×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

Vējonis gatavs uzņemties Valsts prezidenta amatu (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) ir gatavs uzņemties Valsts prezidenta amatu, ja Saeimas deputāti pieņems attiecīgu lēmumu, to Vējonis ar savas padomnieces Aijas Jakubovskas starpniecību norādīja aģentūrai LETA.

Vējonis ir izvērtējis savu kandidēšanu un ir gatavs uzņemties atbildību, ja tam būs atbalsts Saeimā, informēja ministra padomniece.

“Jebkurā gadījumā, tā ir tautas ievēlēto deputātu atbildība un pienākums izsvērt visus par un pret, pieņemot lēmumu par to, kas būs Valsts prezidents laikā, kad būs jāpieņem nozīmīgi lēmumi, lai stiprinātu valsti, tās iekšējo un ārējo drošību,” uzsver Vējonis.

Ministrs augsti novērtē ZZS atbalstu savai kandidatūrai un norāda, ka “nešaubās par deputātu balsojumu, jo ZZS deputāti vienmēr ir turējuši doto vārdu”.

“Domāju, ka mēs esam sasnieguši tādu politisku briedumu, lai atklāti pieņemtu lēmumus un tos pildītu pēc labākās sirdsapziņas,” pauž Vējonis.

Kā ziņots, ZZS vakar valdes un frakcijas kopsēdē par savu Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīja aizsardzības ministru Vējoni. Vēlāk arī “Vienotība” lēma atbalstīt Vējoņa kandidatūru augstajam amatam.

Trešā koalīcijas partija – nacionālā apvienība – par šo jautājumu lems trešdien. Līdz šim partijas līderi izteikušies, ka prezidenta amatā labprāt redzētu tiesību ekspertu Egilu Levitu, kurš gan uz šo amatu piekristu kandidēt vien tad, ja viņu atbalstītu vairāki politiskie spēki. VL-TB/LNNK līdz šim arī nav paudusi būtiskus iebildumus pret Vējoņa kandidatūru.

Opozīcijas partija “Saskaņa” lēmumu šajā jautājumā plāno pieņemt 13.maijā. “Saskaņa” plāno izvirzīt savu kandidātu Valsts prezidenta amatam, un pašlaik tiekot vērtētas iespējamās pazīstamo partijas biedru kandidatūras.

Latvijas Reģionu apvienība nolēmusi Valsts prezidenta amatam virzīt sava līdera Mārtiņa Bondara kandidatūru.

Savukārt partijas “No sirds Latvijai” izvirzītais Valsts prezidenta amata kandidāts Saeimas deputāts Gunārs Kūtris (NSL) norāda, ka tas būs partijas taktikas jautājums, vai oficiāli pieteikt kandidātu valsts augstākās amatpersonas amatam. Politiķis neizslēdz iespēju, ka viņa kandidatūra varētu arī netikt pieteikta.

Valsts prezidenta amata kandidatūras oficiāli jāizvirza no 19.maija līdz 24.maijam, savukārt Saeimas sēde prezidenta vēlēšanām sasaucama no 29.maija līdz 8.jūnijam, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Pilnīgs dvīņubrāis b.Bērziņam.Arī tas bija gatavs amata ņēmējs,tikai tās varēšanas nav ne vienam,ne otram.Blamēt valsti visi ar mieru.Vējonis jau netiek galā ar ministra amatu.Kapēc to slēpj ZZS un Āboltiņa ?Miljonus sagrūž okupantu “apmācībai”valsts val.Tā IR izmesta nauda! Bet kapēc neapmāca ES !!!!savienības valsts ministrus un prezidentu ES oficiāli lietotajā valodā?Krievu uzņēmējs neņem darbā sētnieku bez okupantu val.,bet ES,NATO ministri var nezināt angļu val.”Pilnīgs ārprāts!Kā piem,Reirs u.c. Tāda palīgskolu beidzēju salasīta valdība un prezidenti .

 2. Vējonis labs cilvēks, nav glups, bet par prezidentu – berziņš nr.2. Kauns. Vējonis posta savu prestišu un personību.
  1) Meli, ka aizklāta balsošana nodrošina deputātu neatkarību. Atklāti balsojot uz balsošanas brīdi neviens nevar ietekmēt deputātu vēl vairāk, jo katrs sēž savā vietā un neatkarīgi spiež pogu.Atklātai balsošanai viens labums – pēc rezultāta pasludināšanas var redzēt, kāds mans deputāts – vai balsojis par labāko vai vienas partijas interesēs;
  2) Ievēlēt “savu prezidentu” , vienas partijas izraudzītu prezidentu, nozīmē, lai viņš kalpotu šīs partijas ambīcijām un kabatai. Vienīgais Zatlers nekalpoja saviem maizes tēviem – oligarhiem, kuri nu cerēja uz pakalpiņu. Un viņu nogremdēja, pataisīja par ļaunuma sakni un tauta aizgāja oligarhu pavadā, sāka arī novērsties, kaut Zatlers bija Kārlis Ulmanis nr.2, izcila personība.

  Latviju pārvalda pelēcīgas personības, pagaidām nav neviena īsta valstsvīra, tādēļ gudrākos viņi nepieņem, jo var izskatīties vēl pelēkāki. Tādēļ viņi vārās savās spēlēs, turas pie kompartijas bosu politikas, lai gudrāko un spējīgāko Egīlu Levitu neievēlētu, nostumtu malā.

  Man rodas sliktas domas – šo spēli vada nevis Latvijā, bet ārpus tās.

 3. Kas notiks, ja par prezidentu kļūs nevis Levits, bet kārtējo reizi komjauniešu un reformkomunistu pārstāvis…?
  —————–
  Atbilde top skaidra, izlasot Gordona rakstu. Te citāts no Gordona raksta –
  “Kā zināms, Otrais pasaules karš sākās 1939. gada 1. septembrī pulksten piecos no rīta, kad vācu karakuģis “Schleswig-Holstein” sāka apšaudīt Dancigas (Gdaņskas) poļu tranzīta kontrolpunkta garnizonu. Un Vācijas faktiskā sabiedrotā – Padomju Savienība – 17. septembrī uzbruka Polijai no mugurpuses. Gdaņskā karš bija sācies, un šajā ostas pilsētā šī gada 7. maijā notika starptautisks pasākums, veltīts šim drausmīgajam karam, kas Eiropā beidzās 1945. gada 8. maijā. Gdaņskā Eiropas solidaritātes centrā atklāta izstāde, kuras eksponātu vidū bija redzams palielināts poļu pretestības kustības (AK) līdera, ģenerāļa Leopolda Okulicka attēls, kas 1945. gadā uzņemts padomju cietumā. Piemiņas akts Gdaņskā bija saviļņojošs. Kara upurus godināja Eiropas Padomes priekšsēdis, bijušais Polijas premjerministrs Donalds Tusks, kā arī Ukrainas, Lietuvas un Igaunijas prezidenti. Latvijas prezidents Andris Bērziņš “nez kāpēc” nebija ieradies.”
  —————
  Atkārtoju – “Latvijas prezidents Andris Bērziņš “nez kāpēc” nebija ieradies.” …

 4. Krievu izcelsmes Prezidents !!!!!! Šausmas kurp iet Latvija ar tādiem valdniekiem??? Putina zaļais cilvēciņš!

Draugiem Facebook Twitter Google+