×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
16. maijs, 2014
Drukāt

Vējonis: Lembergs rada draudus (24)

Foto - LETAFoto - LETA

Ventspils domes priekšsēdētāja Ai­vara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) izteikumi par NATO militārās klātbūtnes pastiprināšanu Latvijā kā okupāciju, kā arī Lemberga rīcība, prasot NATO ģenerālsekretāra atvainošanos Latvijas valstij un tautai par NATO karavīru nosūtīšanu uz Latviju, ir pretrunā valsts drošības interesēm un rada draudus valsts drošībai, uzskata aizsardzības ministrs, Lemberga politiskais sadarbības partneris Raimonds Vējonis (ZZS).

Aizsardzības ministrs informēja, ka plāno pieprasīt sasaukt ārkārtas Nacionālās drošības padomi, lai izvērtētu Lemberga darbības un lemtu par rīcību attiecībā uz Lemberga darbībām.

Atbalstu Vējoņa iniciatīvai pauda Nacionālās drošības padomes (NDP) loceklis un Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (“V”). Arī viņš Lemberga izteikumus vērtē ļoti negatīvi un uzskata, ka gan tie, gan Ventspils mēra vēstule NATO ģenerālsekretāram pazemo Latvijas valsti. Lemberga paziņojums par okupantiem esot pretrunā ar Latvijas interesēm, akcentē komisijas priekšsēdētājs.

Valsts prezidents Andris Bērziņš vakar paziņoja, ka pagaidām nesasauks Nacionālās drošības padomi, lai vērtētu Lemberga darbības. Vienlaikus Bērziņš pauda nožēlu, ka no amatpersonas izskan šāds viedoklis, kas starptautisko notikumu kontekstā rada iespēju destabilizēt situāciju Latvijā un raida aplamus signālus mūsu sabiedrotajiem NATO.

Šodien sasaukta valdības koalīcijas ārkārtas sēde, kurā pārrunās situāciju saistībā ar incidentiem Ventspilī, kuros iesaistīti NATO jūrnieki. Pēc tās, ja būs nepieciešamība, Bērziņš varot sasaukt Nacionālās drošības padomi.

Lembergs nosūtījis vēstuli NATO ģenerālsekretāram, kurā par NATO karavīru izdarībām Ventspils pilsētā lūdzis Rasmusenu atvainoties visai Latvijai un Ventspils pilsētai. Lemberga vēstule ir adresēta ne tikai Rasmusenam, bet arī ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam (RP) un aizsardzības ministram Raimondam Vējonim (ZZS), kurā paustas Ventspils pašvaldības bažas par to, vai NATO karakuģu vizītes ir drošas sabiedrībai. Pagājušās nedēļas nogalē Ventspilī notikuši vairāki incidenti, kuros cietuši starptautiskajā mīnu meklēšanas operācijā “Open Spirit 2014” iesaistītie jūrnieki. Vissmagāk cietis kāds nīderlandietis, kurš ar nopietnu galvas traumu ievietots Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas reanimācijas nodaļā. Policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu un aizturējusi četrus cilvēkus.

“Ventspilī notikušie incidenti, kuros tika iesaistīti un cieta NATO karavīri, bija risināmi konstruktīvi un profesionāli, objektīvi izvērtējot apstākļus, sadarbojoties visām pusēm. Lemberga kā pašvaldības amatpersonas neapdomīgie paziņojumi liecina par pašvaldības gatavības trūkumu efektīvi risināt radušos situāciju,” uzsvēra Vējonis.

“Izvērtējot Latvijas apdraudējuma analīzi saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā, jāsecina, ka riski Latvijas drošībai ir ievērojami palielinājušies, tādēļ NATO militārās klātbūtnes pastiprināšana ir ļoti svarīgs atbalsts Latvijas valsts aizsardzībai un drošībai,” norādīja aizsardzības ministrs, piebilstot, ka, attiecinot jēdzienu “okupācija” uz NATO karavīru atrašanos Latvijā, lai piedalītos kopīgās NATO militārajās mācībās, Lembergs ir maldinājis Latvijas sabiedrību, veicinot tās šķelšanos, kas vērtējams kā draudi valsts iekšējai drošībai.

Arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs paudis nožēlu par incidentiem Ventspilī, kuros cietuši Latvijas sabiedroto ārvalstu karavīri. Viņš arī pauž cerību, ka “notikušais nav saistāms ar Aivara Lemberga bezatbildīgo, pilnīgi nepieņemamo retoriku par NATO, organizācijas, kuras dalībvalsts ir arī Latvija, un mūsu sabiedrotajiem”.

Bijušais aizsardzības un ārlietu ministrs Saeimas deputāts Artis Pabriks (“V”) neizslēdz, ka Ventspilī notikušie incidenti ar NATO karavīriem bijuši provokācijas. Pabriks arī ļoti kritiski vērtē Lemberga izteikumus par NATO karavīriem. Šie izteikumi no ārpolitikas viedokļa esot neprofesionāli, neadekvāti un provokatīvi. Ventspils mēra vēstules NATO ģenerālsekretāram Andersam Fogam Rasmusenam jēga esot pateikt, ka sabiedroto klātbūtne Latvijā ir nevēlama, un tas grauj valsts prestižu un valsts pozīciju. Pabriks arī atgādina, ka Lemberga izteikumi tiek plaši atreferēti Krievijas plašsaziņas līdzekļos. “Vai nu apzināti, vai neapzināti, bet Lemberga viedoklis kļuvis par Krievijas propagandas ieroci plašsaziņas līdzekļos. Informācijas karā šī lieta ļoti specifiski izdalās, jo Lemberga izteikumi lielā mērā saskan ar Krievijas interesēm. Sabiedrībā runā, ka bijušas speciālas provokācijas, kas ir organizētas pret mūsu sabiedrotajiem. Tādas baumas ir, un to nevar izslēgt,” norādīja bijušais ministrs.

Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošā Latvijas Zaļā partija (LZP) nedomā pārtraukt sadarbību ar Lemberga pārstāvēto partiju “Latvijai un Ventspilij”, apliecina LZP līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks. Silenieks skaidroja, ka Lemberga viedoklis daudzos jautājumos nesakrīt ar partijas viedokli, tomēr tas neesot iemesls, lai lemtu par sadarbības pārtraukšanu. “Cilvēkam ir viedoklis, ļoti labi. Bet mums ir cits viedoklis,” partijas attiecības ar Lembergu komentēja Silenieks. Viņš arī uzskata, ka amatpersonas pārāk sakāpināti reaģē uz Lemberga izteikumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Draudus jau nu nerada gan, BET mute liela pietiekoši… MANS viedoklis: NATO KARAVĪRIEM SEVI VAJADZEJA GAN PARĀDĪT VIENĪGI NO LABĀS PUSES, TAS ir NEAPSTRĪDAMS FAKTS!!? TAS SAISTĀS VIENĪGI AR LIELUMA MĀNIJU! NEVAJADZĒJA!!! KURŠ NEVAR UZVESTIES TIK CŪCĪGI KĀ KARAVĪRI – JEBKURŠ, ja vienīgi to vēlas, BET uzvesties PIEKLĀJĪGI gan NEVAR visi, jo KULTŪRA IEAUG LĪDZ AR ĢIMENI UN MĀTES PIENU… Pilsēta tiešām ir skaista un ĻOTI jauka!!! Angļu sivēni PĀRDZĒRUŠIES alkoholu urinē pie mūsu svētvietas RIGĀ – BRĪVĪBAS PIEMINEKĻA, amerikāņi un citi sabiedrotie piegāna VENTSPILI…TAČU iebilstu pret tik veselībai bīstamu gājienu kā tik smaga piekaušana, kas beidzās reanimācijas nodaļā… Sodīt var vienīgi TIESA!!! KĀDAS NĀCIJAS BIJA SITĒJI????????? Butu interesanti?! Un NEVAJAG MŪS NOSKAŅOT PRET NATO!????????

