēstniecībā Vīnē Valsts prezidents tiksies ar tautiešiem Austrijā un Latvijas goda konsuliem Austrijā. Savukārt dienas noslēgumā Vējonis piedalīsies Austrijas Federālā kanclera Sebastiana Kurca sniegtās vakariņās.

Savukārt otrdien, 28. maijā, Valsts prezidents piedalīsies starptautiskā klimata samitā “R20 AustrianWorldSummit”. Samita mērķis ir meklēt risinājumus un dalīties pieredze ar jau īstenotajiem pasākumiem, lai sasniegtu ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus un globālos klimata aizsardzības mērķus saskaņā ar Parīzes nolīgumā.

LA.lv