×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. novembris, 2017
Drukāt

Vējonis nepauž skaidru atbalstu “čekas maisu” publiskošanai (20)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nepauž skaidru atbalstu tā dēvēto “čekas maisu” publiskošanai.

Telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” Vējonis skaidroja, ka ir saņemts bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisijas aicinājums publiskot “čekas maisu” saturu. Vēstule tiek vērtēta un komisijai tiks sniegta atbilde.

Prezidents uzskata, ka komisijai ir jāvēršas Saeimā, kas var pieņemt attiecīgu likumu.
Viņaprāt, Latvijas sabiedrībai kopumā ir jāzina sava vēsture un tajā skaitā arī šīs ne visai glaimojošās vēstures lappuses. Taču tādēļ ir izveidota attiecīgā komisija, kas izvērtē cilvēku saistību ar VDK un sniedz savu vērtējumu.

Vējonis uzsvēra, ka Latvijā pieejamie materiāli ir fragmentāri, tādēļ ir svarīgi komisijai skaidrot, kāds ir katra konkrētā cilvēka nodarījums pret valsti un sabiedrību. Ir jāskaidro vēstures fakti, kā cilvēki nokļuvuši sarakstos. Situācijas esot bijušas dažādas un ne visi sarakstos minētie, ir sadarbojušies ar VDK.

Vējonis piebilda, ka “čekas maisos” politiķu esot ļoti maz vai to nav vispār, jo pretējā gadījumā viņi nevarētu pretendēt uz deputāta vai ministra amatu.

VDK zinātniskās izpētes komisija vērsusies pie Valsts prezidenta, lūdzot atcelt īpašo VDK likumu un nodot “čekas maisus” atklātībai.

Komisija jau 2015.gadā pieņēma lēmumu, ka vēsturiskās patiesības, vārda brīvības un sabiedrības saliedētības vārdā esot jānodrošina pilnīga un tūlītēja visu VDK dokumentu, arī SAB esošo, nodošana atklātībai un brīvai pētniecībai bez līdzšinējās diskriminācijas.

Saskaņā ar SAB direktora Jāņa Maizīša teikto žurnālam “Ir” viens no iemesliem, kādēļ netiek publiskota padomju VDK kartotēka, ir apstāklis, ka nav pierādījumu tur iekļauto cilvēku faktiskai sadarbībai. Savukārt otrs – tā būtu ļoti selektīva attieksme, jo tiktu publiskota tikai tā daļa, kas ir pieejama Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. L.A..beidziet cūkoties!Velns parāvis par ko mums tāds sods valstij un tautai?!Tāds prezidents,nu Zatlers,Ulmanis ne labāki!Te nu jāsaka atklāti,ka mūsu drebelīgajiem,šķiet,sadarboņiem ,būtu jāiziet pilns apmācības kurss pie Putinonkuļa KĀ jāaizstāv sava valsts UN tauta!!Ah tad nav visi maisi/kā tu to zini Vējoni un Co?/,ah tad nav izvērsta grēku nosūdze utt.KO JŪS KUNGI UN DĀMA/ āBOLTIŅA/ VĒL GRIBĒTU? fOTO,VIDEO MATERIĀLUS KLĀT platekrānā,krāsās?VISI tie kas turas pretim ir 100% paši sadarboņi,jo manis pēc lai kaut ziņās katru dienu nolasa kādu buntīti VDK kadriņu gadu garumā,kā Nagasaki nolasa bojā gājušo tūkstošus!Citas valstis atvēra,lustrāciju veica,bet redz LV gan bija par agru,tagad par vēlu.KAPĒC PAR VĒLU???Vēl jau daudzi ir dzīvi un pie tam AMATOS !!Andrejavs,Lācis atzinās.Nu un ,kas ar viņiem notika?Cilvēki viņus sāka pat cienīt par godīgumu!Domāju,ka 1/2 Saeimas deputāti u.c. šeptelmaņi iz varas ,ir maisos.

 2. lielie rējeji ar galvu mazliet padraudzejieties. likumdevejs mums ir saeima nevis prezidents. un saeima kā pieņēma likumu tā ari var grozit/atcelt. savāciet 10000 parakstus un iesniedziet saeimā priekšlikumu. ko rejat ne uz to koku?

 3. Prezidenta kungs,no kā Tu baidies?tu tak neesi čekists.

 4. pļerzā un pļerzā tos maisus… sadedziniet tos, būs vairāk miera un saticības!

  • Tad Saskaņa un ZZS aplaudēs + Kremļa laime – aģenti turpinās darbu. Lai nu kā, jaunākajam ~ 50 gadi un pats briedums ziņot un rīkoties…

 5. Balsot vienīgi par tādiem kuri gatavi neatlaidīgi strādāt pie maisu atvēršanas. Lai katrs kandidāts atbild kā tas rīkotos. Mums nav vajadzīgi tādi deputāti kuri mūs gādīgi sargātu no šiem maisiem.

 6. čekas maisos” politiķu esot ļoti maz vai to nav vispār, jo pretējā gadījumā viņi nevarētu pretendēt uz deputāta vai ministra amatu- vai tik nav preteji vajoni? Mudzet mudz tas bruninieku un visu paarejo ierednu ministriju resoru un pat Rigas Centraltirgus

 7. Es būtu priecīgs, ja kāds varētu nosaukt kaut vienu konkrētu lietu, ko Vējonis ir atbalstijis valsts un tautas labā, izņemot nodokļu maksātāju naudas izsaimniekošanu.

 8. “Kartotēka ir, bet pierādījumu nav un vispār tā būtu selektīva pieeja”, skaidrāk par Maizīti nepateiks neviens: “VDK maisu saturs nav jāpublisko”! Bet iedomājieties, ka notiek brīnums un šo saturu publisko.
  Ar ko tad SAB nodarbosies? Šos biedrus vispār neinteresē attīrīšanās process sabiedrībā. Komentos redzams, ka šie “stukači” atklāti ņirdz par mums!

 9. sarkanie baroni un KGB rullē!

 10. kāds ari bija mērķis Atbildēt

  bija skaidrs ka vejonis neskries nu toas maisus laukā nest, un tas uzreiz paver tādiem kā pilsonis iespēju pariet, pafantazet no tēmas-kuru piesedz, ko slēpj….. vienvārdu sakot melnais PR no nekā

 11. Jādaraq viss iespējamais, lai otrs termiņš viņam nespīdētu.

  • Būs jau otrs termiņš – Saskaņa + ZZS+ piepirktie …Tas pēc 3 A Šķēles principa -” lielākais kretīns” ir spēkā …

 12. Jādara viss lai viņam otrs termiņš nebūtu.

 13. Un ko tad jūs no Vējoņa gaidījāt? Ka tiks paziņota principiāla nostāja? “Es pastāvēšu malā, bet jūs tur sniedziet materiālus Saeimā”, tā droši vien viņš domā un spriež! Jāvērtējot katrs cilvēks, lai nenodarītu pāri!” Re, cik galants, bet vai tie, kas sadarbojās ar šo iestādi, arī bija tik galanti? Pajautājiet politiski represētajiem. Neaizmirstiet, ka pie varas joprojām ir vecie kadri un nomenklatūras darboņi gan Saeimā, gan valdībā un Vējoņa nostāja ir tikai šo biedru gribas izpausme.

 14. Ja esi vīrs – uzkāp uz čekistu fanu barikādēm un aicini atvērt tos maisus – vai bail – un tāds tad ir prezidents . Vienīgi uz modes skates mēles varēji, bet te ļipa dreb?

Draugiem Facebook Twitter Google+