Latvijā
Sabiedrība

Vējonis mazākumtautību bērnu sporta svētkos aicina sajusties patiesi vienotiem3

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien Rīgā atklāja mazākumtautību bērnu un jauniešu sporta svētkus “Vienoti sportā”. Foto LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien Rīgā atklāja mazākumtautību bērnu un jauniešu sporta svētkus “Vienoti sportā”.

“Visus šo sporta svētku dalībniekus vieno sports. Sports ļauj mums sacensties ar sevi un citiem, ļauj lepoties ar sevi un savējiem. Šajos sporta svētkos bērni un jaunieši startēs gan individuālās, gan komandas disciplīnās. Tieši komandai ir īpaša nozīme gan dzīvē, gan sportā. Basketbolā vai hokejā ir acīmredzami, ka uzvar komanda. Taču arī individuālos sporta veidos aiz katras uzvaras un rekorda stāv komanda – sportists pats, treneris, atbalsta personāls, ģimene un draugi. Tāpēc aicinu jūs paskatīties pa labi un pa kreisi, ieraudzīt savus komandas biedrus un atbalstītājus un sajusties patiesi vienotiem,” teica Vējonis.

Mazākumtautību bērnu un jauniešu sporta svētkos “Vienoti sportā” piedalījās vairāk nekā 400 bērni un jaunieši no 18 Latvijas nacionālajām kultūras biedrībām un izglītības iestādēm – igauņu, vācu, poļu, krievu, baltkrievu, armēņu, ebreju, lietuviešu un citām. Šī gada sporta svētku moto – “Galvenais nav uzvara, bet piedalīties cīņā par uzvaru!”.

Sporta svētu “Vienoti sportā” mērķis ir veicināt Latvijā dzīvojošo, dažādu tautību, bērnu izpratni par Olimpisko kustību un tās ideāliem. Tos organizē Latvijas Olimpiskās akadēmija, bet sporta aktivitātes vada Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti un mācībspēki.

LA.lv