 2. Bet kādēļ tad NATO KARAVīRI atrodas Latvijā, ja ne mūsu aizsardzības dēļ? Ja tu stāsti ka ne mūsu dēļ,
  tad pastāsti savu versiju, kādēļ tad? Vai arī tu gaidi “zaļos cilvēciņus” no Putina Krievijas? Trešās versijas te nemaz nav!

 3. Lembergam Visu Cieņu!

 4. Visa nelaime, ka masu mēdiji (konkrēti TV) pievērš tik lielu uzmanību šim pašvaldības mazajam vīrelim, kura pašnovērtējums ir vienkārši debesīs :), ja cienītie žurnālisti vienreiz sapratīs, ka nevajadzētu viņa izteikumus un viņa seju tik bieži rādīt caur zilajiem ekrāniem, tad visa tā viņa, piedodiet “paprastā” vārīšanās, arī Ventspilī paliktu. galu galā, kas viņš tāds ir, ka var teju visas Latvijas vārdā starptautiski izteikties un novērtēt? Kapēc Preiļu pagastvecis netiek tik bieži intervēts un aicināts TV ,gan uz sastrēgumstundām uc. raidījumiem? varbūt cien. žurnālisti, jūs arī viņa “ietekmi” ar savu darbību mākslīgi palieliniet? padomājiet par to…. tas tak nav normāli, ka Sprūdžam bija jāaiziet šitā “štelmaņa” dēļ, kuram vieta būtu izstabā, kur uz debesīm skatās caur ‘citādu” logu…tas tiešām ir Latvijas fenomens, ka šādi vīreļi mums te bļaustās. 🙂

 5. Krioevijas naftas truba Atbildēt

  Ko var gaidīt no cietēja. Vienīgā izeja atbrīvot Lembergu no amata, kuram viņš jau sen kā neatbilst. Lai brauc uz Maskavu un pa tiešo sadarbojas ar radniecīgo partiju Vienotā Krievija un veco komunistu Genadiju Zjuganovu. Lembergs atbilstpadomju ” zaļā cilvēciņa” statusam.

 6. Vai Lembergs ir pateicis kaut ko nepatiesu? Ja militārpersonas neprot uzvesties svešā zemē, tad ko? Vai varbūt paslavēt? Cūka paliek cūka, lai kur arī tā nebūtu! Kāpēc lietas politizēt? Vai tāpēc, ka Latvija jau daļēji ir palikusi par izgāztuvi? Un tā vajadzētu turpināt? Ministriem jau nu vajadzētu arī kādreiz paklusēt!

 7. Vai tad nu beidzot vienreiz nepietiek aukleties ar to Lembergu. Kauns visai valstij. Reakcijai jau nu soreizjabut atrai, asai un adekvatai. Sen jau pietiek.
  hja

 8. Manuprāt, Vējonis, Pabriks un Rinkevičš uzvedas kā tādi puikas ar grūtām galvām – burtus ir iemācījušies, bet vārdus saburtot un teikumu saprast nespēj. Lemberga teksts ir izskanējis, bet abi konformisti to ir sapratuši tā, kā viņiem ir likts to saprast un tagad nu visi trīs dzied kā tādi izdresēti papagaiļi.

 9. Cieņa Lembergam par pastāvīgu viedokli

 10. Ārzemju jūrnieku uzvedībai Latvijā ir jābūt kā paraugam, kam var uzticēties.

