×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
30. septembris, 2015
Drukāt

Vējonis: latviešu kopiena ASV ir sabiedrotais uz kuru vienmēr var paļauties (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (no labās), Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēdis Jānis Kukainis un izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile piedalās PBLA valdes sēdē Mazajā Ģildē.

Latviešu kopiena ASV ir sabiedrotais uz kuru vienmēr var paļauties, lai aizsargātu Latvijas intereses, vēršoties pie latviešu diasporas pārstāvjiem Ņujorkā, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aģentūra BNS uzzināja prezidenta kancelejā.

Prezidents norādīja, ka laikā, kad visā pasaulē ir sarežģīta drošības situācija un vairākos reģionos bruņoti konflikti prasījuši tūkstošiem cilvēku dzīvību, Latvijai ir svarīga skaidra un apņēmīga rīcība, lai garantētu iedzīvotājiem drošu dzīves vidi. “Šajā jomā ļoti nozīmīgs ir mūsu partneru atbalsts, un spēcīgā Amerikā mītošā latviešu kopiena ir sabiedrotais, uz ko vienmēr varam paļauties,” sacīja Vējonis.

Latvijas vēstnieka Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO) Jāņa Mažeika rīkotajā pieņemšanā tiekoties ar ārzemju tautiešiem, Valsts prezidents izcēla viņu paveikto Latvijas interešu aizstāvībā. “Jūs esat Latvijas labās gribas vēstneši pasaulē, kā arī mūsu valsts interešu aizstāvji. Bez jūsu atbalsta daudzi Latvijas starptautiskie sasniegumi nebūtu bijuši iespējami,” teica Vējonis, kā piemēru minot Latvijas iestāšanos NATO, kur liela loma bijusi ASV dzīvojošās diasporas aktivitātei.

Darba vizītes laikā ASV Valsts prezidents guvis apstiprinājumu savas darbības prioritāšu globālajai aktualitātei, tā kā ANO Ģenerālajā asamblejā valstu līderu sarunās šogad dominē starptautiskās drošības un migrācijas jautājumi, kas saistīti ar valstu ekonomisko stabilitāti dažādos pasaules reģionos. “Arī es starp savām iecerēm amatā esmu uzsvēris gan nepieciešamību stiprināt mūsu valsts ārējo un iekšējo drošību, gan arī ekonomiskās drošības aspektus, kas skar uzņēmējdarbības vides attīstību, prognozējamu nodokļu sistēmu un tiesiskās vides pilnveidošanu. Tas padara Latviju pievilcīgāku ārvalstu investīcijām un palīdz stiprināt saites ar citās zemēs dzīvojošajiem tautiešiem,” pauda Valsts prezidents.

Uzrunājot diasporas pārstāvjus, prezidents izcēla šogad Rīgā notikušo Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu, kas sniedzis labu iespēju domu apmaiņai par to, kā veicināt latviešu uzņēmēju sadarbību un meklēt jaunus tirgus. Vējonis pauda gandarījumu par to, ka Latvija varējusi sniegt atbalstu vairākām diasporas kultūras programmām, un aicināja ikvienu ar priekšlikumiem iesaistīties Latvijas valsts simtgades jubilejas pasākumu plānošanā.

Trešdien prezidents uzstāsies ar uzrunu ANO Ģenerālās asamblejas 70.sesijā, uzsverot nepieciešamību rast starptautisku risinājumu konfliktam Ukrainas austrumos un atbalstīt Ukrainas teritoriālo integritāti, kā arī izceļot nepieciešamību reformēt ANO Drošības padomi un nākamā ANO ģenerālsekretāra izvēlē rēķināties ar Austrumeiropas valstu grupas piedāvājumu. Valsts prezidents izteiks Latvijas pozīciju arī citos starptautiski nozīmīgos jautājumos – gan politiska izlīguma meklējumus, lai pārtrauktu vardarbību Sīrijā, gan pieaugošo migrācijas vilni no konflikta plosītajām Tuvo Austrumu un Āfrikas valstīm uz Eiropu, kas kļuvis par vienu no lielākajiem mūsdienu humānajiem izaicinājumiem.

Pēc tam Vējonis dosies uz Vašingtonu, kur viņam paredzētas tikšanās ar ASV Kongresa un mediju pārstāvjiem, kā arī uzstāšanās Eiropas Politikas Studiju Centra ASV – Centrāleiropas Stratēģijas Forumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Es noņemu cepuri par godu Vējoņa kungam. Beidzot mums ir izcils prezidents!

