Mobilā versija
+3.9°C
Eleonora, Ariadne
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
19. augusts, 2015
Drukāt

Vējonis: Latvijas iedzīvotājiem ir vērts biežāk izmantot ģerboņus, kas ceļ pašapziņu (2)

latvijas-gerbonis-664x527

Latvijas iedzīvotājiem ir vērts biežāk izmantot ģerboņus, lai pārstāvētu savu dzimtu, novadu un valsti, tiekoties ar Valsts heraldikas komisijas pārstāvjiem, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, portālam “La.lv” atklāja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienests.

Valsts prezidents īpaši izcēla gaidāmo Latvijas simtgadi un aicināja Valsts heraldikas komisiju nākt klajā ar priekšlikumiem iespējamajai dāvanai valstij šajā gadskārtā, populārā un vizuāli saistošā veidā stāstot par Latvijai nozīmīgajiem valsts simboliem. Valsts heraldikas komisijas pārstāvji apliecināja, ka piedāvās savus ieteikumus šādam darbam.

Komisijas priekšsēdētājs Laimonis Šēnbergs sarunas laikā iepazīstināja ar komisijas darbu, izstrādājot gan municipālos, gan institūciju ģerboņus, kā arī izcēla šobrīd plašo interesi par dzimtu ģerboņiem. Komisijas pārstāvji uzsvēra, ka tā savā darbā arvien aicina uz plašāku un precīzāku valsts heraldiskās simbolikas lietošanu iepretim dažādu citu simbolisko zīmju izmantošanai. Valsts prezidents pievienojās šim aicinājumam, norādot, ka mūsu valstī izstrādātie ģerboņi ir skaisti un ar plašu vēsturisko piepildījumu, kas ļauj tos celt goda vietā ikkatrā notikumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. .. kaimiņš to ielicis suņubūdā.

  2. Laiks būtu mainīt šo veco ģerboņi uz ko labāku.

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (45)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+