×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
17. maijs, 2014
Drukāt

Vējonis: NATO neoficiāli paudusi neizpratni par Lemberga izteikumiem (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Ventspils mērs Aivars Lembergs.

NATO valstu diplomāti neoficiāli pauduši neizpratni par Ventspils mēra Aivara Lemberga izteikumiem, aģentūrai LETA atzina aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Ārlietu ministrija jau paziņojusi, ka par notikušo ar NATO karavīriem Ventspilī un par Ventspils domes priekšsēdētāja izteikumiem nekādi oficiāli pārmetumi Latvijas valstij nav izteikti. Tomēr, neskatoties uz to, Vējonim ir bijušas sarunas ar NATO valstu diplomātiem, kuri pauduši neizpratni par Lemberga komentāriem.

“Rakstiskā veidā neviens ar signāliem pie Aizsardzības ministrijas nav vērsies. Katrā ziņā man ir bijušas diskusijas ar diplomātiskā korpusa cilvēkiem un man bijušas sarunas ar mūsu cilvēkiem, kuri atrodas Briselē. Protams, ir šī neizpratne par to, kas šeit Latvijā notiek. Nav saprotams, ka situācijā, kad Latvija lūdz daudz aktīvāku NATO līdzdalību Baltijas reģionā un tajā pašā laikā, kad līdzdalība tiek nodrošināta, seko šādi izteikumi gan par okupāciju, gan cita veida darbībām,” aģentūrai LETA uzsvēra Vējonis.

Aizsardzības ministrs atturējās minēt, kuru NATO valstu diplomāti izteikuši bažas.

Incidentus ar NATO karavīriem Vējonis atturas komentēt, jo vispirms Valsts policijai ir jāveic izmeklēšana, turklāt viņam ir grūti spriest, “kādā fiziskā stāvoklī” atradās ārvalstu jūrnieki, kuriem Pašvaldības policija noformējusi administratīvā pārkāpuma protokolus. Jebkurā gadījumā Militārā policija Ventspilī situācijas uzraudzīšanā bija iesaistīta no pirmās dienas.

Vaicāts, vai Vējoņa pārstāvētā Zaļo un zemnieku savienība varētu pārskatīt sadarbību ar Lemberga vadīto “Latvijai un Ventspilj”, ministrs atbildēja, ka ZZS līgums ir līdz Saeimas vēlēšanām un runas par jaunu līgumu vēl nav apspriestas. Vai Lemberga izteikumi liks pārskatīt sadarbības līgumu arī pēc Saeimas vēlēšanām, Vējonim esot grūti spriest, jo tas vispirms jālemj apvienībai.

Jau ziņots, ka pagājušās nedēļas nogalē Ventspilī notikuši vairāki incidenti, kuros cietuši starptautiskajā mīnu meklēšanas operācijā “Open Spirit 2014” iesaistītie jūrnieki. Vissmagāk cietis kāds nīderlandietis, kurš ar nopietnu galvas traumu ievietots Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas reanimācijas nodaļā.

Lembergs nosūtījis vēstuli NATO ģenerālsekretāram Andersam Fogam Rasmusenam, kurā par NATO karavīru izdarībām Ventspilī lūdzis Rasmusenu atvainoties visai Latvijai un Ventspils pilsētai. Lemberga vēstule ir adresēta ne tikai Rasmusenam, bet arī Rinkēvičam un aizsardzības ministram Raimondam Vējonim (ZZS), un tajā paustas Ventspils pašvaldības bažas par to, vai NATO karakuģu vizītes ir drošas sabiedrībai.

