×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2015
Drukāt

Vējonis: Latvijā nav sašķeltības starp latviešiem un krievvalodīgajiem (22)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Latvijas iedzīvotāju vidū nav sašķeltības starp latviešiem un krievvalodīgo sabiedrības daļu, uzskata jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vējonis intervijā aģentūrai BNS norādīja, ka sašķeltības jautājums ir viens no hibrīdkara elementiem. “Krievija nepārtraukti tiražē to, ka mūsu sabiedrība ir sašķelta. Manuprāt, tā nav. Ir nesaskaņas atsevišķos jautājumos – par vēstures interpretāciju vai par krievu valodas lietošanu valstī,” teica Vējonis.

Jaunievēlētais prezidents uzsvēra, ka attiecībā uz krievu valodu nekas nemainīsies – latviešu valoda ir un būs vienīgā valsts valoda. “Tajā pašā laikā mazākumtautību skolās jādod iespēja bērniem mācīties gan krievu, gan ukraiņu vai lietuviešu valodā. Viņi ir to tautību pārstāvji un viņiem šī valoda neapšaubāmi ir jāzina. Tā ir viņu tautības bagātība, līdzīgi, kā tas ir ar latviešu valodu,” pauda Vējonis.

Vējonis akcentēja, ka iedzīvotāju vidū sašķeltības nav. “Pie manis, aizsardzības ministra amatā, vai jebkurā valsts iestādē, strādā daudzu dažādu tautību cilvēki un nav tur nekādas sašķeltības. Visi runā latviešu valodā. Karjeras izaugsmes iespējas ir tieši tādas pašas neatkarīgi, vai tu esi latvietis, vai krievs vai ukrainis. Ja ir problēmas, tad vairāk tās ir vecāka gada gājuma cilvēkiem, kuriem ir grūti mainīties, kuriem varbūt ir iesīkstējis redzējums uz atsevišķiem jautājumiem,” paskaidroja jaunais Latvijas Valsts prezidents.

Viens no jautājumiem, kam Vējonis iecerējis pievērst uzmanību – regulāri tikties ar politiskajām partijām, kas pārstāvētas Saeimā, lai runātu par dažādiem jautājumiem, tostarp par to, lai netiktu politizēts nacionalitātes jautājums.

“Bieži vien mēs kā politiķi, kā atsevišķu partiju pārstāvji, paši radam sabiedrībā nevajadzīgu rezonansi un piespēlējam Krievijas informatīvajai kampaņai, kas ir vērsta pret mums. Mēs paši viņu stabulē reizēm sākam pūst un, manuprāt, tas nav pareizi. Partijām jābūt daudz tālredzīgākām attiecībā uz savām rīcībām,” teica Vējonis.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Noskatījos 1:1 ar Vējoni.Secinājums,ja Bērziņu varēja identificēt ar kolhoza priekšsēdi ar savu stāju un viedokli,bet ļooti sliktām runas spējām,tad Vējoni ar viņa drausmīgo akcentu salīdzinu ar MTS /lauks.mašīnu- traktoru stacijas brigadieri,kurš muld par trim,bet to kas viņam iekodēts politinformācijā !Vecis trakoti mainījies kā iepirkts prezidenta krēslā ar SC balsīm. Var Ušaku pateicībā ievilkt Straujumas vietā.Rūgts biķeris mums būs jādzer četrus gadus.Tomēr puskrievs.

 2. Dabīgi, jo nevar sašķelt to, kas nekad nav bijis vienots! Mums nav vajadzīgas citu tautu bagātības, neesam krievi, lai domā paši par tām. Ukraiņi savā mājā nerunā ukraiņu mēlē, bet mums te būs jautājums numur viens.

 3. Nevienā brīdī nepārsteidz šāda ZZS pārstāvja nostāja: tautas vēlētu prezidentu neatbalsta – tātad sabiedŗība nedrīkst piedalīties valsts līdzveidošanā, jo tā esot par dumju. Es teiktu tā: shēmotāji saskatīja to, ka sabiedŗība ir augusi, tā spēj pateikt savu vārdu, atbalstot labāko kandidātu – Egilu Levitu.
  Par ko vienojās ZZS ar SC? Par krievu skolu (Krievijas varas) saglabāšanu?

