×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
24. maijs, 2016
Drukāt

Vējonis: Masveida nepilsoņu naturalizācija šobrīd netiek plānota (4)

Foto LETAFoto LETA

Šobrīd netiek gatavoti nekādi priekšlikumi par nepilsoņu naturalizācijas nosacījumu atvieglošanu. Lai gan lielais nepilsoņu skaits Latvijā nav labs signāls, masveida naturalizācija nebūtu pareizais šīs situācijas risinājums, intervijā Latvijas radio raidījumam “Krustpunktā” uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Runājot par to, ka valsts simtgades pasākumos esot plānots pieņemt politiskus lēmumus, kas kalpotu kā pretimnākšana nepilsoņiem, prezidents atzina, ka runāts par dažādiem jautājumiem, taču konkrēti lēmumi un iniciatīvas šobrīd netiekot gatavotas un piedāvātas.

Viņš arī atgādināja par Augstākās tiesas savulaik lemto, ka masveida naturalizācija ir pretrunā ar Satversmi. “Domāju, ka neviens šādai kārtībai nepiekritīs, arī ne es kā prezidents,” izteicās Vējonis.

Viņš gan atzina, ka Latvijā ir sabiedrības saliedētības problēmas un tieši šī iemesla dēļ tika izveidota speciāla ekspertu darba grupa, kas nāks klajā ar dažādiem priekšlikumiem. To varētu paveikt līdz rudenim, sprieda valsts galva.

Viņa ieskatā, aktīvāk būtu jādomā par pilsonības popularizēšanu, jo aptuveni 250 000 nepilsoņu neesot labākais signāls, taču arī masveida naturalizācija nebūtu pareiza.

“Latvijas Avīze” iepriekš rakstīja, ka diskusija par naturalizāciju notikusi Simtgades padomē, kur darbojas Valsts prezidents Raimonds Vējonis kopā ar eksprezidentiem. Kā vēsta laikraksts, padomes pārstāvji esot apgalvojuši, ka par konkrētiem risinājumiem runāt esot pāragri.

Arī Valsts prezidenta kancelejā izveidotā ekspertu grupa meklē dažādus risinājumus, piemēram, valodas lietošana sabiedriskajā telpā, norāda laikraksts.

Ekspertu grupa arī analizēšot iespējas samazināt nepilsoņu skaitu, īpaši attiecībā uz bērniem. Kā laikrakstam apgalvoja ekspertu grupas vadītāja Liesma Ose, varot būt runa par Latvijā dzimušajiem bērniem vai arī atsevišķiem naturalizācijas atvieglojumiem, bet ne par pilnīgu nepilsoņa statusa atcelšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ну что господа, успокоились. Видите, ничего не планировалось, ничего не будет! А вы так боялись, столько желчи и яда извели в комментариях. И совершенно напрасно. Этнический апартеид forever!

  2. nekas netiek plānots,kā oligarhi pateiks,tā Vējonis pūtīs.Bezmugurkaulnieks vēlviens!!!!

  3. Un kad tā tiek plānota?

Draugiem Facebook Twitter Google+