×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

Vējonis: Ja vēlamies nosargāt savas vērtības, mums jāspēj atzīt draudu realitāte (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis

Šodien, 19.janvārī aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, atklājot augsta līmeņa semināru par gatavošanos 2015.gada jūnija Eiropadomes diskusijai par aizsardzību, uzsvēra, ka stājoties pretī mūsdienu drošības izaicinājumiem Eiropai jārod kopīga pieeja, kā arī jāpatur prātā vēsturē gūtās atziņas, informē ministrijā.

“Mūsu vēsture māca, cik svarīgi ir cīnīties par savām vērtībām un novērst kara izcelšanos. Tieši šobrīd svarīgāk par visu ir atcerēties šīs vēstures mācību stundas, ņemot vērā mūsdienu drošības situāciju. Mēs nedrīkstam novērsties no grūtiem lēmumiem, ja tādus būs nepieciešams pieņemt, lai garantētu mūsu drošību un labklājību,” sacīja Vējonis, atklājot semināru par ES Kopējo drošības un aizsardzības politiku (KDAP).

Aizsardzības ministrs uzsvēra, ka Eiropai ir jāprot pastāvēt par savām interesēm. “Ja vēlamies nosargāt starptautisko sistēmu, kurā ir veidota mūsu sabiedrība, mums jāspēj atzīt šā brīža draudu realitāte un jāspēj attiecīgi uz tiem reaģēt,” norādīja R.Vējonis.

Vējonis atzina, ka Eiropai būs jāveic daudz darba, lai stātos pretī plašajiem drošības izaicinājumiem: pirmkārt, jāpārskata stratēģisko dokumentu aktualitāte; otrkārt, jāsekmē ES un tās partneru sadarbība KDAP ietvaros; treškārt, jāuzlabo ES sadarbība ar NATO; ceturtkārt, jārod visaptveroša ES pieeja attiecībā uz hibrīddraudiem; piektkārt, kiberdrošības radītos izaicinājumus nedrīkst novērtēt par zemu; sestkārt, nepieciešams nodrošināt ES Jūras drošības stratēģijas rīcības plāna ieviešanu.

Jau ziņots, ka no 19. līdz 20. janvārim Latvijas Kara muzejā norisinās augsta līmeņa seminārs par gatavošanos 2015.gada jūnija Eiropadomes diskusijai par aizsardzību (High-level seminar on “Building consensus towards the June 2015 European Council – next steps?”). Semināru iespējams vērot tiešraidē “Latvijas Armija Youtube kontā”:

Seminārā piedalās ES Aizsardzības ministriju pārstāvji, kā arī pārstāvji no akadēmiskās vides, kas diskutē par jautājumiem, kā uzlabot ES spēju attīstību, kā arī apspriež Eiropas aizsardzības industrijas stiprināšanu un ES KDAP lomu globālajā drošības vidē.

Nākamā Eiropadomes sanāksme, kurā būs diskusija par šiem jautājumiem, norisināsies šā gada jūnijā, Briselē. Tajā tiks izvērtēti konkrētie panākumi, kas gūti visos jautājumos, kā arī sniegti turpmākie norādījumi KDAP efektivitātes uzlabošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Ja vēlamies nosargāt savas vērtības, tad tādiem ASV .., kā Vējonis, ir jāliek mizot kartupeļus, nevis vaukšķēt medijos.

 2. Protams ieročus zemessargiem nedot – jo bruņotie zemessargi ir vislielākais drauds zaļajiem vīriņiem un virsvadonim, kurš potenciāli ir spējīgs tos aicināt apsargāt noliktavas…

 3. Draudi nāk tieši no Jums un pie varas esošiem.Tāda ņirg
  āšanās par tautu , nekad , nevienos laikos nav bijusi.

 4. Tipiski komunistiem, viltus patriotiem, kremla pakalpiniem – runaat 1, tautai patiikamu, iestaaties IT KA par tai un valstij vajadziigo, bet realitaate dariit TIESHI PRETEEJO – visu, lai tas nebuutu.
  Kad apbrunos Zemessardzi, tad tikai vares sakt runat par daudz maz adekvaatu attieksmi pret aizsardziibu, pie tam tai atgriezot neatkariibu no NBS degradeejosas paklautiibas, kaa arii apgaadaajot ar normaalaam trieciensauteneem, tagadeejo noliktavaas sabazto humapalu ieroca parodiju AK 4 vietaa, sauktaam par pagaleem.

 5. un kādas ir jūsu vērtības?

 6. Angliski nav jaamaak Atbildēt

  aaa. bbb mmmm ddd d too too ot to .
  Iznjirgaashanaas

Draugiem Facebook Twitter Google+