  • Но вот чем вам так уж нравится этот еврей? Своим русофобством?
   И чем вам неугодили школы, с русским языком обучения?! Не русские (Российские), как вы пишите, ибо таких в стране нет. А программа обучения одна на всех, и экзамены одни и теже!

   • Позвольте вам возразить, я не защищаю г.Вейониса, он ваш президент, не мой.
    А что г.Левитс это новый Исус Христос, чтобы ему ноги мыть?! Эка вы хватили! Так на меня не действует, я атеист.

  • Tu, vecīt, runā tā, kā no debesim nokritis. Pirmais: Satversmē mums ir definēts tieši tāds Prezidents un kāda vajadzība to apšaubīt. (Jeb tu kā krievs, proti, likumā rakstīts viens bet centies panākt citu?) Otrais: tauta pate ir izvēlējusi ar tik lielu atbalstu to ZZS, tā tad: ja viņa nav gaidījusi tādu ZZS uzvedību, tad patiešām ir d…; bet ja izvēlēja apzināti, tad Vējonis ir tautas vēlēšanu rezultāts. Tā tad tie kas par Levitu, tomēr, ir bijuši mazākumā. NA, ko arī es gaidu ar nepacietību, ir jāpanāk ne mazāk par 50% tautas atbalstu Latvijā un Rīgā. Tad mēs panāksim to, ko vajag un vecie kruķi pazudīs. Ja Levits ir tik spēcīgs tad lai panāk to, nevis nodarbojās ar tukšo demagogiju.

 4. А есть ли в уголовном кодексе Латвии статья за оскорбление президента? Ну или что то похожее. Тут многие комментаторы ну прямо напрашиваются на такую статью! Господа, не стыдно вам? Ваша страна, ваш президент, а вы поливаете его грязью?!

 5. Šķiet, ka mūsu prezidents tā ne visai labi apzinās , ka mēs
  varam palikt latvieši tikai pie nosacījuma, ja savu latvietību saglabājam.
  Latvijai, kā ilgstoši okupētai, bet savu neatkarību atguvušai valstij, neder kosmopolītu vienkāršotais jēdziens par tautu kā jauktas sabiedrības modeli.
  Mūsu senči cīnījušies par dabisku – brīvas izvēles apstākļos attīstījušos (etniski integrējušos) sabiedrību, – par etnosu, par tautu.
  Un savu valodu latviešiem ir nepieciešams saglabāt ne vien kā sarunvalodu, bet arī kā savas identitātes un kultūras sastāvdaļu, kas izteiktu arī garīgās vērtības un tām atbilstošu sociālo taisnīgumu!

 6. vēl viens bērzinš! Atbildēt

  Muldoņa, ne prezidents. Šis ir bērziņš nr.2. Tā tagad tevi būs saukt. …. Ak tad tu saki “lai netiktu politizēts nacionalitātes jautājums”?? Jā (!), cik klases tu esi beidzis? Vai iegūstot tehniķa diplomu t.i. biologa, spēja skatīt pasauli plašāk (filosofiski) tiek pazaudēta uz mūžu? ak tad nacionālitāte? Nu nu! Atkal šis “bērziņš” neprot izkāpt no krievu iebrauktam ceļa grmbām un iet savu ceļu (krievijas konstitūcijā ir ierakstīts , ka krievija ir daudznacionāla valsts t.i. ir sjaukts etnogrāfisks nojēgums t.i. etnoss ar politisku nojēgumu t.i.nāciju). Un vēl, “bērziņ,” ak tad krievu balsojums, viņu iestāšanās pret Latvijas valsts pamatiem – pret latiešu kultūru un valodu – ir nieks vien??? nodevējs, ne prezidents! otrs “bērziņš” mums ir ticis. Uzturēt skolas svešā valodā par valsts naudu un mazākumtautību skolas, kur valsts tikai daļēji finansiāli palidz – ir divas atšķirīgas lietas! Nolādēts šis prezidents, kurš neievēro Satversmi. Nolādēts!

