×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Vējonis: Ja “Vides projektos” ir notikusi ļaunprātīga rīcība, vainīgie ir jāsoda

vejonis_leta

Ja valsts SIA “Vides projektos” ilgstoši ir veikta ļaunprātīga un nelikumīga rīcība, vainīgajiem ir jātiek sodītiem un sabiedrībai jāatgūst pārliecība, ka valsts pārvaldē strādā godīgi un atbildīgi cilvēki, aģentūrai LETA par Saeimas deputāta Raimonda Vējoņa (ZZS) viedokli informēja Latvijas Zaļās partijas birojā.

Vējonis iepriekš vairākus gadus bijis vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs.

Jau ziņots, ka saskaņā ar līdz šim Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Iekšējā audita departamenta secināto no AS “Latvenergo” Daugavas hidroelektrostaciju (HES) ūdenskrātuvju krastu nostiprināšanas darbiem piešķirtajiem aptuveni 2,8 miljoniem latu neatbilstoši mērķim “Vides projekti” izmantojuši vismaz 735 000 latu.

Vējonis norāda, ka šajā jautājumā 27.februārī vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministra Edmunda Sprūdža (ZRP) izplatītais paziņojums, kas balstās publiski nepieejamā ministrijas iekšējā audita ziņojumā, ietver tikai vispārējas frāzes bez konkrētiem faktiem vai piemēriem.

“Es kā ministrs vienmēr esmu uzskatījis, ka sabiedrībai ir tiesības kontrolēt valsts līdzekļu izmantošanu, mums visiem kopā ir jāpieprasa laba pārvaldība, izsvērti, pārdomāti un atbildīgi lēmumi, efektīva kontrole un es vienmēr arī esmu rīkojies atbilstoši savai pārliecībai. Manas darbības laikā vides jomā ieviesa plašu sadarbību ar vides nevalstiskajām organizācijām un citām valsts un pašvaldību iestādēm, lai nodrošinātu plašāku un caurspīdīgāku lēmumu pieņemšanu un izvairītos no šauras nozares pieejas,” atgādināja Saeimas deputāts.

Lēmumu pieņemšanas mehānismi valsts pārvaldē ir veidoti tā, lai nebūtu iespējama vienpersoniska lēmumu pieņemšana un tieša politiska ietekme – “Vides projektu” valsts kapitāldaļu turētājs ir ministrijas valsts sekretāra vietnieks, un konkrēto Daugavas krastu pasākumu īstenošanu uzraudzīja un lēmumus pieņēma plašas pārstāvniecības komisija. Ik gadu tiek sniegti pārskati par paveikto un veiktas neatkarīgu revidentu pārbaudes, skaidroja Vējonis.

“Protams, nekādi dokumenti, kontroles mehānismi un revidenti nevar vienmēr novērst apzinātu ļaunprātību vai parastu muļķību. Ja ir atklājies, ka Vides projektos ilgstoši ir veikta ļaunprātīga un nelikumīga rīcība, tai skaitā, iesniedzot ministrijā viltotus dokumentus, vainīgajiem ir jātiek sodītiem

 

un es varu apliecināt, ka ne Zaļo un Zemnieku savienība kopumā, ne Zaļā partija vai es personīgi nekādi nekavēs taisnīguma panākšanu, izvērtējot katras amatpersonas atbildību. Šādi gadījumi ir jāatklāj, jāizmeklē un jādara viss iespējamais, lai sabiedrība atgūtu pārliecību, ka valsts pārvaldē strādā godīgi un atbildīgi cilvēki,” uzsvēra bijušais ministrs.

LETA jau ziņoja, ka saskaņā ar Sprūdža iepriekš vēstīto auditā par Daugavas HES ūdenskrātuvju krastu nostiprināšanas projektu secināts: lai gan darbojusies komisija, kas uzraudzīja darbu, var secināt, ka tai sniegta nepilnīga, ja ne sagrozīta informācija. Nepatiesa informācija sniegta arī ministrijai un “Latvenergo”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+