 2. Bet, diemžēl, nevar paļauties uz Latvijas tiesu sistēmu, kura ir kā haoss:
  Ēriks Kalnmeijers, labs cilvēks, tāpat kā Maizītis, bet viņi nav tie, kuriem jāieņem šādi amati. Vienam pagāja DESMIT gadi, otram – otrie pieci gadi un vienalga – policijā nav spējīgu kadru, prokuratūrā nav spējīgu kadru, sūkstās katrs ģenerālprokurors. Kas ir galvenais, kvalificētu kadru augšanai – PATSTĀVĪBA un ATBILDĪBA. Kalnmeijers, tāpa kā priekštecis, vēl nav sapratis šos postulātus. Izteicies gan par to, ka krievu laikā bija profesionāli kadri, bet …kas viņam liedz pacelt latiņu augstāk.1) IEROSINĀT IZVEIDOT NEATKARĪGU, KĀ KRIEVU LAIKĀ, IZMEKLĒTĀJU INSTITŪCIJU, neatkarīgu no operatīvās darbības un no priekšnieku ietekmes, no prokurora ietekmes, kā pašlaik, kur priekšnieki nosaka visu, sevišķi tur, kur var darboties kukuļu sistēma. Jāpieņem likums, lai novērstu esošo haosu, kad policija izmeklē
  līdz apsūdzībai, pēc tam otro daļu – prokurors. Izmeklētājam lieta jāizmeklē visā procesā. Uzraudzības prokuratūras prokurors paraksta. Izmeklētājam izmeklēšana jāpabeidz pilnīgi, līdz apsūdzības rakstam, ko apstiprina prokurors, kas nav iesaistīts izmeklēšanā, apstiprina lietas pabeigšanu vai konstatē nelikumības un atgriež lietu izmeklētājam vai pat veic dienesta izmeklēšanu par nelikumībām lietā. Prokurors pilnīgi nošķirts no izmeklēšanas, pats nav izmeklējis ne gramu, tad par izmeklēšanu būs atbildīga viena persona, nevis kriminālpolicija, kā tagad. Lietu izmeklē jebkurš policijā kopā ar inspektoru – “izmeklētāju”, tad “prokurors” – izmeklētājs, kur atbild visi un neviens. Bardaks no vietas. Te viens atkarīgs no otra, tādēļ neviens nevienam neko nevar pārmest, ietekmēt, ja lieta iet greizi. Un tiesa, advokāti to izmanto un pelnās. Jo lielākas algas, jo aug kukuļu cenas, tad saka – smēķiem man pietiek.
  2) IZVEIDOT NEATKARĪGU PROKURATŪRAS UZRAUDZĪBU, atdalītu no izmeklēšanas, to nē, Kalnmeijers nesaprot, tāpat kā valdība, ka vajag progresīvi nodokļu sistēmu.
  3) Prokurors, kas izmeklē lietas otro periodu, nav spējīgs lietu sūtīt atpakaļ, jo pats uzraudzīja, ne-uzraudzīja izmeklēšanu; 4) Nav patstāvīgas prokurora tiesas uzraudzības – prokurors neko nevar iebilst tiesai, jo pats izmeklēja lietu. Kalnmeijers bija tiesu uzraugs un netika dzirdēts, ka viņš būtu apstrīdējis kādu lietu. Strādāja, manuprāt, kā “cimds ar roku”.
  Tātad- IZMEKLĒTĀJS, PROKURORS, tiesa – jābūt atdalītām funkcijām.
  VISA TIESU SISTĒMA IR SAGRAUTA, BEZATBILDĪGA KOLEKTĪVI, kur nav atbildīgo un pie šīs sistēmas nekad, NEKAD, NEKAD izmeklēšana un uzraudzība par izmeklēšanu un tiesu nekļūs par stimulējošu un vērstu uz attīstību, nesasniegs galveno mērķi – TIESISKUMU.
  Ir zināms, ka Kriminālprocesa likumu rakstīja advokāti, tiesneši?! Vai tad viņi neparūpējās par sevi?Tātad, Ēriks Kalnmeijers, manā skatījumā neder šim svarīgajam amatam.
  Runa, ka viņš, Ēriks, ir stingrs, nepiekāpīgs, izskatās no visa tā, ka tas ir pašlielīšanās, pašizteikmes elements, piesegs liela mēroga neizdarībai. Ēriks Kalnmeijers ir šīs koruptīvās sistēmas iederīgs kadrs, kurš nedara kaitējumu nevienam, tāpat kā Maizītis, bet tas netieši nodara milzīgu kaitējumu – morālo, materiālo un ideoloģisko kaitējumu valstij.
  Bērziņš, Kalnmeijers, Bičkovičs, Maizītis – tie, manuprāt, ir kadri, kuri neatbilst savam amatam.
  2015.gada 30.septyembra raidījums TV- vai neredzējāt, ka visi dalībnieki pilnīgi peldēja, runāja aplamības vai tukšas runas. Saturīgi bija vadītājs Bojārs, diezgan labi „uzvedās” Latkovskis un Nellija Ločmele. Viena aplamība, ka komentēt lietu drīkst IZMEKLĒTĀJS. Pirmkārt teicu, ka Latvijā nav izmeklētāju ne pēc likuma, ne dabā, otrkārt – tie ir bez izglītības kriminālistikā un operatīvajā darbā, ja gribi, treškārt – kad kāds ir dzirdējis vai redzējis, ka lietā ļautu runāt KNABa „izmeklētājam”, policijas „izmeklētājam”- inspektoram vai izmeklējošam prokuroram. NEKAD, runā tikai policijas vadoņi, KNABa streļčenoki, ģenerāli kalnmeijeri, virsprokurori dažreiz.
  Izmeklēšanas intereses – meli, informāciju var dot atsaucoties, kas noskaidrots uz šo momentu, nerunājot par pierādījumiem, kādi ir vai nav. 30.09.15.

 3. Tieši šitie importa latvieši sēj nesaskaņas starp Latvijas krieviem un latviešiem, tieši importa latvieši ir vainīgi, ka tagad esam amerikosu jūgā.

Draugiem Facebook Twitter Google+