×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. maijs, 2016
Drukāt

Vējonis: mūsu tauta visai pasaulei ir apliecinājusi pārcilvēcisku izdzīvošanas spēku (10)

Foto - Valsts prezidenta kancelejaFoto - Valsts prezidenta kanceleja

Mūsu tauta visai pasaulei ir apliecinājusi pārcilvēcisku izdzīvošanas spēku, pirms Nacionālo bruņoto spēku (NBS) parādes Krāslavā teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Šodien pirms 26 gadiem mēs atguvām mūsu valsts neatkarību. 1990.gada 4.maijā mēs saspringti skaitījām balsis un sekojām līdzi izšķirošajam balsojumam Augstākajā padomē, kur mūsu vēlētie deputāti lēma mūsu likteņus. Katra balss bija no svara. Tās bija balsis par – par labāku dzīvi, par brīvību, par drošību un likuma varu. Tās ir balsis par Latviju un mūsu kopīgo nākotni,” uzsvēra prezidents.

Vējonis uzsvēra, ka šajā dienā – 4.maijā – varam būt lepni par sevi. “Mēs divreiz aizvadītajā gadsimtā spējām izcīnīt sev valsti, mūsu tauta visai pasaulei ir apliecinājusi pārcilvēcisku izdzīvošanas spēku. Ne tikai pretoties, nepadoties un izturēt, bet arī daudz vairāk – saliedēties un spēt no jauna izcīnīt savu brīvību un savu valsti,” sacīja Valsts prezidents.

“Savas valsts neatkarības atjaunošanu mēs izcīnījām lielos pārmaiņu laikos. Daudz bija mums nezināms. Tomēr mēs spējām izdarīt drosmīgus un vajadzīgus lēmumus, lai nostiprinātu jaundzimušo valsti. Mūsu ceļš uz NATO un Eiropas Savienību ir izcils piemērs tam, ka svarīgākos mērķus ir iespējams sasniegt tikai ar smagu, neatlaidīgu un saliedētu darbu,” akcentēja Vējonis.

Prezidents arī atzina, ka pēc 26 gadiem atjaunotās neatkarības valstī mēs pastāvīgi esam uz mūsu valsts pilnveidošanas ceļa. “Mēs aizvien esam ceļā uz mūsu ideālo Latviju. Daudz kas joprojām ir uzlabojams. Tomēr es gribu uzsvērt, ka mēs esam sasnieguši ļoti daudz! Paldies ikvienam, kurš pielicis savas pūles, lai stiprinātu mūsu valsti un mūsu vērtības,” norādīja Vējonis.

“Novēlu jums visiem izbaudīt šodienas svētku sajūtu, rast gandarījumu un jaunu iedvesmu. Saposīsimies svētkiem, klāsim baltus galdautus, pulcēsimies kopā ģimenes – lieli un mazi – svinēsim to, ka dzīvojam brīvā valstī. Neatkarīgajā Latvijā izaugušajai jaunajai paaudzei stāstīsim par mūsu vēsturi un vērtībām un vienmēr atcerēsimies mūsu tautas nesalaužamo garu,” pauda prezidents.

Parādē Bruņoto spēku dienā Krāslavā 4.maijā piedalās vairāk nekā 600 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju glābēju un jaunsargu.

Vēstīts, ka, lai iepazīstinātu ar NBS arī tos iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālo valsts svētku parādi 18.novembrī Rīgā, pirms vairākiem gadiem aizsardzības nozare aizsāka jaunu tradīciju – valsts Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā, kādā no Latvijas novadiem organizēt NBS dienu.

Pirmā šāda diena notika 2012.gadā Rēzeknē, bet gadu vēlāk – Kuldīgā. Savukārt 2014.gadā bruņotie spēki Brīvības svētkus svinēja Valmierā. Vēl 2015.gadā svētkus svinēja Jelgavā – pilsētā, kura atzīmēja dibināšanas 750 gadadienu.

Šogad 4.maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 26.gadadienā – Nacionālo bruņoto spēku diena norisinās Krāslavā. Savukārt nākamgad – Liepājā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Tiešām visi ceļi ved uz Angliju ,iriju,vāciju..tur vēl var dzīvot nevis izdzīvot. Dzīvo šeit valdība ierēdņi un tiem līdzīgie..uz tautas rēķina.

 2. tiešām – ar pārcilvēcisku spēku ir izdzīvots 1990.-1996.gads, kad cilvēki zaudēja darbu, valdīja izmisums un nabadzība, prihvatizācija un cīņa par izdzīvošanu sevišķi tām ģimenēm, kurās bija vairāki bērni.

  cīņa par izdzīvošanu turpinājās Dombrovska laikā, kad sirmgalvjiem vienā naktī noņēma daļu pensijas, skolotājiem algas – pensionāri caur tiesu vēlāk atņemto laikam dabūja atpakaļ. tas bija tāds kauns ……ka brīvā valstī šādi var izrīkoties ar vecajiem ļaudīm.

  un tagad – kad medicīna faktiski pietiekami ātri ir pieejama tikai tiem, kam irnauda, ko maksāt….cilvēki atkal cīnās par izdzīvošanu.

  Latvijai var novēlēt – lai arvien tīrāki, gudrāki, godīgāki, priecīgāki top visi tās cilvēki, īpaši tie, kas valsti vada. Tad arī pienāks diena, kad visi varēs smaidīt, priecāties un lepoties ar savu valsti.

 3. ko esam iemacijusies saja laika ,bezgaligi gudri muldet ,es nesaprotu ka var runat ka mes esam daudz izdarijusi ,ieredni izzagusi valsti likvidejusi ,darba vietas izdzinusi no valsts savu iedzivotajus ,demografija kada ka neuzdrosinas laist pasaule bernus un tik taisa valdes savejos liek amatos.un.maksa nesamerigas algas un priecajas par jauko dzivi un parejie lai visu to atmaksa

 4. cilvēki vēljoprojām turpina necilvēciskos apstākļos dzīvot,jo valsts tik apliek un apliek ar lielākiem nodokļiem.ŠAUSLAS,KĀDS IR CEĻŠ NO NO ŽAGARES ROBEŽAS-AUGSTKALNE-TĒRVETE-ZAĻENIEKI-JELGAVA,VNK ĀRPRĀTS,PAR KO MĒS MAKSĀJAM TĀDU LIELU CEĻA NODOKLI UN JA VĒL NOPĒRK AUTO ;ARZEMĒS,JĀMAKSĀ KAUT KĀDA TUR EKOLO;GIJA,KAPĒC TIK DAUDZ UN PAR KO????
  TĀ VARĒTU TURPINĀT,PAR KO TIK MĒS NEMAKSĀJAM!!!!!!

 5. Ko mums ir devusi ES ??

 6. Tas jau skan kā ņirgāšanās par tautu,no paēdušā gala

 7. ka var izdzivot ar minimalo algu ….savelciet ciesak siksnas busim varonu tauta …Ura Vejonim

 8. tiešām pārcilvēcisku,lai izdzīvotu un paliktu savā dzimtenē.

 9. já……tikai tai laimígajai zemei táds nelatvisks nosaukums ticis ANGLIJA vaiSOMIJA vai VACIJA nu nekas apsveiksim tos simts latvijas miljonárus vismaz lai viniem káds prieks tiek nebúsim skaudígi…..

 10. mjāā…..”mēs ejam uz ideālu Latviju!”…….

Draugiem Facebook Twitter Google+