Mobilā versija
+24.8°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
20. augusts, 2015
Drukāt

Vējonis ar Igaunijas ārlietu ministri apspriež krieviski raidošo mediju telpu

Latvijas un Igaunijas ārlietu ministru preses konference

Igaunijas ārlietu ministre Marina Kaljuranda

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, tiekoties ar Igaunijas ārlietu ministri Marinu Kaljurandi, apsprieduši Latvijas un Igaunijas krievvalodīgo iedzīvotāju uzskatus par konfliktu Ukrainā, kā arī krieviski raidošo mediju telpu. Secināts, ka šajos jautājumos ir nepieciešama ciešāka Latvijas un Igaunijas sadarbība. “Ir jāinvestē krieviski raidošo un rakstošo mediju satura un žurnālistikas kvalitātē, lai spētu konkurēt ar spēcīgo Krievijas izklaides saturu,” norādīja Raimonds Vējonis.

Viņaprāt Baltijas valstīm ir arī jālūdz lielāka NATO klātbūtnie reģionā.

Ministre, piekrītot Raimonda Vējoņa teiktajam, sacīja, ka ir atzinīgi vērtējami pagājušajā gadā notikušā Velsas samita rezultāti, taču tagad ir nepieciešama reāla to īstenošana. “Igaunijā vēlamies redzēt ne tikai ASV, kas, sākoties Krimas krīzei, reaģēja pirmā,” sacīja M.Kaljurande.

Sarunas laikā tika apspriesti arī abu valstu aizsardzības budžeti. Igaunijas ārlietu ministre apsveica Latviju ar apņemšanos palielināt aizsardzības budžetu, lai līdz 2018.gadam tas sasniegtu 2% no IKP. Sarunas laikā tika skarta ari situāciju uz abu valstu robežām – īpaši Austrumu robežas, kur gan Latvijas, gan Igaunijas daļā šobrīd vērojams izteikts nelegālās imigrācijas spiediens.

Pievienot komentāru

Katrs pats sava darba stāža detektīvs (7)Pieprasot vecuma pensiju, laikus jāsavāc dokumenti par darba mūžu līdz 1996. gadam
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+