×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Vējonis: Briesmu brīdī vairs nederēs aicinājums “palikt savās vietās” (8)

Foto - Valsts prezidenta kancelejaFoto - Valsts prezidenta kanceleja

Jāstrādā, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs justos droši par savu ikdienu, ceturtdien savā uzrunā Saeimai sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzsverot, ka vairs nebūs iespējama politiska pakļaušanās citas valsts ultimātiem, nedz arī aicinājums palikt savās vietās un nepretoties agresijai.

Vējonis uzsvēra, ka valstī saglabājas augsts sociālās nevienlīdzības līmenis un neticība valsts varai. To iespējams labot tikai ar kārtīgu darbu. Prezidents norādīja, ka pirms gada par prioritāti tika noteikta valsts drošība, bet gada laikā tā Latvijā ir uzlabojusies.

“Būtiski palielinātas NBS pilnvaras. Mēs aizstāvēsim savu valsti un tās brīvību. Mēs stiprinām savas valsts aizsardzības spējas,” sacīja Vējonis. “Turpmāk Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem negaidīta militārā iebrukumā gadījumā būs ļauts izpildīt savu pienākumu – aizsargāt Latvijas valsti, tās teritoriālo vienotību un iedzīvotājus no agresijas, negaidot atsevišķu pavēli. Briesmu brīdī nebūs iespējama nedz politiska pakļaušanās citas valsts ultimātiem, nedz aicinājums palikt savās vietās un nepretoties agresijai. Mēs aizstāvēsim savu valsti, savas valsts neatkarību un savu brīvību.”

Vējonis norādīja, ka valstij nepieciešams pildīt NATO kolektīvās aizsardzības līgumā noteiktos kritērijus. Viņš uzsvēra, ka mums ir uzticami sabiedrotie.”Eiropā vēl arvien norisinās dažādi procesi – piemēram, turpinās Krimas nelikumīgā okupācija, tāpat arī Sīrijas konflikts rada bažas Eiropā, taču kopīgi varam stāties pret šiem izaicinājumiem,” sacīja Vējonis.

Vējonis arī pieminēja Latvijas tiesu varu un to, ka nepieciešams veicināt tiesu varas atbildību un pilnvaras, tādējādi radot sabiedrībai ticību tiesu varai. Tāpat sabiedrība no Saeimas sagaida caurspīdīgu darbu un Vējonis atgādināja, ka viņam, kā prezidentam, nav pieņemama prakse, kurā būtiskus grozījumus piedāvā trešajā lasījumā, kā arī steidzamības noteikšana sarežģītiem likumprojektiem.

“Likumdošanas procesā vairāk jāizmanto Latvijas zinātnieku akadēmiskais potenciāls,” teica prezidents, norādot, ka rudenī piedāvās savus uzlabojumus likumdošanas procesa pilnveidei. Kā turpmākās prioritātes Vējonis minēja veselības un izglītības nozaru sakārtošanu, ēnu ekonomikas apkarošanu, maksātnespējas procesa pilnveidi, kā arī demogrāfijas jautājumu risināšanu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Saeima ceturtdien pulcēsies uz pēdējo 2016.gada pavasara sesijas plenārsēdi. Saeimas Prezidijs un Frakciju padome ceturtdien, 9.jūnijā, vienojās Saeimas 2016.gada pavasara sesiju slēgt 20.jūnijā, bet rudens sesiju sākt 2.septembrī.

Saeimas Kārtības rullis paredz, ka Saeimas sesijas ir kārtējas un ārkārtas. Gadā ir trīs kārtējās sesijas: rudens, ziemas un pavasara sesija. Saeimas sesiju starplaikā pēc nepieciešamības jebkurā brīdī var tikt sasaukta Saeimas ārkārtas sesija.

Ar pilnu Vējoņa runas tekstu iespējams iepazīties šeit!

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. nevis tautas(pilsoņu) vara, bet TIESU vara.
  Pie kā tas ir novedis, to ikdienā redzam.
  Noziedzniekus “nevar” notiesāt, vai vienkārši “nesaskata”.

 2. vēla pēcpusdiena Atbildēt

  Kas par vēlu, tas par skādi. Ko nu vairs, sagāzuši pilnu Latviju ar krieviem, svepst kaut ko par briesmām. Paši vainīgi, ka savu zemi iztirgojat par sviestmaizi. Sašņorēs jūs visus vienā jaukā naktī, kā jau tas kādreiz noticis.

 3. Turpinoties pašreizējiem tautas emigrācijas un izmiršanas tempiem drīz nebūs kam un ko aizstāvēt.

 4. Nevajag palikt savā vietā, bet gan uz to ir vispirms jāiedzer.

 5. Briesmu brīdī būs jāņem kājas pār pleciem, ja vēl būs tāda iespēja.

 6. Vai nevar likt to Kārli mierā? Neviens prezidents pēc viņa nav cienīgs pat viņa kurpes sašņorēt.

 7. Maldīties ir civēcīgi.Bet savas iespējas pārvērtēt – noziedzīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+