×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. februāris, 2015
Drukāt

Vējonis: Latvija ir gatava dažādiem scenārijiem (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvija, tāpat kā Baltijas valstis un citas NATO dalībvalstis, ir gatavas dažādiem scenārijiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Tostarp Latvija ir gatava arī tā dēvētā hibrīdkara scenārijam, par ko diskutējuši arī NATO aizsardzības ministri sanāksmē Briselē, kas norisinājās aizvadītajā nedēļā. “Arī mūsu iekšējie operatīvās plānošanas dokumenti un procedūras ir pakārtotas šādiem scenārijiem. Mēs esam ņēmuši vērā to, kas noticis Ukrainā,” teica Vējonis.

Vienlaikus militāro draudu līmeni Latvijai Vējonis vērtēja kā zemu. “Tajā pašā laikā ir jābūt gataviem dažādiem scenārijiem un tam, ka Krievija, izmanto atsevišķus hibrīdkara elementus, kā, piemēram, valsts nomelnošanu, dažāda veida negatīvas informācijas sniegšanu publiskajā telpā, kiberuzbrukumiem,” skaidroja aizsardzības ministrs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens pieļāvis iespēju, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins varētu nolemt, izmantojot hibrīdkara metodes, veikt intervenci Baltijas valstīs, lai pārbaudītu, cik efektīvi darbojas NATO līguma piektais pants par kolektīvo aizsardzību.

“Jautājums nav par Ukrainu. Putins grib atjaunot Krievijas agrākās lielvalsts pozīcijas,” sacīja Rasmusens intervijā Lielbritānijas laikrakstam “Daily Telegraph”. “Ir liela iespējamība, ka viņš veiks intervenci Baltijā, lai pārbaudītu, kā darbojas piektais pants,” teica bijušais alianses ģenerālsekretārs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tiešām, tiešām Latvija ir gatava dažādiem scenārijiem? Mēs , patiešām, spējam sevi aizsargāt, ministra kungs?

Draugiem Facebook Twitter Google+