Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
9. jūlijs, 2016
Drukāt

Vējonis: Baltijas reģiona drošības stiprināšanā Polijas ieguldījums ir ļoti nozīmīgs (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Polijas ieguldījums Baltijas reģiona drošības stiprināšanā ir ļoti nozīmīgs, 9.jūlijā tikšanās laikā ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Latvijas prezidents atzīmēja abu valstu ciešo sadarbību un lieliskās divpusējās attiecības, kas ļāvušas attīstīt plašu politisko un ekonomisko sadarbību starp Latviju un Poliju, kā arī stiprināt sadarbību drošības un aizsardzības jomā.

Vējonis pateicās Polijas prezidentam par NATO samita organizēšanu Baltijas jūras reģionam un visai aliansei tik nozīmīgā laikā. Tāpat prezidents ar gandarījumu atzīmēja Polijas nozīmīgo ieguldījumu Baltijas valstu drošības stiprināšanā un aicināja ciešo sadarbību turpināt.

Īpaši prezidents uzsvēra Polijas regulāro un aktīvo dalību NATO gaisa spēku patrulēšanas misijā Baltijas valstīs, kā arī militārās mācībās un ieguldījumu NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra dibināšanā.

Amatpersonas vienojās 2018.gadā apmainīties valsts vizītēm, turpinot stiprināt Polijas un Latvijas draudzīgās attiecības.

Vējonis 8. un 9. jūlijā piedalās NATO valstu un valdību vadītāju samitā Polijas galvaspilsētā Varšavā. Sanāksmes laikā tiek pieņemti svarīgi lēmumi par alianses aizsardzības spēju stiprināšanu, tostarp NATO spēku klātbūtnes palielināšanu Austrumu flanga dalībvalstīs, kā arī lēmumi par NATO lomu un tālāku rīcību attiecībā uz cīņu pret terorismu, nelegālās migrācijas kontroli, ciešāku NATO un Eiropas Savienības sadarbību, NATO misiju Afganistānā, atbalstu Ukrainai un Gruzijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Poļi jau vienreiz krievu boļševikus sasita. Ja vajadzēs, viņi to izdarīs vēlreiz, kopā ar NATO sabiedrotajiem.

  2. Poļi ir jau iesmērējuši papēžus ar zaķa taukiem(ātrāk var paskriet), lai pēc pirmā svilpiena skrietu aizstāvēt letiņus.

  3. Piekritu VP … sadarbosimies ciesak ar visiem draugiem … !

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (31)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+