×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
1. novembris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Pielikts punkts Sudrabas politiskām ambīcijām (34)

Foto - Ieva Leiniša/LETAFoto - Ieva Leiniša/LETA

Prezidents Vējonis apelējis pie vēlētāju atbildības un silti ieteicis nebalsot par sīkpartijām. Ne tikai tāpēc, ka politiskie knariņi raksturīgi ar idejisku un tehnisku nevarību, bet tamdēļ, ka elektoru balsis aizies melnajā caurumā un iznākumā vairāk procentu iegūs atbaidošā “Saskaņas” šlaka. Pēc valsts galvas norādījumiem vērts un vēlams iet valstiskās interesēs un pareizā virzienā, nododot balsis par atlases procedūru izturējušām lielām, latviskām organizācijām – “Vienotību”, Nacionālo apvienību vai Bordāna partiju. Kā Saeimas priekšsēdētāja ir visu pilsoņu māte, tā prezidents – nācijas tēvs, un viņiem jāklausa.

Ar atklātību un aicinājumu nesalaist dēlī ar balsojumu prezidents tomēr kļuva par antivaroni un daudziem lika uzmest lūpu. Apbēdinoši un līdz sirds dziļumiem sāpīgi, ja ļauj noprast, ka esi B kategorijas politiķis un tavu kanālmalā salasīto spēku nosauc par 3. šķiras niecību, peles izmēra partiju, kas darbojas tikai ar terpentīnu. Vai mazums pieredzēts, ka dibenplānā stāvošie ar masu atbalstu kļūst par cilvēces avangardu? Vai Donalds Tramps pirms tikšanas Baltajā namā nebija sīks miljardieris bez cerībām ieņemt ASV prezidenta krēslu? Vai pirms norīkojuma uz Rīgas pili Madonas skaistulis pats nebija bāls rezervists uz augstā amata kandidātu soliņa? Ja nebūs sīkpartiju, kur katrs programmas punkts paplašina cilvēku zināšanu robežas, – kurš Latvijā uzņemsies cīņu ar ķirzakveidīgajiem un reptiloīdiem? Nevērtēsim par zemu, nesvērsim par vieglu mikropartijas, kas uz katrām vēlēšanām neatlaidīgi cenšas iepūst dzīvību eiroskepses idejās, arhisvarīgos jautājumos, kas tuvi plašam vēlētāju lokam. Kas zina, kad tādi nelokāmi cīnītāji iemantos cilvēku uzticību kā “alternatīva Latvijai”?

Bija lieli jukumi, kuri utubungas pirmie atzīsies, ka tieši par viņiem Vējonis nav bijis pārāk augstās domās? Kaut partija meimuro uz kraujas malu, no kuras paveras bezdibenis, nedrīkst stresot un pastāvīgi jārunā par gaidāmo lielo laimestu vēlēšanās.

Prezidentam nebija ilgi jāgaida uz sabiedrisko fui. To publiskoja pūcīgi delegāti “No sirds Latvijai” kongresā, un Inguna Sudraba atkal kritusi ģībienā par sīkpartiju goda laupītāja Vējoņa nekautrīgiem mērījumiem. Jedritvaikociņ, Sudrabas famīlijas popularitāte tautā nav mazinājusies ne par milimetru, partijai piesaistītas pāri par 500 apkārtklejojošas dvēseles – tas ir astronomisks sekotāju skaitlis! Tikai krāpnieki sociologi nav pieskaitījuši klāt otru atbalstītāju procentu pie tā viena procenta, kas aptaujā fiksēts!

Tomēr par spīti čegevariskam noskaņojumam un blēžu mahinācijām, viltojot atbalstu, ko bauda “NSL”, pazīmes liecina, ka Vējoņa hipotēzei ir pamats un Sudrabas sektai iekļūt nākamajā Saeimā būs grūtāk, nekā Herbertam Cukuram ar tāliem pārlidojumiem sasniegt Gambiju. Platpera kungs sūdzas, ka nesastopot tuvākmīlestību, kolīdz provincē mērķauditorijai minot Sudrabas vārdu. Klātesošie tūlīt kā plēsti mūkot prom. Diriģents ar saldenākām akordeona skaņām un mudinājumiem iedzert pa glāzītei nespēj atvilināt vēlētājus atpakaļ, lai pacienātu ar kārtējo deputātisko uzrunu.

Skumīgi, bet biedri redzēti ar mugursomām plecos, sapaunojuši mantību, lai no sirds piesistu pēdu no Sudrabas kompānijas.

