Latvijā
Politika

Vējonis atpūšas Šrilankā 25

Foto – LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis svētdien ieradies Šrilankā, kur pavadīšot desmit dienas no sava atvaļinājuma.

Valsts prezidenta interneta lapa vēsta, ka šobrīd R. Vējonis atrodas ikgadējā atvaļinājumā (05.01-16.01), taču Šrilankas medijs “DailyMirror.lk” apgalvo, ka Latvijas prezidents ieradies desmit dienu ilgā valsts vizītē, kuras laikā “Latvijas delegācijai ieplānotas tikšanās ar Šrilankas prezidentu Maitripalu Sirisenu un premjeru Ranilu Vikremsingi”.

Pie šīs ziņas Šrilankas medija interneta lapā jau parādījušies komentāri. Piemēram, kāds lietotājs satraucas, ka Vējoņa vizītes dēļ galvaspilsētā gaidāmi satiksmes sastrēgumi, bet kāds cits jautā – ko gan Latvijas prezidents Šrilankā darīs veselas desmit dienas?

Tikmēr viens no komentētājiem skaidro: “Tagad Latvijā ir ziemas vidus un tur ir ļoti auksti, tādēļ viņi šeit izbauda brīvdienas.”

Valsts prezidenta preses padomnieks Jānis Siksnis “Latvijas Avīzei” uzsvēra, ka prezidenta viesošanās ar kundzi Ivetu Šrilankā esot privāts atvaļinājuma brauciens, nevis valsts vizīte, kā to pārspīlējoši ataino Šrilankas mediji.

Vējonim līdzi uz Šrilanku devies arī viens no viņa apsargiem, lai nodrošinātu drošību brauciena laikā. R.Vējonis braucienu sedz no saviem privātiem līdzekļiem.

Siksnis piebilda, ka nekādas oficiālas tikšanās ar Šrilankas amatpersonām Vējonim neesot paredzētas.

Pēc protokola Valsts prezidenta pārstāvjiem ir jāinformē valsts, kuru viņš plānojis apmeklēt, arī, ja vizīte ir privāta.

DailyMirror-1

LA.lv