Mobilā versija
-3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
20. augusts, 2015
Drukāt

Vējonis ar Igaunijas ārlietu ministri apspriež krieviski raidošo mediju telpu

Latvijas un Igaunijas ārlietu ministru preses konference

Igaunijas ārlietu ministre Marina Kaljuranda

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, tiekoties ar Igaunijas ārlietu ministri Marinu Kaljurandi, apsprieduši Latvijas un Igaunijas krievvalodīgo iedzīvotāju uzskatus par konfliktu Ukrainā, kā arī krieviski raidošo mediju telpu. Secināts, ka šajos jautājumos ir nepieciešama ciešāka Latvijas un Igaunijas sadarbība. “Ir jāinvestē krieviski raidošo un rakstošo mediju satura un žurnālistikas kvalitātē, lai spētu konkurēt ar spēcīgo Krievijas izklaides saturu,” norādīja Raimonds Vējonis.

Viņaprāt Baltijas valstīm ir arī jālūdz lielāka NATO klātbūtnie reģionā.

Ministre, piekrītot Raimonda Vējoņa teiktajam, sacīja, ka ir atzinīgi vērtējami pagājušajā gadā notikušā Velsas samita rezultāti, taču tagad ir nepieciešama reāla to īstenošana. “Igaunijā vēlamies redzēt ne tikai ASV, kas, sākoties Krimas krīzei, reaģēja pirmā,” sacīja M.Kaljurande.

Sarunas laikā tika apspriesti arī abu valstu aizsardzības budžeti. Igaunijas ārlietu ministre apsveica Latviju ar apņemšanos palielināt aizsardzības budžetu, lai līdz 2018.gadam tas sasniegtu 2% no IKP. Sarunas laikā tika skarta ari situāciju uz abu valstu robežām – īpaši Austrumu robežas, kur gan Latvijas, gan Igaunijas daļā šobrīd vērojams izteikts nelegālās imigrācijas spiediens.

Pievienot komentāru

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā (14)Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (8)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+