×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
25. marts, 2018
Drukāt

Vējonis pie Brīvības pieminekļa: Lai kur tu būtu un lai kas notiktu – Tu esi Latvija! (9)

Foto - LETA/Edijs PālēnsFoto - LETA/Edijs Pālēns

Pie Brīvības pieminekļa Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzrunāja visus, kas godināja Komunistiskā genocīda upurus, 25.03.2018.

Pievienota foto galerija un video.

“Mēs šodien esam atnākuši 42 322 cilvēku dēļ. Savu līdzcilvēku, bērnu, vecāku, vecvecāku, kaimiņu un novadnieku dēļ, kuru likteņus samala 1949.gada 25.marta deportēšana prom no dzimtenes. Tā ir mūsu vēsture, neaizmirsīsim to! Mēs noliecam galvu to priekšā, kas izturēja un izdzīvoja. Un mēs pieminam ar klusuma brīdi tos, kuru vairs nav starp mums,” tā savā savā uzrunā šodien pie Brīvības pieminekļa klātesošajiem sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vējonis atgādināja, ka ikviens no mums ir zaudējis no tā trieciena, ko padomju okupācijas vara spēja vienā naktī nodarīt Latvijai. “Daudzus no mums ar izsūtītajiem saista sadragātas vai pārrautas ģimenes saites. Šo datumu atcerēties nav nedz personīgs, nedz oficiāls pienākums. Tā ir iespēja to darīt šeit, pie Brīvības pieminekļa. Tā ir iespēja dzīvot savā valstī un neciest no represijām. Tā ir iespēja izvēlēties savu un savu bērnu likteni. Tā ir iespēja būt kopā ar savu tautu savās mājās,” uzsvēra Valsts prezidents.

Uzrunā viņš norādīja, ka neviens gan nespēj pagriezt laiku atpakaļ un nevar labot vēsturi, bet mēs varam vienmēr mācīties no tās dalībniekiem.
Vējonis sacīja: “Mācīties to, cik vērtīga ir brīvība. Brīvība, kuru nevar pārdot vai mainīt pret īstermiņa ieguvumiem. Brīvību ir viegli pazaudēt, bet grūti atgūt. Tās priekšā nav neviena attaisnojuma sadarbībai ar svešu varu vai sava labuma likšanai augstāk par valsts un sabiedrības interesēm.
Mēs varam mācīties, ko nozīmē nepadoties nekādu grūtību priekšā. Ko nozīmē nesalūzt pat necilvēcīgos apstākļos. Zinot jūsu no paaudzes paaudzei nodotās liecības, mēs varam atrast spēku, lai izšķirīgās situācijās pieņemtu lēmumus arī šodien.”

Tāpat Vējonis uzskata, ka mēs ikviens varam mācīties, ko nozīmē piederēt Latvijai. “Vienmēr nest sirdī Latvijas ideju, svešumā sargāt un kopt savu valodu, savu kultūru, svinēt savus svētkus un nodot nākamajām paaudzēm savas tradīcijas. Jo, lai kur tu būtu un lai kas notiktu – Tu esi Latvija. Tāpēc godināsim Latvijas brīvību, atceroties 42 322 mūsu līdzcilvēkus, tautiešus, vecākus, vecvecākus, bērnus un kaimiņus.
Lai Dievs svētī mūsu zemi!” tā pie tautai uzrunā sacīja Vējonis.

Vairāki simti cilvēki un Latvijas augstākās amatpersonas svētdien piedalījās komunistiskā genocīda upuru piemiņas gājienā un ziedu nolikšanā pie Brīvības pieminekļa, novēroja aģentūra LETA.

Gājienā no Latvijas Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim lielākoties devās vecāka gadagājuma cilvēki, taču daļa no viņiem bija kopā ar bērniem. Tāpat gājienā piedalījās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) ar meitu, vairāki ministri un Saeimas deputāti.

Gājienam dodoties cauri Vecrīgai, tam pievienojās vēl vairāk cilvēku.

