×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
9. februāris, 2018
Drukāt

Vējonis “atmet atpakaļ” grozījumus, kas aizliedz publiskajos iepirkumos piedalīties “ofšoriem” (17)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Raimonds Vējonis

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien, 2018. gada 9. februārī, Phjončhanā, Korejas Republikā, nodeva otrreizējai caurlūkošanai Saeimai grozījumus Publisko iepirkumu likumā, portālu LA.lv informēja Valsts prezidenta kancelejā.

“Jau septīto reizi Saeimā atgriežu likumu otrreizējai caurlūkošanai galīgajā lasījumā sasteigti virzītu un pienācīgi neizstrādātu priekšlikumu dēļ. Publisko iepirkumu likuma grozījumi uzskatāmi parāda, ka trešais lasījums nav īstais laiks, lai piedāvātu risinājumus, kas iepriekšējos lasījumos nav apspriesti un pienācīgi izstrādāti. Šāds sasteigts un nepārdomāts likumdošanas process nav Latvijas iedzīvotāju interesēs”, norāda prezidents.

Vēstulē Saeimas priekšsēdētājai Vējonis norāda uz trešajā lasījumā virzītajās normās par pretendentu izslēgšanu no iepirkumiem pieļautajām būtiskajām nepilnībām, kas neļaus sasniegt normu deklarētos mērķus un var radīt papildus izdevumus un zaudējumus valsts budžetam saistībā ar iespējamiem Eiropas Savienības ES tiesību pārkāpumiem.

Prezidents arī vērš uzmanību uz likumā ietvertajām strīdīgajām normām, kas Latvijā reģistrētus uzņēmumus nostāda nelabvēlīgākā situācijā, salīdzinot ar ārvalstīs reģistrētajiem uzņēmumiem, kuru kapitāldaļu (akciju) īpašnieki ir reģistrēti zemu nodokļu vai beznodokļu valstīs vai teritorijās.

Vējonis atbalsta strīdīgo normu deklarētos mērķus, tomēr aicina pievērst uzmanību spēkā esošajam Publisko iepirkumu likumam. Publiskie līdzekļi un publiskais finansējums var tikt piešķirts tikai tādām personām, kas nomaksājušas nodokļus un izpildījušas savas saistības pret valsti. Tā ir pašsaprotama un loģiska prasība, kas ir noteikta likumā un ir spēkā jau daudzus gadus.

“Ieguldot Eiropas Savienības fondu līdzekļus 2014.-2020. gada plānošanas periodā sabiedrības labklājības, ekonomikas izaugsmes un ilgtspējīgas attīstības sekmēšanai, nedrīkstam apzināti un mērķtiecīgi radīt priekšnoteikumus, lai valsts budžets ciestu zaudējumus, nevis iegūtu papildus ieņēmumus”, vēstulē Saeimas priekšsēdētājai norāda prezidents.

Nododot Publisko iepirkumu likuma grozījumus Saeimai otrreizējai caurlūkošanai, Vējonis aicina Saeimu arī izlemt jautājumu par trešajā lasījumā pieļaujamo priekšlikumu apjomu. Prezidents rosina noteikt, ka likumprojekta izskatīšanai trešajā lasījumā var iesniegt tikai tādus priekšlikumus, kas saistīti ar pašu likumprojektu vai apspriesti agrākos likumdošanas procesa posmos. Tas ļautu izvairīties no biežajām kļūdām pēdējā brīža risinājumos un uzlabotu likumu kvalitāti, kā arī sekmētu sabiedrības uzticēšanos Saeimai.

Ņemot vērā to, ka Valsts prezidents no 7.februāra līdz 15.februārim oficiālas vizītes ietvaros apmeklē Koreju, vēstule Saeimas priekšsēdētājai parakstīta elektroniski.

Jau ziņots, ka Saeima 1.februārī galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, ar kuriem tiek aizliegts publiskajos iepirkumos piedalīties zemu nodokļu valstī reģistrētiem uzņēmumiem, kā arī šādiem uzņēmumiem lielā mērā piederošiem pretendentiem no Latvijas. Attiecīgos priekšlikumus bija iesniegusi nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK Saeimas frakcija.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. bet ko lai dara, plikie ES fondus neapgūs…

 2. Tatad oligarhu un NATO ienaidnieka no Puzes bunkura paveles izpilditas. Soreiz gan nezinot ko nozime Offshore .Bet paveles ir japilda neprasot who is who.Jahwohl Parteigenosse !

 3. Ļautiņi! pirms vēlēšanām padomājiet – kā tas saistās ar ZZS.

 4. Par visu jāatmaksā un jānobučo rociņa.Par iebīdīšanu pilī jāatstrādā.

 5. … Nozaktai, apmulkotai un jau gandriz izpardotai valstij sis NA iesniegtais ‘ofsoru’. tapat ka ari IUL likums, ir vitali vajadzigs …!!!

  … Vai ari sis AAA ieliktenis, preteji savam dotam Satversme noteiktam zverastam, ar sadu gajienu’ kalpojot svesam interesem, velreiz atskelsies no savas tautas interesem, un tas Satversme esosiem Visparejiem noteikumiem (t.i., 1. & 2. pantos izteiktiem pamatlikumiem ) un velreiz neparstaves latviesu tautas intereses … !

  … Sai likteniga bridi, VP esot arpus Bezabrenes, nak prata kada internacionala poeta vardi:

  ‘… Vecuma, nedodies miermiligs tai pievilcigaja nakti …
  Vecums, lai atklaj un trako pret katru netaisnibu …
  Ardas un dara ta, lai viss uzlabotos … nakamai paaudzei … !!!
  Vecuma, nedodies miermiligi tai tumsaja nakti … !!!’

  …Sis brivais tulkojums, lai liek padomat visiem latvju vecajiem un sodienas apstaklu zinatajiem, tiem kas saprot, kas isti notiek Bezabrene/Latvija sobrid, un kadu nakotni mes nodosim saviem berniem … !!!

  … Seviski, lai visi tie kuri sen jau pieder akademiskai sabiedribai, beidzot, beidzot ari sak dot savu artavu … izmainot lidz sim savu nesamerigi ieveroto neintralitati Latvijas/ Bezabrenes nodeveju izraisito problemu atrisinasana … saja simtgades bridi !!! – un, lai sak izpildit savu doto zverastu pilntiesibas sanemsanas bridi … !!!

 6. ar prezidentiem nau mums paveicies

 7. Skumji, ka prezidents uzskata, ka ar mūsu nodokļu naudu var apmaksāt ofšoru korumpantus

 8. Nu mudaks nostrādāja savu kārti. Žēl vietējo un godīgo. Jo ofšoros jau neslēpjas godīgais.

 9. Kauns, Vējoni, kauns!

  • Vai tagad kāds zin kas ir kauns? Vai kāds melojot nosarkst? Vai kāds zin kas ir grēks? Vai kāds zin kas ir sirdsapziņa? Ofšoru izmantotāji ir lielākie kukuļdevēji un aizstāvji kukuļu saņēmēji,bet viņu sadarbība nav pierādama ,tā pat kā valsts nozagšana…

 10. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  nekodīsi savam saimniekam tur Ventas krastos…

 11. Kā maizi ēd, tā dziesmu dziedi.

 12. Atbalstu prezidentu Atbildēt

  Latvijas apzadzēji laužas pie iepirkumiem,lai atkal tiktu pie rebu taisīšanas

Draugiem Facebook Twitter Google+