×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. augusts, 2015
Drukāt

Vējonis Liepājā apmeklē SIA “Metālmeistars” un “Terrabalt”, iesaka dažādot eksporta tirgu

Foto: Valsts prezidenta kancelejaFoto: Valsts prezidenta kanceleja

Divu dienu darba vizītē 28.-29.augustā Valsts prezidents Raimonds Vējonis iepazinās ar aktualitātēm reģionā, viesojoties vietējos uzņēmumos un Liepājas speciālajā ekonomiskajā zonā (SEZ), kā arī tiekoties ar pašvaldības deputātiem.

Valsts prezidents iepazinās arī ar Liepājas SEZ darbību un apmeklēja tajā esošo jūras pārvadājumu uzņēmumu “Terrabalt”. Liepājas SEZ pašlaik veiksmīgi darbojas 37 uzņēmumi, kuri aktīvi investē arī savā attīstībā – pērn šie uzņēmumi kopumā investējusi 5,4 miljonus eiro. SEZ ir arī liela loma darbavietu nodrošināšanā, jo kopumā šajos uzņēmumos strādā vairāk nekā 2000 nodarbināto.

Liepājas vadība Valsts prezidentu informēja arī par Liepājas ostas darbu, kurā veiksmīgi noritējuši padziļināšanas darbi, ļaujot apkalpot lielākas ietilpības kuģus. Sarunā tika apspriesta iespēja ostā piesaistīt jauna tipa kravas, kā arī Liepājas ostai raksturīgā ļoti labā infrastruktūra, kas var palīdzēt attīstīties ilgtermiņā.

Vēlāk Valsts prezidents, ieliekot metālapstrādes uzņēmuma SIA “Metālmeistars” jaunās noliktavas ēkas pamatakmeni, izteica vēlējumu stiprināt metālapstrādes nozari Liepājā. “Lai uzņēmums, spējot mainīties līdzi laika prasībām un sabiedrības vajadzībām, gūst arvien jaunus sasniegumus ražošanas procesā!” vēlēja Valsts prezidents.

Liepājas iedzīvotājiem, kuri interesējās par uzņēmuma “Liepājas Metalurgs” nākotni, Valsts prezidents norādīja, ka rūpnīca ir jauna īpašnieka rokās ar zināmām valsts iespējām iejaukties brīžos, kad netiek pildīta vienošanās. “Uzņēmums ir pārdots ar mērķi, lai tas strādātu,” uzsvēra Valsts prezidents. ““Liepājas Metalurgs” ir vajadzīgs Liepājai, un mūsu uzdevums ir panākt, lai rūpnīca varētu strādāt,” tiekoties ar Liepājas iedzīvotājiem, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Izklāstot savu redzējumu par nākamā gada valsts budžetu, Raimonds Vējonis sacīja, ka uzņēmējiem ir nepieciešams orientēties uz eksporta tirgus dažādošanu. “Tas ir uzņēmēju uzdevums, taču es centīšos to veicināt,” liepājniekiem sacīja Valsts prezidents. Topošā budžeta kontekstā Valsts prezidents jau atkārtoti uzsvēra nepieciešamību pārskatīt ministriju bāzes izdevumus.

Valsts prezidents ar iedzīvotājiem pārrunāja arī drošības un aizsardzības jautājumus. “Sabiedrībai jābūt pēc iespējas saliedētai – jo saliedētāki būsim, jo stiprāki būsim savā kopībā. Mums jāsargā arī mūsu robeža, lai nelegāla robežas šķērsošana nebūtu iespējama,” teica Raimonds Vējonis.

Foto: Valsts prezidenta kancelejaFoto: Valsts prezidenta kanceleja

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+