  • Nu -ZZS maizes devējiem un elektorātam bija nepieņemami, ka Levita tēvs ir ebrejs, bet, protams, viņiem ir pilnīgi pieņemami, ka Vējoņa māte ir krieviete :):):):)
   Tad – kurš uztur etnoskos konfliktus??? Labāk šis prezidents būtu klusējis par konkrēto tēmu….

 7. Ja, kad Volstrītas-Pentagona mēslus likvidēs, varbūt tā ASV valstele vēl izglābsies no bojajejas.

 8. Pilnīgs vājprāts! Kas mūs gaida nākotnē? Kaut ko tādu sagvelzt jau pirmajā nedēļā?Nav gan brīnums,jo pirmajā dienā zvērēja runāt KRIEVISKI un TAS !!!jau norāda par sašķeltību !!!Neesot problēmas ar valsts val.??Bet kurš tad PIEPRASA okupantu val.iestājoties darbā,kā dēļ latvietim jāatstāj Dzimtene? Pilnīgs neprāts,ka cilvēks sabijis gadu desmitiem politikā un PILNĪGI nejēdz kas notiek valstī!!!Vecais ATSTRĀDĀ SC balsis !!!Pat b.Bērziņš kaut ko tik melīgu,nereālu negvelza !!
  Šis būs īstais neatkarīgas Latvijas noracējs.Laikam tas mēģinājums Ādažos ir Putina dāvana “aizsardzības”ministram un jaunajam prezidentam.
  Varu iedomāties KĀDU komandu viņš sev savāks!Ārpolitikas padomnieks — Gopaņenko utt.Šis politiskais galerts jau aizmirsis savus melus TV diskusijās,kur izlikās milzu “patriots”.Cita vārda nav — divkosīgs mērglis ~!!Šis nav MANS prezidents !!!
  Kā es pievienojos M.Zālītei par abiem prezidentiem.Būs duets ar okupantu pēcteci Ušaku !!

  • 3
   Ogrēnieši stāsta, ka ar matušku arī runājot KRIEVISKI !!!

   • jā, jā, baudu atkritum(nejauciet šo vanckaru ar mums, – latviešiem) tev pa TV iestāstīja daudzmiljardu parādu un izmerdē visstraujāk pasaulē fakts, ka kāds krievu tautības vīriņs uzņemas darbeli ko tu nevēlies vai nespēj izpildīt… Zviedreļu augļojošie mēsli kas salda balstiņā piesola krītiņu ar 120 % GPL lētajam alum smejas par tevi, lopiņ:))

   • >Viesturs 13. jūnijs, 2015 23:00
    Да уж, какое ужастное преступление. Прямо шаусмас.

  • Да, какой ужас, как же вам теперь жить то. Вижу для для вас только один выход. Застрелитесь или удавитесь, и все ваши моральные страдания закончаться! А, чем не выход?!

 9. Es gan jūtos daudz labāk latviskā vidē, pateicos par to Dievam.

 10. Sašķeltība ir atsevišķos jautājumos, piemēram, vēstures notikumu izpratnē, izpratnē par notikumiem Ukrainā u.c.

  • un arī izpratnē par to,ka Latvija nav Krievijas guberņa,kur viss tiek pakļauts no kaimiņvalsts sabraukušo iedzīvotāju vajadzībām,bet kārtību nosaka Latvijas valsts izveidotāji saskaņā ar tās izveidošanas mērķi.Tiem iebraukušajiem,kuriem tas nav pieņemami,lietderīgāk tomēr pakot čemodānus.

  • Sašķeltība būs, kamēr nelikvidēs OKUPĀCIJAS SEKAS, bet šeit Vējoņa atbalstu mums negaidīt, jo pats ir OKUPĀCIJAS REZULTĀTS.

 11. “muļķa laišana” ietilpst ikviena Latvijas valsts vadībā esošā dienesta pienākumos?Kamēr Vējonis nebija ievēlēts par prezidentu viņš tādas glupības negvelza.

 12. Ko gan citu Vējonis var teikt, jo viņš pats ir 0KUPĀCIJAS SEKA. viņam jābūt pateicīgam LATVIJAS OKUPĀCIJAI, jo pretējā gadījumā pasaulē VIŅŠ NEBŪTU. Okupanti un kolonisti šeit paliks !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+