×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

Lai runā darbi. Saruna ar prezidenta kandidātu Raimondu Vējoni (21)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Nākamnedēļ Saeima sanāks uz ārkārtas sēdi pirmajam mēģinājumam ievēlēt jaunu Valsts prezidentu. Savus kandidātus ir izvirzījušas vairākaspartijas, bet tikai viens no viņiem līdz šim rīkojis preses konferenci, lai stāstītu par nākamā prezidenta prioritātēm. Ar ZZS virzīto un “Vienotības” atbalstīto prezidenta kandidātu RAIMONDU VĒJONI sarunājās žurnālisti Māris Antonevičs un Ģirts Zvirbulis.

M. Antonevičs: – Runājot par prezidenta vēlēšanām, nereti izskan kritika, ka ar prezidenta kandidātiem sabiedrība tiek iepazīstināta pēdējā brīdī. Kad jūs pats tikāt uzrunāts par kandidēšanu uz šo amatu?

– Sarunas Saeimā notika pietiekami ilgstoši. Saeimā pārstāvētā koalīcija labu laiku meklēja visiem pieņemamu kandidātu. Partijām bija uzdevums savu partijas biedru un citu sabiedrības locekļu vidū piemeklēt cilvēkus, kuri varētu pretendēt.

ZZS sākumā atbalstīja pašreizējo prezidentu Andri Bērziņu, bet pēc viņa lēmuma nekandidēt atkārtoti partijā tika sāktas iekšējās diskusijas. Mani izvirzīja Zaļā partija. Neteiksim, ka tas būtu pēkšņi vai negaidīti. Katrā partijā tādā vai citādā formā pastāv cilvēku saraksts, kurus partija gatava virzīt tādam vai citādam amatam. Nav tā, ka pēkšņi no zila gaisa nokrīt piedāvājums. Pastāvīgi notiek debates par tādiem jautājumiem, kas varētu būt potenciālie ministri, premjeri, prezidenti.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. ................... Atbildēt

  pabaigi jau tie darbi

 2. PāRADRESāCIJA: Aleksejs Shmakovs-Jūda Eg. Lev. izmantotais princips-:Pēc Toras-:Dodiet man pieeju jaunatnei un “es” kā vampīrs sanemšu milzu tīru enerģiju savējo …rebēm jau pasaules mērogā…atslēga “pieejai” caur Nacionālās Apvienības jaunatni! :))

 3. atceros, kā Vējonis , vides ministra amatā. pārspīlēja Jelgavas cukurfabrikas attīrīšanas ietaišu vainu upes piesārņošanā. Viņš nemeklēja investīcijas vides uzlabošanai, bet stimulēja cukura nozares likvidēšanu Latvijā, kopā ar lauksaimniecības ministru Rozi. Vai tā rīkojas Valstsvīrs. Tāpēc uzskatu, ka šdien viņš var ” savārīt vēl bīstamākas ziepes”!

 4. Nav ko cepties, ne mums ko lemt, ko ievēlēs tas arī būs un ievēlēs tādu kuru var vadīt pēc patikas un gribas. Kamēr nenomainīsies visi vecie, neienāks jauni un tādi kas vēlas uzlabot situāciju valstīs un mazāk domās par savas kabatas pilnumu, tikmēr nīkuļosim kārtējos četrus gadus ar prezidentu kas tiek vadāt pie pavadas.
  Pa daļai arī mūsu vaina, jo esam demokrātiska valsts un demokrātikā varu nosaka pilsoņi, vajadzētu ieziet vienreiz, otrreiz ar saukļiem un kādu akmeni, tad varbūt mūsu valstsvīri savilktu savas siksnas un nebūtu tik pašpaļāvīgi.

 5. Paldies PAMELA!!! Viss ĻOTI pareizi!!! Vēl piebildīšu: kopš ZZS vada Brigmanis, NAV GADĪJIES REDZĒT POZITĪVU BALSOJUMU PAR AIZSARDZĪBAS MINISTRIJAI ATVĒLĒTIE LĪDZEKĻIEM!!! Vienīgi bijuši pārmetumi, ka tai TIK DAUDZ nevajag… Vēlāk uzzināju, ka ĻOTI LIELAS NAUDAS SUMMAS no paredzētajām aiziet pilnīgi NEVAJADZĪGĀM LIETĀM un NAV SAISTĪTAS AR AM!?? Trakākais manā skatījumā – 100000 vairāk latu pupuķu pētīšanai Ādažu poligonā…un vienlaicīgi PILNĪGA VIENALDZĪBA, ka dienestu bruņotajos spēkos un zemessardzē atstāj AUGSTI KVALIFICĒTI VIRSNIEKU KADRI, jo praktiski NEVAR PABAROT SAVAS ĢIMENES!?? Kur ĻOĢIKA??? Zinu, ko runāju!