Tas būs neatgriezenisks zaudējums, ja 13. Saeimu atpūtinās no nelabvēļu nomocītās sievietes. Bijušā valsts kontroliere kā ar rentgenu saskatīja, cik nelikumīgi sataisīts budžets, kas ir ne vairāk vērts par tintes traipu un ka visi izdotie likumi ir tikai ierēdņu materiālo apstākļu uzlabošanai. Daudzu sirdis sildīja Sudrabas saprātīgie slēdzieni par stulbībām, ko nostrādā valdība, un arī biedrs pulkvedis nopūtīsies – bijām taču Maskavā cerējuši uz Gulbenes pojeni kā nākamo premjerministri. Vecie apgādnieki diezin vai ziedos miljonus aģitācijai par godīgo sievieti. Iespējamie sabiedrotie kā no infekcijas vairīsies saradoties ar “No sirds Latvijai”. Līdz ar to Ingunai atliek iesaukties – ak vai, esmu Tā Kunga rokās! (debesu tētiņa, nevis pavedēja) – un ļoti agrīnā periodā likt punktu politiskās darbības ambīcijām, gaišām nākotnes cerībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  Kas arī bija jāpierāda: MUĻĶU zeme eurolatvānija = rietumnieciski orientētā “deŖmokrātiskā brīvvalsts”.

 2. Pilnīgi piekrītu Raimim! Balsosim par saskaņu un zemniekiem kuru savienība ļauj Jūrmalā veidot oligrhu izveidotas shēmas….kas būtiski Saskanieši ir pērkamo prostitūciju lomā…tāpēc balsosim par ZZS un Saskaņu…

 3. Vai nav par agru rakt kapu partijai, kas no sirds mīl Latviju ? Un personīgi Sudrabas kundzei ? Vēsture bieži vien pastrādā visādus negaidītus kuriozus …

 4. Nu gan skribents! Bet partiju “No sirds Latvijai” neveido tikai Sudraba viena vien, to veido cilvēki, kas domā nevis par elektorāta, bet gan par tautas interesēm. Un tas ir tas iemesls, kāpēc jāmetas Sudrabas veidoto partiju nomelnot, – bailes no tā, ka kāds sāks rīkoties, lai celtu tautas, nevis elektorāta labklājību!

 5. Cik stulbs raksts!

 6. Sudrabai veidojot partiju savienību ar Ušaku, būs “Saskaņa no sirds”. 🙂

 7. Pēc Līcīša aicinājuma Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem Krievijas prezidenta vēlēšanās balsot par Kseniju Sobčaku šo žurnālistu vairs nav vērts uztvert nopietni. Ņirgāties par pašreizējo valsts prezidentu arī nav nekāds žurnālista varoņdarbs, bet sīkmanīga nelietība. Atradies LA mūžīgais (lasi – aizsēdējies ) trends 😀
  P.S. variet banot, nav jau pirmoreiz, tiklīdz uzrakstu ko nepatīkamu. Es vienmēr aizstāvēšu mūsu valsts prezidentu, kā nekā novadnieks 🙂

 8. Sudraba ir vienígá par kuru vél var balsot.Tápéc arí sákas vinas nomelnosana,ká redzams no vinas dazi baidás.

 9. Gulbenes pojene – tas ir smieklīgi pateikts.

 10. …. Bezabrene celas politiskas vetras … pat VP, Vejonis, kaut nacis no ZZS, saprot, ka nevares zegelet pret veju … tamdel parsteidzosais, bet patiesi labakais atbalsts NA un JKP … !
  … Labak palikt patriotam velak neka nekad … vai lidzigi VVF … !?
  … Tatad, vai VP Vejonim nebutu laiks japiedalities autohtonas latvbiesu tautas un patriotisko pilsonu Lapu gajiena 18.11 … !

 11. Laiks samazināt partiju skaitu, lai likvidētu lielo haosu mazā valstī. Pietiktu ar 3 partijām- kreisie, labējie un neitrālie!!!

 12. Vienkarsi pasule smejas …..Par ko maksat algu.BANKROTs

 13. Ko var vāvuļot Prezidenta kungs.Ar kādas partijas balsīm tad Jūs ievēlēja par prezidentu.Vai tā nebija Saskaņa?Sen bija zināms ar ko Zaļzemnieki brāļojas.Katrs iedzīvotājs var vēlēt ko viņš vēlas, bet partijām gan vajadzētu rūpēties par savu Valsti un Tautu un nevis par savām kabatām.Ja ievēlētās personas domātu par valsti un cilvēkiem tad mums nebūtu tik daudz latviskās partijas.Bet visiem lidz šim ir rūpējis tikt tikai pie siles.

