×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
4. oktobris, 2017
Drukāt

Vējonis: Katalonija un Latvija ir divas dažādas situācijas (5)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Katalonijas neatkarības aizstāvis pie Eiropas Komisijas mītnes Briselē protestē pret Spānijas policijas vardarbību un EK klusēšanu.

Situācija Katalonijā nesasaucas ar vēsturisko situāciju Latvijā, jo tas, kā Latvija veidojās kā neatkarīga valsts, un tas, kas notiek Katalonijā, ir divas dažādas situācijas, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš skaidroja, ka situācija Katalonijā ir Spānijas iekšējais jautājums, kas jārisina atbilstoši Spānijas likumiem un konstitūcijai. Vienlaikus viņš vērsa uzmanību, ka Latvija pauž nožēlu par pielietoto vardarbība, kas tika vērsta pret iedzīvotājiem.

“Šī vardarbības pielietošana, manuprāt, nav pareiza un tā ir nožēlojama darbība. Tomēr ir būtiski atsākt dialogu starp Kataloniju un Madridi, jo šis jautājums jārisina dialoga ceļā, lai panāktu kādu risinājumu. Visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ir vienotas un skatīsies, kā Spānija risinās šos jautājumus, jo tā ir ES dalībvalsts,” teica Vējonis.
Jau ziņots, ka Katalonijas reģiona valdības vadītājs Karless Pudždemons otrdienas vakarā paziņoja, ka reģiona neatkarība no Spānijas tiks pasludināta “tuvāko dienu laikā”.

Viņš nepiekrita Eiropas Komisijas (EK) pirmdien paustajam paziņojumam, ka notikumi Katalonijā esot Spānijas iekšēja lieta.

Cenšoties nepieļaut 1.oktobrī notikušo referendumu, Madride uz Kataloniju nosūtīja 10 000 vīru lielus nacionālās policijas spēkus, kas tagad tiek apsūdzēti par pārmērīgu varas lietošanu.

Sadursmēs ar katalāņiem, kas vēlējās piedalīties svētdienas balsojumā saskaņā ar Katalonijas valdības datiem ievainoti gandrīz 900 cilvēku, no kuriem četri hospitalizēti, turklāt divi smagā stāvoklī.

Protestējot pret Spānijas policijas vardarbību, otrdien Katalonijā sākās vispārējais streiks un Barselonas ielās saskaņā ar reģionālās policijas datiem izgāja 700 000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Un kādas tad būtu šīs atšķirības? To pašu, ko Vējonis saka par Kataloniju varēja arī teikt par Latviju. “Situācija Latvijā bija Padomju savienības iekšējais jautājums, kas jārisina atbilstoši Padomju savienības likumiem un konstitūcijai.” Bet tas ir pretrunā ar atdalīšanās būtību, attdalīties no valsts nozīmē tās likumu un konstitūcijas noraidīšanu. Katalonijai principā ir pat vēl lielākas tiesības atdalīties no Spānijas nekā Latvijai bija no Padomju savienības. Katalonija teritorijas ziņā ir uz pusi mazāka nekā Latvija, bet tajā dzīvo 7,5 miljoni cilvēku, tas nav kaut kāds ciemats, kas vēlas atdalīties, kā daži mēģina salīdzināt. Ja Katalonija kļūtu par neatkarīgu valsti tā būtu vairāk pelnijusi valsts titulu nekā joks, kas ir Latvija, Lietuva un Igaunija.

  2. Vējonis pareizi saka. Kas tā par debīlu atdalīšanos? Kāds tur sakars ar tautu? nav tādas kataloņu tautas, visa pamatā ir tikai tas, ka Katalonijas apgabals ir turīgāks par pārējo Spāniju. Un ko tādi kataloņi teiks, kad Barselona pēc tam gribēs atdalīties no viņiem un pasludināt sevi par bagāto Barselonas valsti? Tad visiemm būs pakaļkājas aptaisītas. Un nevajag salīdzināt ar nabadzīgo Latgali, jo ne jau kaut kāda tur Mursija taisās atdalīties, bet salīdzinoši tas būtu apmēram tā kā kad Ventspils novads tagad pasludinātu savu neatkarību ar Lembergu priekšgalā.

  3. Vējoni negvelz niekus Atbildēt

    Katalonija un Latvija ir ļoti pat ļoti līdzīgas tikai Latvijā ir lielāka korupcija un komunisms.

  4. vējonis un gudrs cilvēks ir divas dažādas lietas.

  5. Vējonis vispār ir trešā situācija

Draugiem Facebook Twitter Google+