Pēc Ventspils domes priekšsēdētāja “Latvijai un Ventspilij” līdera Aivara Lemberga izteikumiem par NATO karavīriem, viņam izcēlusies asa vārdu apmaiņa ar vienu no LZP līderiem, aizsardzības ministru Raimondu Vējoni. Ministrs jau paziņojis, ka Lemberga izteikumi ir pretrunā valsts drošības interesēm un rada draudus valsts drošībai, tāpēc aizsardzības ministrs plāno pieprasīt sasaukt ārkārtas Nacionālās drošības padomi, lai izvērtētu Lemberga darbības un lemtu par rīcību attiecībā uz Lemberga darbībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Kauns, ka Latvijas Avīze sameklējusi Lembes aizmaksātus runatājus, lai slavētu šo nekaunīgo prokremlistu savās lapās 20. maija avīzē. ..

 2. MANS ĪSTAIS VĀRDS, TĀ ARĪ SEVI PIESAKU!!! Par puķu plūkšanu esmu vienisprātis, BET par vārdu “OKUPĀCIJA” galīgi garām un no LAmberga mutes tas ir drauds NEVIETĀ mūsu sabiedrotajiem – NATO aliansei. NATO jūrnieku uzvedība VENTSPILĪ NEATBILST ētikai. Vēlos zināt, KĀPĒC puiši, runājot krievu valodā, no mugurpuses uzbruka mūsu mīnu kuģa jūrniekam un sāka to fiziski apstrādāt?????????? VAI TAD VIŅI NEATŠĶIT MŪSU VALSTS JŪRNIEKUS NO PĀRĒJO VALSTU JŪRNIEKIEM vai NEGRIB ATŠĶIRT!? KĀ TUR ĪSTENĪBĀ IR????????? KĀDS SODS ŠIEM KAUŠĻIEM????

 3. Kaut kā dīvaini Atbildēt

  ka smagos noziegumos apsūdzēts komunists, nezin kāpēc vēl nenotiesāts, var atļauties tādus pretvalstiskus izlēcienus un par to neatbildēt. Vai tad tiešām, viņš šeit visu ir nopircis, ko latvieši???

 4. Vai nav saprotams ka Lembergs dara visu, lai NATO un Latvija būtu tālāk viens no otra ( milzīgs jaunums, ka jūrnieki paplūcās un varbūt lopiski uzvedas uz ielas, par to ir komandieri un karceri ). Daudz dīvaināk kā klusē ZZS, prezidents un arī valdība. Varbut pieņem Lemberga domu par NATO un zaļie vīriņi gaidāmāki? Lembergs sen vairs nav privātpersona , bet valdības veidojošās partijas ZZS runasvīrs un bez partijas akcepta? Kaut kā dīvaini?

 5. Neviens jau neatbalsta karavīru ālēšanos Ventspilī, bet gan to, ka Lembergs izmanto šo incidentu, lai nomelnotu mūsu sabiedrotos NATO, šādi mēģinot nepieļaut karavīru tālāku izvietošanu Latvijā. Lai te
  dotu “zaļo” gaismu “zaļajiem cilvēciņiem”, kuri tad varētu terorizēt tādus, kā jūs, kas šodien aizstāv un attaisno šādu Lemberga rīcību. Viņš no čurāšanas taisa politiku un mēgina sarīdīt savā starpā NATO partnerus. Tāpat kā Ukrainā, un tas jau ir bīstami. Nu sāciet taču domāt ar savu galvu, nevis atgremojat to, ko saka šis Lembergs, jo viņš nemaz nerīkojas jūsu interesēs.

 6. Nē, jāsaka – Vējoni, aizver muti!!!!:)))

 7. Vējoni, turi muti!!!!!

 8. Lembega izteicieni pret Latvijas neatkarību un pa spalvai Krievijas izdarībām Krimā utml. gan bija pirms ši karavīru skandāla. Tas tomēr vedina uz domām, ka sadzīvotā bagātība un iespēja to nosargāt pat neskatoties uz visām tiesvedībām, varētu būt bijusi ar lielā brāļa palīdzību. Varbūt tāpēc pašlaik jāizmanto visas situācijas to atstrādāt politiski?

