×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. novembris, 2015
Drukāt

Vējonis mudina ārvalstu latviešus dalīties pieredzē, lai veicinātu Latvijas uzplaukumu (8)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ārvalstīs dzīvojošo latviešu zināšanas un iegūtie kontakti sniedz nenovērtējamu ieguldījumu mūsu valsts attīstībā, aizstāvot Latvijas intereses pasaulē, paziņoja Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, video uzrunā sveicot citās valstīs dzīvojošos latviešus gaidāmajos 18.novembra svētkos.

“Bez jūsu atbalsta daudzi Latvijas starptautiskie sasniegumi nebūtu bijuši iespējami. Aicinu jūs arī turpmāk dalīties savā pieredzē un zināšanās, jo, kā redzējām šogad Rīgā notikušajā Otrajā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā (PLEIF), tas sniedz unikālu un lielisku iespēju domu apmaiņai par to, kā veicināt latviešu uzņēmēju sadarbību un meklēt jaunus tirgus,” pauda Valsts prezidents.

Pilnu Latvijas Republikas prezidenta un PLEIF patrona uzrunu latviešu diasporai ārvalstīs var noskatīties un noklausīties šeit:

Jāatgādina, ka dažādos laikos un apstākļos no Latvijas izceļojušo tautiešu un viņu pēcteču skaits pasaulē šobrīd lēšams ap 370 tūkstošiem cilvēku, liecina Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta dati. Tas ir nozīmīgs resurss, kas var sniegt atbalstu Latvijas izaugsmē, secinājuši eksperti.

Mudinot Latvijas iedzīvotājus vairāk ieklausīties un sadzirdēt pieredzē balstītus padomus un svaigas idejas, Vējonis pauda gandarījumu, ka mūsu valsts kļūst arvien atvērtāka saziņā ar tautiešiem ārzemēs.

Viņš uzsvēra, ka savā darbā par vienu no galvenajām prioritātēm ir izvirzījis valsts izaugsmes veicināšanu un ekonomisko drošību.

“Ir jāsāk ar stabilu un prognozējamu nodokļu sistēmu, pilnveidojot uzņēmējdarbības tiesisko vidi, un šādi palielinot uzticību uzņēmēju valsts attiecībās,” teica Vējonis.

Šim aicinājumam pievienojas Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēdis Jānis Kukainis, izceļot arī Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas ierosinājumu pēc otrā PLEIF izveidot īpašu latviešu diasporas augsta līmeņa uzņēmēju konsultatīvo darba grupu, lai efektīvāk uzlabotu Latvijas uzņēmējdarbības vidi un veicinātu tiešo ārvalstu investīciju pieplūdumu Latvijā. Pirmā šādas darba grupas sanāksme notika novembra sākumā, kurā Latvijas valdības pārstāvji un pieaicinātie uzņēmēji vienojās par konkrētiem soļiem diasporas uzņēmēju iesaistē Latvijas attīstības veicināšanā.

„Gatavojoties Latvijas simtgadei, mums ir svarīgi būt vienotiem garā un rīcībā, aizstāvot savas valsts drošību, veicinot kultūras izaugsmi un ceļot tautas labklājību! Aicinu ikvienu latviešu uzņēmēju pasaulē apsvērt iespēju atvērt sava uzņēmuma filiāli Latvijā, ieguldīt jauno Latvijas uzņēmumu attīstībā, kā arī veicināt to iziešanu jaunos eksporta tirgos pasaulē,” sacīja Jānis Kukainis.

Kukainis arī piebilda, ka viņš aicina ikvienu Latvijas izcelsmes personu izmantot Latvijas pilsonības likumā paredzēto iespēju iegūt Latvijas pavalstniecību, kas pavērs plašākas līdzdalības iespējas Latvijas tautsaimniecībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Protams, ka valsts varai ir jāizmanto viss intelektuālais un ekonomiskais potenciāls, kas ir gan ārzemju latviešu, gan mūsu pašu rīcībā, lai būtiski paātrinātu valsts attīstību. Tikai no vārdiem jāpāriet pie darbiem. Ir jāaizvāc birokrātiskie šķēršļi, lai labas idejas varētu realizēt. Arī Latvijā ir bagāti cilvēki, ar viņiem jārunā, lai naudu iegulda tautsaimniecībā, nevis tikai spekulācijās ar nekustamiem īpašumiem vai banku biznesā un tirdzniecībā. Jāizvēlas daži galvenie virzieni, kuri var dot inovatīvus risinājumus, kā mežsaimniecībā un citu dabas resursu apguvē. Prezidentam un valdībai gaišākie prāti ir jāsavāc vienā dūrē, ar tiem jāstrādā, jādod nauda, bet no viņiem ir jāprasa arī rezultāts. Citādi nekas nemainīsies un pieaugs tikai nodokļu slogs, lai lāpītu hroniskos caurumus valsts budžetā.

  2. Zivs pūst no galvas. Birokrātija sevi veiksmīgi atražo un uztur. Tikmēr nekādi padomi nelīdzēs.

  3. Vai tie valdibas milie BEGLI SLEPKAVAS nevairos Latvijas uzplaukumu KO

  4. Kur palika vakar ziņās publicētie divi krievu karakuģi no mūsu ūdeņiem, kas bija LŪGUŠi patvērumu no neesošas vētras?

  5. Tautiesi vai tas nav smiekligi kad mes vairosim Latvija uzplaukumu bet sis tik domas ka ar savu premjereni IZTIRGOT ko tur dauz KLAUSITIES TO IELIKTENI.

  6. Kā,vai tad veiksmes stāsts ir izgāzies ,ka jāprasa padoms citiem ??? Priekšs kam jums visi tie padomnieki ,kuri saņem ne jau minimalas algas ?????!!!!!!! Vajag prasīt no tiem kuri izlaupija un izpārdeva Latviju !!!!!!-Gailim ,Birkavam,Godmanim,Kalvitim,Šķelem,Dobrovskim,Straujumai !!!!!! Un saukt viņus pie atbildības !!!!!!!!

  7. Nebrauciet projām, bet nomainiet patreizējos politiķus, tad nebūs jāubago, lai tie, kas ārzemēs palīdz tiem, kam nav ideju kā vadīt valsti.

  8. Nav pat vajadzīga ārzemju pieredze, lai saprastu, ka viena VID ēka un zeme apēd lielāko daļu budžeta naudas. Neviens ārzemnieks bagātajā Eiropā tādu absurdu celtniecību uz privātas zemes nepieļautu.

Draugiem Facebook Twitter Google+