×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. maijs, 2014
Drukāt

Vējonis: Latvija ir spējīga atvairīt kiberuzbrukumus

Foto-LETAFoto-LETA

Par kibernoziegumu atvairīšanu atbildīgās institūcijas Latvijā ir gana spēcīgas un spējīgas bez ārvalstu organizāciju palīdzības tikt galā ar veicamajiem pienākumiem, aģentūrai LETA atzina aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Kā atbildīgo institūciju Latvijā Vējonis minēja Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju (“Cert.lv”), kas ikdienā veic datorsistēmu uzraudzību un novērš kiberuzbrukumus. Tāpat ministrs norādīja, ka Latvijas Zemessardzē ir izveidota Kibernoziegumu vienība.

Vējonis sacīja, ka izveidotajā Zemessardzes vienībā tiek piesaistīti valsts vadošie informācijas tehnoloģiju speciālisti, kuri paši vēlas kļūt par zemessargiem un sniegt atbalstu kiberuzbrukumu atvairīšanā dažādās krīzes situācijās.

Tajā pašā laikā Latvijā ik pa laikam ierodas ārvalstu eksperti, kuri dalās pieredzē, kā atvairīt šāda tipa uzbrukumus vai uzlabot jau notiekošo darbu datorsistēmu uzraudzībā un kiberuzbrukumu novēršanā, bet ekspertu mācības uzskatāmas kā daļa no ikdienas darba.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+