×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2015
Drukāt

Vējonis brīdina Rietumus par uzticēšanos Krievijai (7)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Ir ļoti grūti uzticēties Krievijai kā partnerim, trešdien intervijā “Wall Street Journal” pauda Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents brīdināja Rietumus par uzticēšanos Krievijai kā partnerim, kamēr tā palielina savu lomu Sīrijā. Vējonis norādīja uz Krievijas prezidenta Vladimira Putina veiksmīgo kontroles iegūšanu pār Ukrainas daļām un mēģinājumiem iebiedēt un sašķelt Eiropu.

Vējonis pauda dziļas šaubas, ka Krievija iekļausies gada termiņā, lai pilnībā nodrošinātu mieru Austrumukrainā.

Viņš arī vainoja Krieviju nestabilitātes veicināšanā. “Ir ļoti grūti uzticēties šādam partnerim,” teica prezidents.

Viņš stāstīja, ka Maskava pērn palielinājusi armijas lidmašīnu lidojumus Latvijas un tās kaimiņvalstu robežu tuvumā. Tajā pašā laikā Krievija centusies ietekmēt vairākas Eiropas Savienības (ES) valstis, izmantojot ekonomiskās saites, tādējādi mēģinot sašķelt savienību.

“Veidot kopīgu politiku pret Maskavu kļūst arvien sarežģītāk,” teica Vējonis. Viņš gan arī norādīja, ka nešaubās par ES sankciju saglabāšanu Krievijai, ja vienošanās par mieru Ukrainā cietīs neveiksmi.

Attiecībā uz Ukrainu Vējonis teicis, ka Minskas vienošanās izpilde ir “vienkārši neiespējama”. Viņš norādījis uz nelielo laika posmu, kas atlicis līdz 31.decembrim, kad Krievijas atbalstītajiem separātistiem vajadzētu atdot Kijevai kontroli pār Ukrainas un Krievijas robežu.

Vējonis uzteica to, ka pašlaik vardarbība Austrumukrainā ir mazinājusies. Viņš gan norādīja uz bažām, ka kauju mazināšanās kopā ar Maskavas manevriem Sīrijā novērsīs uzmanību no konflikta Ukrainā. “Krievija mēģina pārvietot fokusu prom no Ukrainas. Ja viss, ko tagad redzēsim, būs diskusijas par Sīriju un Krieviju, neviens nerunās par Ukrainu,” norādīja prezidents.

Kā ziņots, prezidents patlaban atrodas ASV, kur viņa darba vizīte turpināsies līdz 3.oktobrim.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Kaut kāds vājprāts,vēl viens “nasing spešl”.Pats murgoja par vizīti pie cara Putina un ko tik nav samuldējis ,bet nu baida un draud Rietumiem.Svētā Petronella vai kādreiz mēs tiksim pie adekvāta prezidenta kā VVF? Būtu ANO lasījis labāk latviski kaut arī tukšai zālei.Ko var gaidīt no “krutā”prezidenta ko iestumj amatā ar SC balsīm??

  2. “Rietumu protestiem pievienojusies Rijāda,kurai Krievijas sniegtais atbalsts šīitu diktatoram ir īpaši nepieņemams.Turpinās Krievijas uzlidojumi SīrIjai”Esam ļoti nobažījušies par Krievijas gaisa spēku uzbrukumiem Hamā,Homsā un Idlibā,kuru rezultātā ir nogalināti faudzi civiliedzīvotāji,pie kam šo uzbrukumu mērķis nebūt nebija”Islāma valsts”-teikts Rietumu un arābu valstu koalīcijas paziņojumā,kuras jau gadu bombardē islāma radikāļu mērķus Sīrijā un Irākā.
    Jau trīs dienas,kā Sīrijas debesīs uzradies konkurents-Krievijas lidmašīnas bombardē nemierniekus,kas cīnās pret Sīrijas diktatora Bašāra Al Asada režīmu,kuru Maskava atbalsta no paša četru gadu kara sākuma. Pagaidām Krievija uz protestiem nereaģē.”
    Skat.”Saudisti brīdina krievus: Uzsūtīsim jums čečēnu islāmistus”,Gazeta Wyborcza,2.10.2015,15:20

  3. Es ļoti priecājos un lepojos ,ka mums ir tik gudrs Valsts prezidents! Lai Dievs svētī un pasargā!

  4. jums politiķi taču tauta tic un jus esat lielāks ļaunums nekā krievija

Draugiem Facebook Twitter Google+