 6. Darbi ?!
  Kadi darbi TU AUNELI,ko Tu Shljupstekli esi izdariijis Latvijas labaa ?
  ASV INTRIGU PINEEJS !
  Veejoni kaut TEVI ZIBENS SASPERTU ASV KAJSLAUKJI.

 7. KĀ saka,jo tālāk jo trakāk.ŠODIENAS INTERVIJA “L.A.”ar Vējoni ir kārtējais “šedevrs” viņa prāta spējāmPiem.par interneta lietotājiem un tur paustiem viedokļiem reitingiem.Vējonis””kurš gan apmeklē šādas interneta vietnes?””Mana balss”Vējonim arī nicināma.Čoms sevi identificē ar lauku rūķiem,kuri “nesēž “internetā.”Daiļas”runas kandidātiem / kuriem? / nepieciešamas lai piesegtu savu bezdarbību !Pat Lembi Vējonis izrādās ir pārmācījis neapsaukāt NATO par okupantiem.Levits neko nejēdz no iekšpolitikas,jo nav bijis partijās.Tanī pašā laikā Vējonis muld,ka prezidentam jābūt neitrālam !!
  Un šitā plātīšanās ar padarītiem darbiem.KĀDIEM? Nu nosauciet kaut vienu!Tik gadus sabijis politikā un Latvija izrādās kaut kur astē ES visos parametros !!Šis panāks 2% armijai.TO PIEPRASA NATO,vecīt un “ģeopolitika”!!Igaunijā,Lietuvā BEZ jums Vējoni armija ir daudz varenāka !!Un ko tad darījāt jūs kopā ar savu ZZS visus šos gadus?Papētiet ZZS balsojumus kopā ar SC! KUrš iebalsoja pensi Bērziņu un stagnēja visus 4-us gadus? Jums goda jautājums būtu ATTEIKTIES,jo ja nav govij piena,tad kaza nu nav govs !.

 8. Nožēlojami – mums prezidenta amatā nāk -BĒRZIŅŠ Nr.2. Jauns kauna traips un negods Latvijai. Visai Latvijas Saeimas komunistiski šķēliskajai mafijai rūp bezzobains un nepilnvērtīgs, vadāms prezidents.

  Valdi Zatleru noēda bez maizes, kurš iedomājās aizskart mafiju, alkatību, atkal spēkā oligarhijas un komunistiskās partijas un čekistu varas nostādnes, Latvijas gods un slava tāpat kā Zatlers, un šajā gad;ijumā – Egīls LEVITS, tiek nobīdīti malā.

  Vai tiešām nenāks jauns spēks, kurā ir godprātīgais Jānis BORDĀNS, lai nostumtu malā šo ZZS kopā ar Saskaņu komunistu frakciju un VIENOTĪBU – TP projektu.

  Nožēlojamā, pamestā, izvarotā Latvija!

 9. Noklausījos radio interviju. Kāpēc ierēdņi domā, ka cilvēki ir naivi un muļķi? Runā tik pareizi, atbildes uz jautājumiem nekādas, vai negrib runāt vai nesaprot par ko iet runa. Prezidentam ir jāpārstāv Latvija attiecībās ar citām valstīm. Vai atkal vēl viens Bērziņš?

  • Ja tikai jāpārstāv valsti, tad kāpēc tērēt miljonus? Aizokeāna pīle labi uzsēdās uz tautas kakla un cik nolidināja miljonus ar savu pārstāvniecību. Priekš pārstāvniecības ir diplomātiskais dienests ar labām algām.

 10. lieliba naudu nemaksa varbut visi esam AIZMIRSUSI ko visi SOLIJA LAI TIKTU SAEIMA kadus LABUMUS ko tik IZDARIS TAUTAS LABA beigas CIKS VIEN BIJA ta ari ar so VARONI ka sacit jasaka SOLITS MAKA NEKRITvai ne vejoni.