 11. Tevis dēļ šie NATO karavīri ir Latvijā, lai aizsargātu tavu kuslo dzīvību. Bet tu te stāsti par necieņu un pašcieņu, kuras latviešiem pietrūkstot. To tu varēsi izrādīt tad, kad ekstrēmisti, tāpat kā Ukrainā, tevi sāks
  apsaukāt par fašistu un zem deguna pabāzīs automāta stobru. Tad ne viens vien no šiem “prātīgajiem” ne tikai sienu, bet arī bikses piečurās. Ja Lembergam ir konkrēti pierādījumi pret konkrētiem karavīriem, lai viņš tos liek galdā, un vadība viņus sodīs, bet tāpēc jau Latvijai nav jātaisa skandāls ar sabiedrotajiem. Tagad redzam, ka krīzes gadījumā arī pie mums būs savi janukoviči un ne viens vien.

  • ne mūsu dēļ vini te atrodas.Un,ja ir atbraukuši ,tas nenozīmē,ka drīkst cūkoties tāpēc vien ,ka te atrodas.Ja neciena valsti kurā atrodas,tatad visatļautība-tā parasti rikojas tur,kur neciena tautu,vai iekaro-atceraties no vēstures,kā krievi uzvedās-jo jutas kā saimnieki…un kas te savādāks?

 12. LZP attieksme pret turpmāko sadarbību ar LUV ir skaidrs vēstījums vēlētājiem- balsojot par šo partiju, kas ietilpst ZZS jūs viennozīmīgi atbalstīsiet Lemberga un LZP viedokli !

 13. Vējoni, ar šo izteicienu nepietiks. Tev kā Lemberga kabatas partijas biedram, būtu jābūt goda prātam, un jademisionē. Tu neesi tas, kam jāatrodas ministra postenī. Tu šaja situācija esi neuzticams Latvijas valstij.

  • Vējonis ,malacis pasaka tā kā ir

  • Vai LEMBERGS PATEICIS KAUT KO KAS NEATBILST PATIESIBAI?kĀPĒC MŪSU VALSTĪ ārzemnieki var ķēzīties pat pie svētām vietām,demolēt,bet viss tiek piedots.Vai tāda ir mūsu mentalitte-ļaut taisīt virsū un teikt par to paldies?!

 14. Varbūt Lembergs domā , ka apčurāt sienas un pastrādāt visādas cūcības ciemos mūsu sabiedrotajiem neklājas, ka tā var rīkoties tikai okupanti, kam nav cieņas pret vietējo iedzīvotāju dzīvesveidu un tradīcijām?
  Vai tiešām latvieši, sevi neciena pat tad, ja viņiem parāda klaju necieņu? Manuprāt Lembergs parāda daļai latviešu viņu pašcieņas trūkumu un aicina sabiedrotajiem mainīt viņu neglīto attieksmi pret latviešiem.

 15. Valsts vara ir tik gļēva un neizlēmīga, ka ļauj atklāti ņirgāties par Latvijas valsti, nu jau starptautiskā līmenī bijušajam komunistu varas ierēdnim Lembergam, kuru jau tiesā par noziegumiem pret valsti un nekādi nevar notiesāt. Bet pa to laiku viņš izdara jaunus pārkāpumus un visi tikai noplāta rokas: ir izraisīts starptautisks skandāls, jo NATO Lembergs nosaucis par okupantiem, bet prezidents Bērziņš, jau tādēļ “Nacionālās drošības padomes sēdi nesasaukšot”! Te var redzēt, ar kā gādību Bērziņš ticis amatā un kāda ir prezidenta reakcija valstij ekstremālās situācijās. Var skaļi apvainot valsti un tās sabiedrotos, bet reakcijas nekādas! Tad varat iedomāties, kas notiktu, ja valstī notiktu reāls iebrukums vai tiktu izraisītas kādas masu nekārtības!

 16. Tad ātrāk notiesājiet,nevelciet garumā!Tiesas parodija,tāpēc krievu līdzskrējējs var ņirgāties par Latviju.

 17. Tad ātrāk notiesājiet,nevelciet garumā!

Draugiem Facebook Twitter Google+