 9. Lai ari diezgan kritiski domaju par Lembergu, bet man patika ka ventini sadeva tiem kuri tagad doma ka ir saimnieki Latvijas zeme. Man tiesam tagad nak :):):), redzot ka Latvijas aizsardzibas ministrs, ka noperts skolas puika tagad metas taisnoties tapec ka NATO valsts vestnieki vinam kaut ko noradijusi :):):). Ta jau ir klasika 🙂

  • Šoreiz uzteicu Lembergu,ka protestē pret NEPIEKLĀJIGo karavīru pazemojošo rīcību mūsu valstī-pēc
   principa “esam lieli,vareni,varam visu atļauties”.
   Par politikas retoriku neizsakos.

 10. Bet es paužu neizpratni par Nato karavīru rīcību un piekrītu, ka tā ir nosodāma. Bet man jau pašai sava galva uz pleciem, ne tā kā vienam otram.

 11. NATO šeit uzvedās, ka jebkurā citā okupētā Valstī.Piemēri tālu nav jāmeklē–Irāna,līvija,Dienvidslāvija….Un tādu ministru,kā Vējonis, normālā valstī ,par tādiem izteikumiem par “Draudiem Valsts Drošibai”–sen būtu patriiekuši ratā.

 12. Pilnīgi noteikti neesmu Lemberga fans,bet noskatoties preses konferenci, absolūti piekrītu viņa teiktajam. Vienīgi par okupāciju Lembis stipri kļūdījās un tas var ietekmēt NATO par sliktu Latvijai Tādam viltīgam demagogam kā Lembis tā ir nepiedodama rīcība . Un te kārtējo reizi parādās mūsu valdības melīgā divkosība —- ja reiz NATO karavīrs,tad viņam ir viss atļauts. Varbūt tas ,ka dabūja maķenīt pa galvu, atvēsinās citus natoviešus mīzt un vemt kur pagadās . Un ļoti pareizi Lembis aizbāza muti visiem tiem pamācītājiem .

 13. Ja kāds arī no NATO (ja tāda “neoficiālā izpausme” vispār ir notikusi), tad šī “neizpratne” ir izskaidrojama tikai un vienīgi ar NEINFORMĒTĪBU. Skaidri redzams ka Latvijas politiķi cenšas notikušo sulainiski paslaucīt zem tepiķīša un svētā sašutumā ar sorosoidālo masu mediju palīdzību apvainot “putinismā” virkni savus politiskos konkurentus. Sabiedrībai Venspilī vajadzētu maksimāli aktīvi iesaistīties nekārtību fiksēšanā video un izlikšanā internetā, lai nebūtu iespējams piedzērušo NATO karavīru ālēšanos izkaidrot ar kaut kādu absurdu A. Lemberga “putinismu”, Krimas “zaļo cilvēciņu” draudiem un citām sazvērestības teorijām. Venspils iedzīvotāji, esiet aktīvi nevis ar kulakiem, bet ar video un foto kamerām!!! Maksimāli fiksējiet nekārtību cēlājus un izlieciet pierādījumus publiskajā interneta vidē.

 14. Pēc šī gājiena Lembergs daudzu acīs ir zaudējis savu vērtību! Kauns!

  • Aatbalstu Ivo teikto. Un ko tad Vējoņa kungs kautrējas nosaukt tos svešzemju kungus, ar kuriem it kā ir runājis??? Un vispār – vai ir runājis??? Varbūt tas ir teikts, lai spodrinātu savas spalvas? Viens cilvēks (Lembergs) LV ir spējīgs saukt lietas īstajā vārdā un par to viņš ir “drauds Latvijai” ??? Uz kurieni mēs, latvieši, ejam??? Vai nav laiks paust atbalstu tādiem kā Lembergs? Jeb būsim sulaiņi sakumpušām mugurām, kā mūsu deputāti?

 15. Demokrātijas otrā puse: vislabāk valstī jūtās kolaboracionisti!

Draugiem Facebook Twitter Google+