×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

Vējonis kā “smaguma centrs” (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aizsardzības ministru Raimondu Vējoni prezidenta amatam virzījusi ar pilnu pārliecību, ka viņš tiks ievēlēts, turklāt jau pirmajā kārtā. Demonstrējot šo pārliecību, Vējonis vakar sasauca preses konferenci, lai informētu par savām prioritātēm prezidenta amatā.

“Parlamentārajā demokrātijā prezidents ir neitrāls politiskās sistēmas smaguma centrs un darbojas kā mediators starp partijām, parlamentu, izpildvaru un sabiedrību. Diemžēl šī loma ne vienmēr tiek pilnībā izmantota, vairāk koncentrējoties uz prezidenta reprezentatīvajām funkcijām,” ar savu redzējumu dalījās Vējonis. Viņaprāt, prezidentam ir jābūt “tuvu cilvēkiem”, lai justu noskaņojumu sabiedrībā un šos iespaidus varētu izmantot, ietekmējot likumdevēja un valdības darbu.

Nākamā prezidenta prioritātes ZZS kandidāts sadalījis trijos blokos: sabiedrības vienotība, nacionālā paš­apziņa un patriotisms, sociālais taisnīgums. Rīcības plānu šo mērķu sasniegšanai gan viņš ieskicēja virspusēji – prezidentam esot jāstiprina tolerance dažādu sabiedrības grupu starpā, jāiemāca Latvijas iedzīvotājiem lepoties ar savu valsti, kā to dara igauņi, un jāpanāk ienākumu starpības mazināšanās gan sabiedrības grupu, gan reģionu griezumā.

Kaut arī ZZS uzvedas tā, it kā Vējonis jau būtu saņēmis Saeimas vairākuma atbalstu, ar visas koalīcijas atbalstu viņš nevar rēķināties. Nacionālā apvienība turpina uzstāt uz Egila Levita virzīšanu, un arī katra opozīcijas partija ir nosaukusi savu pretendentu prezidenta amatam. Savus konkurentus Vējonis vērtēja kā ļoti spēcīgus un prezidenta amata cienīgus, tomēr norādīja uz savām priekšrocībām. Kā pirmo no savām stiprajām pusēm viņš minēja izpratni par aizsardzības jautājumiem. “Lēmums kandidēt nebija viegls, jo mani interesē arī pašreizējais darbs Aizsardzības ministrijā. Taču pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā Valsts prezidentam būs jārisina arī būtiski jautājumi valsts iekšējās un ārējās drošības stiprināšanai. Pašreizējais brīdis prasa Valsts prezidentu ar izpratni par aizsardzības jautājumiem,” teica kandidāts. Savukārt Zaļās partijas valdes loceklis Ingmārs Līdaka par Vējoņa priekšrocību min faktu, ka viņš, ilgus gadus darbojoties ministra amatos, ir guvis izpratni par situāciju Latvijas reģionos un vienlaikus labi pārzina politisko virtuvi.

Vējonis ieplānojis tuvākajās nedēļās tikties ar Saeimas partijas frakcijām. “Taču es neiešu par katru cenu lūgties un makšķerēt balsis,” uzsvēra kandidāts. Uz jautājumu, kā rīkosies, ja pirmajā vēlēšanu ciklā neviens kandidāts netiks ievēlēts, Vējonis atbildēja, ka atkārtoti nekandidēs. Oficiāla Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīšana noritēs no 19. līdz 24. maijam. Saeimas sēde prezidenta ievēlēšanai plānota jūnija pirmajā nedēļā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Lai Vējonim veicas!

 2. Ne ZZS ne Vējonis nav Latvijas tautas dzīves līmeņa uzlabotāji.Vējonis ir Venspils knēveļa labdaris,bet
  pārējie saņem stipendijas par rokas pacelšanu.Jau 25 gadus Latvija tiek izzagta,bet cilvāki spiesti braukt projām no Latvijas,jo šeit valda oligarhi.

