Latvijā
Politika

Vējonis: pienācis laiks pielikt punktu nepilsoņu statusa piešķiršanai 16

Foto – Timurs Subhankulovs

Latvijā ir pienācis laiks pielikt punktu nepilsoņu statusa piešķiršanai, atklājot diskusiju par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanas juridiskajiem un praktiskajiem aspektiem sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzsverot, ka ir “jāpārvar slieksnis un jābūt drosmīgiem”.

Valsts prezidents diskusiju “Nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšana Latvijas Republikā” Rīgas pilī organizē, lai ar ekspertiem apspriestu savu iniciatīvu dot iespēju Latvijā jaundzimušiem nepilsoņu bērniem kļūt par Latvijas pilsoņiem jau viņu piedzimšanas brīdī, ja vien viņu vecāki saviem bērniem neizvēlas citas esošas valsts pilsonību.

Vējonis norādīja, ka rīkotā diskusija ir svarīga gan sabiedrībai, gan valstij kopumā, un tā kalpos par palīgu priekšlikumu izstrādei un formulēšanai, kurus Valsts prezidents parlamentā iesniegs, iespējams, jau nākamnedēļ.

“Izsvērts lēmums valdībā būs svarīgs, jo visi bērni, kas dzīvo Latvijā, ir mūsu bērni, gan piedzimušie, gan tie, kas vēl tikai piedzims. Ir pienācis laiks pielikt punktu nepilsoņu statusa jaunai piešķiršanai, jo esam Eiropas valsts, dzīvojam progresīvā, modernā valstī, kas varbūt ir gatava šāda veida izaicinājumiem,” pauda Vējonis.

Viņš skaidroja, ka vairs nedrīkst turpināt piešķirt nepilsoņa statusu Latvijā dzimušajiem bērniem, citādi “riņķa deja nekad nebeigsies”. Valsts prezidents uzsvēra, ka nevajag baidīties atteikties no nepilsoņa statusa piešķiršanas.

“Mums jābūt pārliecībai par savu valsti, par to, ka mūsu izglītības sistēma ir gatava un spējīga dot ieguldījumu, lai jebkuru bērnu izaudzinātu par kārtīgu Latvijas pilsoni. Vai mums pietiks gribēšanas un varēšanas to izdarīt, to rādīs laiks,” norādīja Vējonis.

LA.lv