×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. jūlijs, 2015
Drukāt

Vējonis: Galvenais uzdevums ir stiprināt valsts drošību (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Eksprezidents Andris Bērziņš (no kreisās) nodod Rīgas pils atslēgas jaunievēlētajam Valsts prezidentam Raimondam Vējonim simboliskajā Valsts prezidenta amata pārņemšanas ceremonijā Melngalvju namā.

Galvenais Valsts prezidenta uzdevums ir stiprināt valsts drošību, šodien pēc svinīgā solījuma, uzrunājot Saeimas deputātus, teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vējonis atzina, ka viņam ir gods uzņemties Valsts prezidenta pienākumus un viņš daudz domājis par šo godājamo amatu un to, kas jāpaveic prezidentam.
Citās profesijās ir noteikti kritēriji, bet viņš domājis arī par sekmju kritērijiem politikā. Vējonis sev radis atbildi uz šo jautājumu – svarīgākais ir tas, kas sekmējis savas valsts attīstību, lai cilvēki ir labāk pārtikuši, patriotiskāki. “Latvijas veiksme ir atkarīga no katra cilvēka veiksmes,” akcentēja prezidents. Viņš arī mudināt padomāt, kāda izskatīsies Latvija nākamajā simtgadē.

Vējonis akcentēja, ka darbs pie tālredzīgas politikas prasīs no prezidenta pilnīgu politisko neitralitāti, spēju līdzsvarot intereses.
Viņš arī norādīja, ka Latvijā bieži mēdz runāt par sašķeltu sabiedrību, bet nav gudri un patriotiski izcelt sašķeltību. Jādomā par to, kas mūs vieno. Jāstrādā pie valsts pamatu stiprināšanas un vienotas vēstures izpratnes, piebilda prezidents. Vējonis norādīja uz dažādu tautību cilvēkiem, kas ir guvuši panākumus Latvijā un akcentēja, ka Zolitūdes traģēdijas laikā nebija svarīgi, kādai tautībai piederēja cietušie un glābēji, jo nozīmīgi bija glābt ikvienu cilvēku.

Prezidents akcentēja, ka galvenais darbs būs valsts drošības stiprināšana un tas ir grūtāks uzdevums, nekā izklausās. Viņš akcentēja, ka drošība ir būtiska visās jomās, piemēram, jādomā par sociālo drošību, uzņēmējdarbības vidi, darbvietu radīšanu un citiem jautājumiem.

Nepieciešams arī kopīgi panākt, lai Latvijai nelabvēlīgas idejas nekļūtu populāras, piemēram, ka valsts integrācija Rietumos būtu neveiksmīga. Vējonis uzsvēra, ka Latvijas attīstība ir cieši saistīta ar dalību Eiropas Savienībā un NATO un Latvijai jāpauž solidaritāte ar šo organizāciju dalībvalstīm, reizē aizstāvot savas intereses.

Vējonis uzsvēra to daudzo cilvēku lomu, kas ikdienā pašaizliedzīgi dara savu darbu, tajā skaitā uzņēmējus, kas rada darbavietas. Viņi ir pelnījuši uzmundrinājumu un atzinību ikdienā, jo uz šādiem cilvēkiem balstās Latvija un tās nākotnē, akcentēja Valsts prezidents. Viņš skaidroja, ka prezidentam ir jāspēj īstenot dažādas intereses un pie prezidenta būs gaidīts katrs, kurš ir gatavs konstruktīvai sarunai. Vējonis akcentēja, ka Valsts prezidents “nav durvju izkārtne”, tādējādi norādot uz valsts augstākās amatpersonas nozīmīgo lomu politikā.

Viņš arī minēja, ka valsts pārvaldei ir jāstrādā saprotami un prognozējami, jo varbūt tieši šodien politiķu patvaļīgi pieņemtais lēmums negatīvi ietekmēs kādu uzņēmēju, lai gan politiķiem ir jārīkojas pretēji, aizsargājot un palīdzot attīstīties saviem uzņēmējiem. Vējonis piebilda, ka īpaši ir jādomā par tiem, kuriem Latvijā klājas visgrūtāk, un nevienlīdzības mazināšanai ir svarīga arī reģionālā dimensija.

