×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Vējonis: Latvija ir gatava dažādiem scenārijiem (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Latvija, tāpat kā citas Baltijas valstis un NATO dalībvalstis, ir gatava dažādiem scenārijiem, uzskata aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Ministrs uzskata, ka atbilstoši pašreizējam novērtējumam, tiešu militāru draudu līmenis Latvijai ir zems, tomēr, ņemot vērā to, ka Krievijas valdības rīcība nav prognozējama, mums jābūt gataviem reaģēt uz jebkādiem draudiem un sevi aizstāvēt.

Vējonis uzsver, ka jau kopš Ukrainas krīzes sākuma Latvija, tāpat kā pārējās ES un NATO valstis, ir būtiski pārskatījusi savu aizsardzības politiku un veikusi virkni darbību, lai Latvija būtu gatava reaģēt gan uz hibrīdkara elementiem, gan citiem iespējamiem riskiem.

Tas, ka mūsu sabiedrotie apzinās, ka Krievija potenciāli var radīt gan konvenciālus, gan asimetriskos – hibrīddraudus visai aliansei, tai skaitā Baltijas valstīm, ir pamats kopīgas atturēšanas politikas īstenošanai, norāda ministrs.

Vienlaikus aizsardzības ministrs atgādina, ka atsevišķi hibrīdkara elementi Latvijā jau ir novērojami – kā masīva propaganda vai kiberuzbrukumi.

Krievijas īstenotā agresija Ukrainā ir devusi skaidru priekšstatu, cik bīstami mūsu drošībai ir šādi draudi. Hibrīdkara draudi ir visas ES problēma, un tas būs atsevišķs diskusiju jautājums, izstrādājot jaunajai situācijai atbilstošu Eiropas Drošības stratēģiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Они то готовы ко всему.Бомбоубежища у них забиты на долго продуктами.Вертолёты стоят на кнопке пуск,что-бы им покинуть срочно эти тут земли.Банковские счета за границей набиты наворованными тут деньгами.А вот готов ли народ ко всему этому ? Их это мало волнует,как и то ,что латыши массово выезжают семьями из этой страны.Сколько латышей и хуторов было в 1991 году?Сколько сегодня осталось?. Цифры и их забота говорят тут сами за себя .Геноцид латышского народа тут полнейший идёт.

  2. nāca pie prāta ministra kungs, vai

Draugiem Facebook Twitter Google+