 14. Ar ko Saskaņas “atbaidošā šlaka”ir sliktāka par koalīcijas “saulvežu šlaku”? Saskaņa vēl nekad nav bijusi varas partija un tai nav bijušas iespējas izdarīt neko nedz labu, nedz sliktu, ko gan nevar teikt par varas partijām. Kaut vai OIK komponente, varbūt tas ir Saskaņas “nedarbs”. Un tādus piemēros varētu nosaukt vēl un vēl.

  • labākais piemērs ar nanoūdedeni,namu pārvaldnieku,uc..

  • Tu nu gan esi pilnīgs kerzas zābaks.Papēti kas notiek Rīgas domē.Tur pie varas ir tikai SC zagļi.Opozīcija pat netiek pielaista pie budžeta cipariem,bet Saeimā SC tup prezidijā,vada komisijas utt.Rīga izzagta līdz stringiem.Ja nezini ,nevirini melīgo muti!Dikti sailgojies pēc “Krim naš”?

 15. Prezidents nedrīkstēja nolaisties līdz tādam līmenim, jo visi Latvijas pilsoņi, un tikai pilsoņi veido partijas, ir vienlīdzīgi likuma priekšā, un nav labas vai sliktas partijas, un tikai cilvēki paši izvēlēsies par ko balsot, un par ko nebalsot.

 16. Ak tad sākas jau priekšvēlēšanu savstarpējā nomelnošana, kāda laikam raksturīga tikai latviešiem.

 17. Par Sudrabu pateikta taisniiba,no vinas jaaturaas pa gabalu.

 18. Par Sudrabu pateikta tikai taisniiba.No vinas vajadzeetu tureeties pa gabalu.

 19. Ak tad jau sākās priekšvēlēšanu savstarpējā nomelnošana, kas laikam raksturīga tikai latviešiem.

 20. Kam bez humora izjūtas dzīve jānomoca,lai Līcīti nelasa,lai nevairo sevī vēl vairāk moku.Gandrīz dzeja sanāca.

 21. Nu traki gan, ka neko vairāk nevar sagrābstīt, kā “ģībienu” (kā vispār nav kauna kaut ko tādu bezgalīgi malt), falšu lidmašīnu un aiz ausīm pievilktu Krievijas mīlestību. Vieni un tie paši teksti gadu garumā ar apskaužamu periodiskumu. Pašam autoram slikta dūša un rokā krampis jau nemetas, vienu un to pašu zelējot?

 22. kremlis ir nolemis pedejo reizi izmantot savu cilveku . Pec tam pamest zem riteniem.

 23. Te nu jāsaka”Klausieties manos vārdos, neskatieties uz maniem darbiem.” Bet darbi bijušā tautas partijas pilāra vadībā sastrādāti vareni. Latvija kļuvusi par ES izgāztuvi. Veikli vīreļi sagrābušies atkritumu ievešanas atļaujas, atkritumu kravas no citām valstīm ieved Latvijā, kaut atkritumu pārstrādes jaudas neatbilst ievestajiem daudzumiem. Naudu pārstrādei sen notralināta, tagad ievestos pārstrādās par nodokļu maksātāju naudu. Tagad trekns kumos AirBaltika pārdošana, tur sagāzta pietiekoši nodokļu maksātāju nauda. Par kluso auto apdrošināšanas un ceļa nodokļa uzskrūvēšanu nemaz nerunājot. Notiek kārtējā OIK elektrības afēra, tā jau mums elektrība dārgāka , nekā Lietuvā un Igaunijā. Balsojam tikai par lielajām partijām, tad vēl lielākus brīnumus piedzīvosim, no Latvijas valsts ne akmens uz akmeni nepaliks.

 24. Izlasot raksta sākumu, iznāk,ka prezidents aicina nebalsot par Saskaņu,melnā cauruma šlaku.Vai tiešām mēs esam tik stulbi un nabadzīgi,ka tādas muļķības jāpasniedz prezidenta vārdā,lai ieriebtu Sudrabai?

  • Tas ir klasiskais dzeltenās preses žurnaļugu paņēmiens – virsrakstu uzrakstīt tādu, lai lasītājs tiktu maldināts

 25. acīm redzami ir bordāna partijas biedrs. vai maksu par šo pieskaitis viņa partijas priekšvelešanu izdevumiem vai kā vienmer izliksies nemanām?

 26. Glums moluska rakstins

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+