Valsts prezidents pauda cerību uz sadarbību ar visiem politiskajiem spēkiem un solīja izmantot ikkatru Satversmē doto pilnvaru, lai sekmētu valsts attīstību.

Vējonis uzsvēra, ka negrasās nodalīt savu darbu iekšpolitikā vai ārpolitikā un pieturēsies pie galvenā uzdevuma – stiprināt drošību. Viņš arī solīja, ka darbosies pēc principa “miers baro, nemiers posta”.

Vējonis arī sacīja, ka ir lepns dzīvot Latvijā un par Latvijas cilvēkiem.

Kā ziņots, jaunais Valsts prezidents Vējonis, uzņemoties amata pienākumus, šodien Saeimas ārkārtas sēdē nodeva svinīgo solījumu.

Pilns Vējoņa uzrunas teksts, nododot svinīgo solījumu

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Kodols: visu Latvijas tautu konsolidācija ciešākā integrācijā ar Eiropu konkrēti un Rietumiem vispārīgi. Protams, neatbalstot tādas ekstrēmas lietas kā latviska Latvija vai krieviskais separatisms. Vēl – ierēdņu varas mazināšana pār uzņēmējiem. Redzēsim, kā tas izdosies, ja līdz šim tas daudzkur nav izdevies.

 2. Vis labi tik uzraugi tanti, ka nesasola par daudz – te naudu grieķiem garantēt ( kā Godmanis privātbankai), te migrantu pūļus pēc eirolimeņa pabalstiem klīstošus ( kur nabaga migrants var ņemt 5000$, lai tiktu uz Eiropu – tikai ar Eiropas limeņa pabalsta garantiju…).

 3. P.S. Un pavisam dīvaini visu to penteri klausīties itkā Vējonis tiko !? būtu iekārpījies politikā un valsts dzīvē.Un kur tad tie N-tie gadi ministru u.c. beņķos un cītīga kalpošana Ventspils mafioi?Visus šos gadus balsoja kā visi -arī perversi,neprotestēja,visam piekrita utt.Kurš ticēs,ka tagad būs savādāk?Un tas “konflikts”ar Hūti bija švaki izspēlēts tejāteris.Īsākā anekdote: Vējonis pārmāca,”izskalo”smadenes un liek labi domāt Pundurim par ES,Sorosu un NATO ?! Meli un liekulība!

 4. Nu jo tālāk,jo trakāk!Pat no Bērziņa mēs neko tādu nebūtu spiesti uzklausīt!Šim kovbojam mutē nebūs vārdu “okupācija””,”latvieši”,pamatnācija utt.Šis būs prezidents “politiskai”nācijai “OHO” Ne velti kalpojis N-os gadus Pundurim. Viņš vēl parādīs kas viņam iekšā faktiski.— pleskavas gēni./ Krim naš!/
  Pirmais Latvijas prezidents 1/2 krievs,nākošais “j;acer”būs “tīrs”krievs Ušaks un KAS BŪS LATVIJA ??

  • … tev līdzīgo ņemšanās ar to “okupāciju” jau sen piegriezusies ….. cik var gaudot

   • Tik ilgi kamēr okupnti sāks uzvesties kā tas pienākas civilizētā pasaulē,nevis pieprasīt okupantiem lielākas tiesības kā pamatnācijai un pēc 50 g.okupācijas un 25 g.neatkarības nav kauna pieprasīt okupantu val.kā otru valsts val. Visa problēma ir iekš tam ,ka okupanti riebjot latviešiem speciāli nerunā valsts val.Problēma ir krievos,kas cer atjaunot PSRS vai Latviju pārvērst Piedņestrā. Eksperimentējam – lai krievi sāk visi runāt valsts val.un problēmu NEBŪS ,lai darba devēji /krievi/ nepieprasa zināt okupantu val.visos darba sludinājumos. Okupantu nebūs,kad viņi uzvedīsies ne kā okupanti !

Draugiem Facebook Twitter Google+