 11. Labākais prezidenta kandidāts Atbildēt

  Lai veicas Vējoņa kungam.

 12. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Ja godīgi Latvijai nav armijas. Tikai dažas kājnieku brigādes, bez bruņutransportieriem tadi kā somu Sisu,bez aviācija un flotes. Bez 2 % nobudžeta, sakaņā ar NATO noteikumiem. Pilnīga bezrūpōba par WW2 svešajās armijās karojošiem latviešiem. Aizsardzibas ministrija aizmirusi savus karavīrus. Vējonis nav neko darījis lai atjaunotu Latvijas armijas daudzu gadu sporta slavu ASK basketbola, futbolu ieskaitot. Visbeidzot Vējonis nāk no Latvijas tautas vietnieku nama komunistisko sekretāru vadītās frakcijas. Neiztur nekādsu salīdzinājumu Eiropas lietu tiesnesi un valstsvīru Egilu Lavitu. Depurātiem ir b’werni un mazbērni un viņiem jādomā kādā Latvijā viņi dzīvos nākošajos gados. Vejonis šūposies no Ventspils puses vēja plusmās. Tas nekad nenotiks ar Egilu Levitu.

  • Nu un ka Levits ir Eiropas tiesu tiesnesis? Kāds Latvijai no tā labums. Vai pa šiem gadiem viņš ko darīja Latvijas labā, lai Latvijai nebūtu par katru eiropas tiesu jāmaksā kompensxsācijas. ja jau rūpēja Latvija, kāpēc neveltīja pūles? ja ievēlēs Levitu par prezidentu, tad latvijas maksājumi kompensācijās pieaugs, jo maksāsim katram, kas gribēs, arī par WW2 ciešsanām samaksāsim visien žīdiem/ebrejiem. iespējams, ka tāds arī ir Levita izvirzītāju mērķis. Levits nemaz nepārzin situāciju Latvijā, tāpēc ir vissliktākais kandidāts. Bija jau mums viena aizokeāna mutes bajāriene. Tauta tika ievilkta parādu jūgā.

   • to Annai /pamela/ Atbildēt

    Kāds aņuta sakars Levitam ar stulbu Latvijas ierēdņu un tiesnešu kļūdām?Lavits IR ECT tiesnesis un labo kļūdas ko pastrādājuši Rīgas stulbeņi.Jūsu stulbums arī ir neizmērams,jo gan VVF,gan nākošais iespējamais Levits NEVAR ! pildīt Saeimas,valdības un ministru darbu,jo viņi ir tir kuru darba rezultatā notiek visi “iepirkumi”,konkursi u.c. naudas izzagšanas.Prezidentam nav NEKĀDA iespēja grābstīties gar budžetu un vispār valsts naudu.Levits nosūtīts strādāt ECT ,varbūt jūs ??? viņu aizvietosiet?Levits pārzina Latvijas situāciju no iekšienes daudz daudz labāk par citiem,arī jums. Dieva dēļ ,liekat taču tos žīdus mierā,jo situāciju kas ir patreiz Latvijā pārsvarā izveidoja “latviskās”partijas.Ždanoka,Cilevičs,Linders utt.nav žīdi,bet krievu ebreji !

 13. Vējoņa kungs arvien vairāk atgādina Šlesera kungu. Gan pēc skata, gan runas. Ar tādu angļu valodu būs jāskatās tikai austrumu virsienā, tāpat kā Bērziņa kungam. Plats solis atpakaļ pagātnē. Lielais brālis uzgavilēs!

  • Vējonis un Levits bav salīdzināmi.
   Viens ir no partijām neatkarīgs, ar augstu intelektu apveltīts profesors un Latvijas patriots, kas pārvalda 4 svešvalodas.
   Otrs- PSKP funkcionāru Brigmaņa un Lemberga atbalstīts politiķis, kas dancos pēc viņu stabules.
   Nožēlojami, ka arī Vienotība nesaredz šis atškirības.

  • Kāds vsalsts prezidentam sakars ar angļu valodu? Kad ir atcelts valsts valodas likums. Vajadzētu tomēr vērtēt pēc būtības.

Draugiem Facebook Twitter Google+