Pie Brīvības pieminekļa gājiena dalībniekus sagaidīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), citi valdības ministri, vairāki desmiti ārvalstu vēstnieku, valsts augstākās militārās amatpersonas.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Brīvība ir arī tiesības paust patiesību. Šobrīd Latvijā visos masu medijos tiek publicēti atklāti meli. Patiesībā pat netiek publicēti, bet vienkārši tiek noklusēts.
  Arī 80.tajos gados notika VDK organizētās citādi domājošo vajāšanas. Pie tam ar ļoti smagām sekām. Pašnāvības, psihenes, “nelaimes gadījumi”. Latvijā līdz šim nav uzradies NEVIENS žurnālist, NEVIENS politiķis, kurš uzdrošinātos par to runāt!

 2. Vējonis ir apgānijis izsūtīto piemiņu kalpojot oligarhiem

  Viņam nevajadzētu teikt runas tādos pasākumos

 3. pat skatīties šīs bildes .Viss notiek kā komunistu laikos.Skaistas runas no vadības, bet darbi rāda pavisam ko citu. Ir pagājuši 28 gadi vienā muldēšanā un savas tautas izdzīšana no Latvijas un tās izlaupīšana. Mainās tēli ,bet darbi tie paši.Vai tiešām Jūs visi tur esat akli un kurli, ka neredzat kas notiek Latvijas laukos, katru gadu no Latvijas novadiem pazūd 14o ciemi, aizbraukuši vairāk kā 300 000 Latvijas
  iedzīvotāju. Jūs tērējat naudu savu partiju reklamēšanai, bet tauta noasiņo no Jūsu uzdzīves.Mainiet taču vienreiz vēlēšanu likumu,lai palikušie var ievēlēt radošus cilvēkus,kas strādās Latvijas labā.

 4. Skumjais pilsonis Atbildēt

  Jā, kungi, sērojiet, bet nepiemirstiet- vēsture var atkārtoties!!

 5. “Lai kur tu būtu un lai kas notiktu – Tu esi Latvija!” Ar šādiem vārdiem pagājušajā gadā Latvijas pilsonība tika atņemta 115 latviešiem, kam bija dubultpilsonība ar Krieviju, tiem, kuri gribēja saglabāt savu saikni ar Latviju. Paldies, dārgā Latvija un “gudrā” Latvijas valdība! Izrādās, ka Krievijā dzīvojošie latvieši ir noziedznieki, bet ES un NATO valstīs mītošie un vergojošie – īstie savas Dzimtenes patrioti.

 6. PENSIONARU GAJIENS AR RUPJU SEJĀM ,AR LEPNUMU PAR TO ,KA ESI LATVIJĀ ,TAS GAN …TIKAI MACINS NO TĀ MUMS PENSIONARIEM NETIEK ,,,,tas jau tikai bagatam galda galam :(..cik tomēr atškitamies mēs no tiem ,kas iet gajiena priekšgalaa ,,,

 7. …? Kur tad vecā tante ar plakātu(ğemperim 30%),kur “fašizm ņepraiğot”?

 8. … ‘ ( Mus ) …saista parrautas un sadragatas gimenes saites. So datumu atceretis nav nedz personigs nedz oficials pienakums … ‘ ?
  … Tatad lenam aimirst visu {… nedoma un neatceries neko par tiem kuri ir atbildigi … nesaisti so diskreti, selektivi un sodien izveleti, 42 332 cilveku likteni ar Baigo Gadu un tautas bendem, un to naida turpinosam represijam, genocidu pret latviesu autohtono tautu, vel sodien, jo (… vesturi nevarot mainit)} … tatad patiesiba jaaizmirst latvietim, …. tik jaatnak kadreiz, ja vel vari, seit paklausities kadas, ieliktas oficialas personas izteiktas personigas domas … gandriz emocionala tuksuma … !

  … Ja si vara ari nespej piecelt tautu kajas, tad tai ir jakrit … rudeni … !!!

 9. Atceries ,Prezident,pats vispirms to ! Tu pārstāvi Latviju!Mācies runāt skaidrā, tīrā un krāšņā latviešu valodā, ja vēlies pildīt tik augsta amata pienākumus!(lūdzu,piestrādāt pie nelāgā paraduma plātīt rokas!!)

Draugiem Facebook Twitter Google+