Latvijā
Politika

Vējonis: Baltijas reģiona drošības stiprināšanā Polijas ieguldījums ir ļoti nozīmīgs 16

Foto-LETA

Polijas ieguldījums Baltijas reģiona drošības stiprināšanā ir ļoti nozīmīgs, 9.jūlijā tikšanās laikā ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Latvijas prezidents atzīmēja abu valstu ciešo sadarbību un lieliskās divpusējās attiecības, kas ļāvušas attīstīt plašu politisko un ekonomisko sadarbību starp Latviju un Poliju, kā arī stiprināt sadarbību drošības un aizsardzības jomā.

Vējonis pateicās Polijas prezidentam par NATO samita organizēšanu Baltijas jūras reģionam un visai aliansei tik nozīmīgā laikā. Tāpat prezidents ar gandarījumu atzīmēja Polijas nozīmīgo ieguldījumu Baltijas valstu drošības stiprināšanā un aicināja ciešo sadarbību turpināt.

Īpaši prezidents uzsvēra Polijas regulāro un aktīvo dalību NATO gaisa spēku patrulēšanas misijā Baltijas valstīs, kā arī militārās mācībās un ieguldījumu NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra dibināšanā.

Amatpersonas vienojās 2018.gadā apmainīties valsts vizītēm, turpinot stiprināt Polijas un Latvijas draudzīgās attiecības.

Vējonis 8. un 9. jūlijā piedalās NATO valstu un valdību vadītāju samitā Polijas galvaspilsētā Varšavā. Sanāksmes laikā tiek pieņemti svarīgi lēmumi par alianses aizsardzības spēju stiprināšanu, tostarp NATO spēku klātbūtnes palielināšanu Austrumu flanga dalībvalstīs, kā arī lēmumi par NATO lomu un tālāku rīcību attiecībā uz cīņu pret terorismu, nelegālās migrācijas kontroli, ciešāku NATO un Eiropas Savienības sadarbību, NATO misiju Afganistānā, atbalstu Ukrainai un Gruzijai.

LA.lv