Mobilā versija
+0.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
18. maijs, 2016
Drukāt

Vējonis: “KVV Liepājas metalurga” investori nodarbojas ar šantāžu (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Paziņojot par plāniem vērsties Londonas šķīrējtiesā, uzņēmuma “KVV Liepājas metalurgs” investori nodarbojas ar šantāžu, uzskata Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Starp Latviju un investoriem ir noslēgts konkrēts līgums ar konkrētām prasībām un, ja kāda no pusēm tās nepilda, tad ir pamats vērsties šķīrējtiesā, šodien žurnālistiem teica Vējonis. Tomēr Latvija no savas puses visas prasības ir pildījusi, viņš piebilda.

“Jautājums ir par investora kvalitāti un to, vai ir pildītas visas prasības,” noteica Vējonis.

Jau ziņots, ka uzņēmuma “KVV Liepājas metalurgs” akcionāri grasoties vērsties pret Latviju Londonas šķīrējtiesā par aptuveni 50 miljoniem eiro, jo uzskata, ka pārdošanas darījuma laikā viņiem neesot atklāta visa informācija, vēstīja telekompānija TV3.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) gan atturas sniegt plašākus komentārus saistībā ar investīciju strīda iespējamību.

Jau vēstīts, ka Ukrainas investori “KVV Group” ir pieņēmuši lēmumu par “KVV Liepājas metalurga” rūpnīcas konservāciju. Šādu lēmumu “KVV Group” vadība pieņēmusi, ņemot vērā to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai – “pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei”.

Iekonservējot rūpnīcu, “KVV Liepājas metalurgs” plānoja atlaist ap 300 darbinieku, bet aptuveni 100 darbiniekus paturēt tā sauktajā dežūrrežīmā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāpēc tik skarbi, vienkārši šie “ukraiņi”ielāgojuši, ka mēs esam ļoti dāsni – pret laventiem,karginiem, krasovickiem, zaharjiniem – un vienēr var atrast kādu vietējo (Ģirtu Prudentoviču Velmeru) , kas palīdzēt mūs pārliecināt, ka viņiem ļooooti, ļoooti vajag dažus simtus miljonus naudiņu

  2. vai kāds,gadījumā, neatceras, kuri tos “investorus” pasauca?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+