×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
29. novembris, 2016
Drukāt

Vējonis min risinājumu deputātu kvotām (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Ir jārod iespēja deputātus budžeta veidošanas procesā iesaistīt ātrāk, viņu priekšlikumus arī virzot caur “ministriju sietu”, šovakar Latvijas Televīzijas raidījumā “1 pret 1” norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Tad mēs par kvotām vairs nerunāsim,” pauda prezidents, atzīstot, ka ar tā dēvēto deputātu kvotu pieeju tiek radīta neuzticība Saeimai, “kas jau tā nav ļoti augsta”.

“Man liekas, ka visiem šiem [priekšlikumiem] ir jāiet cauri ministrijas sietam,” pauda Vējonis, piebilstot, ka jāvērtē, vai tie tiešām atbilst konkrētās nozares attīstības plānam. “Iespējams, ir svarīgākas vietas, kur vajag naudu,” sacīja prezidents.

Intervijā Vējonim vairākkārt jautāja, kādēļ viņš neiebilda pret šādu naudas dalīšanas veidu. “Tā summa jau tapa pēc tam. Sākotnējais cipars bija mazāks,” atbildēja Vējonis, vēlreiz uzsverot, ka jau pašā budžeta veidošanas sākumā ir jāiesaista deputāti, lai šādas situācijas neatkārtotos.

Vēlreiz lūgts precizēt, kāpēc neiebilda pret šādu naudas dalīšanu, Vējonis norādīja, ka nebija devis uzstādījumu gada sākumā par šādām kvotām. “Tā nav sistēmiska pieeja. Es neplānoju to, ka tas atkal tā notiks,” teica Vējonis. “Tomēr mēs ceram, ka ar katru budžetu tā situācija uzlabojas. Uzstādījumi attiecībā uz kvotām nebija man gada sākumā. Nebiju plānojis, ka tas tā būs,” komentēja prezidents.

Vējonis uzsvēra, ka deputātiem ir jāļauj piedalīties budžeta veidošanas procesā, viņi nevar kļūt tikai par “balsošanas mašīnu”.

Kā ziņots, Saeima aizvadītajā nedēļā pēc aptuveni 20 stundas ilgas sēdes pieņēma nākamā gada valsts budžetu, kurā plānotie ieņēmumi ir lielāki nekā 8 miljardi eiro, savukārt izdevumi – ap 8,4 miljardiem eiro, līdz ar to plānots budžeta deficīts.

Vērtējot budžeta likumu, Saeimā atbalstīti deputātu priekšlikumi par aptuveni 20 miljoniem eiro. Deputāti lēma atvēlēt finansējumu dažādiem sporta infrastruktūras objektiem, reliģiskām organizācijām, kā arī dažādiem pašvaldību projektiem.

Plašāku rezonansi izraisīja, piemēram, naudas piešķīrums grāmatai par sieru vai rokgrupai “Līvi”, radot jautājumus, vai šādas lietas jāfinansē no nodokļu maksātāju naudas. Pēdējais gan tika atsaukts pēc neizpratnes sabiedrībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Domāju, ka deputātu kvotas ir pareizais veids, kā atgriezt demokrātiju Latvijā un izraut varu no ierēdņu un citu liekēžu rokām. Tik deputātiem budžets jāplāno par 99.99% un 0.01% atdot ierēdņu un minestēriju “ķvotēšanai”. Deputātiem nevis jāapstiprina budžets, bet gan jāveido tas!!! Tiesa gan, tad vajadzēs sēžu zālē un komisijās nevis gulēt, pļāpāt un basīti skatīties, bet gan strādāt.

  2. Tad jau sanāk ka Valsts Prezidents VAR neizsludināt budžeta likumu! Tieši deļ kvotām, kas tur “iezagušās”!

  3. 2 % IKP priekš NATO !!!
    Citādi rašes boļševiki noplēsīs 98 % !!!
    Fakts.

Draugiem Facebook Twitter Google+