 3. atradies “smaguma” centrs??? Zirgi zviedz par tādu” smaguma” centru!?? VIEGLUMA CENTRS GAN, jo viņu raustīs kā lelli!?? KĀ Ventspils mērs gribēs, TĀ VĒJONIS DANCOS…līdz AIZVĒJOS LATVIJU austrumu virzienā kā nemetas!?? NESAPROTU, KĀPĒC PREZIDENTU DRĪKST IZRAUDZĪTIES VIENĪGI NO ZZS??? KĀPĒC TĀDS EGOISMS??? KO NEMITĪGI ĀKSTĀS AR CITU KANDIDATŪRU IZRAUDZĪŠANU UN APSPRIEŠANU, VAI NAV NORMĀLA DARBA KO DARĪT VALDĪBAI UN SAEIMAI???Nu jau kuro mēnesi kuļ tukšus salmus un no darba NE VĒSTS …

 4. TAS IR DOMĀTS KĀ PAKAĻA ?

 5. Igauņi nepakļautos un nenojauktu!

 6. … Ja Vejonis butu izmainijis Koalicijas partiju menesiem agrak, kad devu vajadzibu un padomu … vins nebutu pataisits par:

  1. par ZZS partijas peleko kardinalu dancinamo lelli …

  2. pazaudejis vai ievainojis savu politisko nakotni … jo atklajis sava intelekta parametrus/ ierobezotibu un politisko patvalibu ar so nerealo ambiciju … ar spejam neatbilstosa alkatiba, nepiemerotam pieredzejumam un pamattautas uzticibai, vel nenopelnitai…

  3. no patriotiska, augosa un merktieciga politika Vejonis tiek no ZZS pataisits par svarstigu, paklautu, neizlemigu politiki …

  4. redzami palicis Ventspils kunga varas sfera …

  5. tatad sevi kvalificejis par regularo paslabuma mekletaja politiki ne nakotnes diplomatu, kuram jabut ir gataam atdot visu valsts labad ka to pieprasa Satversmes zverasts … un ta … pat apzinoties ka vins tiek izlietots no nezinamiem un varbutejism pretvalstiskiem elementiem

 7. “zaļajiem” konformkomunis†iem ar saviem ZOOpreziden†a amata kandidātiem nevajadzētu “высовыватся”. par biedru Bērziņa kungu, “zaļā” autobuspakaļu N€irodepu†atša Gribule piemeloja, ka viņš banks†era gaitās eXtrā labi angļu valodu apguvis. bet izrādījās, ka viņš dzimtajā latviešu valodā neprot выражопиватся, par inosrāņu valodām i nerunājot!

 8. Ceturtās klases skolnieki risina sarežģītākus uzdevumus. ZZS bīdīja Vējoni skaidri zinot, ka NA to noraidīs. NA pusei, ja tur būtu gudri vīri, steidzami vajadzēja piekrist un tad skatīties, kā ZZS locīsies lai atteikties no Vējoņa. Skaidrs, ka notiek centieni dabūt prokrievisko prezidentu, proti, panākt lai S ir izšķiroša bals. Kaut gan ja tur būtu gudri vīri, tad sen jau būtu sapratuši, ka tas nav konstruktīvs gājiens. Tādā veidā ieceltais prezidents, ja nāks no labajām partijām, būs vienkārši vietas aizpildītājs. Bet jā nu no “sociāldemokrātiem” – vienkārši kaitīgs. Kuro tad tie piedāvās? Jāskatās kuri biežāk brauc uz Maskavu, dod komentārus PC vai gazetai, TV (un saņēm instrukcijas). Nevajag domāt, ka krievs, kaut vai uz minūti ir atteicies no Baltijas atgūšanas. Tiek slīpētas un piemeklētas metodes, kā to panākt. Pāšreiz cenšās dabūt Janukoviča prototipu Latvijā. Kādi būs tam pirmie uzdevumi, arī nav grūti pateikt.

Draugiem Facebook Twitter Google+