Latvijā
Politika

Vējonis ar kundzi dosies vizītē uz Koreju6


Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu.
Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu.
Foto-LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni šodien dosies oficiālā vizītē uz Koreju, liecina Valsts prezidenta darba kārtība.

8.februārī Valsts prezidentam ar kundzi paredzēta dalība Latvijas valsts karoga pacelšanas ceremonijā Phjončhanas Olimpiskajā ciematā un dalība Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidenta Tomasa Baha rīkotajās svinīgajās vakariņās. Savukārt 9.februārī Slovākijas Olimpiskās mājas apmeklējums, tikšanās ar Phjončhanas olimpiādes brīvprātīgajiem un orgkomitejas pārstāvjiem no Latvijas, dalība Korejas prezidenta Mūna Džēina rīkotajā pieņemšanā un dalība XXIII Phjončhanas ziemas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā.

Savukārt 10.februārī Valsts prezidents ar kundzi piedalīsies Korejas parlamenta Latvijas un Korejas starpparlamentu sadarbības grupas vadītāja vietnieka Šima Kidžuna sniegtajās darba vakariņās, bet vakarā apmeklēs Latvijas Olimpiskās vienības sportistu startus. Arī 11.februārī un 12.februārī tiks apmeklēti Latvijas Olimpiskās vienības sportistu starti.

13.februārī plānota Vējoņa un viņa kundzes tikšanās ar Korejas prezidentu Mūnu Džēinu, Latvijas Republikas vēstniecības Korejas Republikā atklāšana un dalība Latvijas goda ģenerālkonsula Korejas Republikā Kjunghūna Kvona rīkotajās vakariņās.

Noslēdzot vizīti, trešdien, 14.februārī, Valsts prezidentam paredzēta dalība Latvijas – Korejas biznesa foruma atklāšanā, dalība Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) sadarbības līguma ar Korejas Importētāju asociāciju un Nodomu protokola starp LIAA un Gyeonggi provinci par sadarbību tehnoloģiju pārnesē, start-up vidē un inovācijās parakstīšanā un tikšanās ar Korejas parlamenta (nacionālās asamblejas) priekšsēdētāju Čunu Sjekjunu.

Tāpat plānotas Valsts prezidenta un delegācijas darba pusdienas kopā ar VIP biznesa foruma dalībniekiem, Latvijas un uzņēmējiem, tikšanās ar “Samsung” korporācijas pārstāvjiem, Valsts prezidenta un viņa kundzes dalība Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Korejas Republikās Pētera Vaivara sniegtajās darba vakariņās, un Vējoņa dalība Ministru prezidenta biedra, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) rīkotajā neformālajā tikšanās ar Latvijas uzņēmējiem.

Ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā, Dienvidkorejā, norisināsies no 9. līdz 25.februārim, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos.

Latviju gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā pārstāvēs 34 sportisti deviņos sporta veidos, kā arī sastāvā iekļauts viens rezervists. Izlasē būs 14 olimpiskie debitanti. Atklāšanas ceremonijā 9.februārī Latvija karogu nesīs bobsleja stūmējs Daumants Dreiškens.

No Latvijas uz Ziemas olimpiskajām spēlēm dosies arī 22 masu mediju pārstāvji.

LA.lv