×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. jūnijs, 2015
Drukāt

Vējonis nerīkos inaugurācijas balli (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis nerīkos inaugurācijas balli, aģentūrai LETA pastāstīja viņa padomniece Aija Jakubovska.
Mazāka apmēra inaugurācijas pasākums tiks rīkots, jo nepieciešams ievērot valsts protokola prasības, taču balle tā nebūšot. Vējonis gan plāno rīkot balli par godu Latvijas Republikas 100 gadu jubilejai – 2018.gadā.

Jakubovska arī apliecināja, ka Vējonis ir pieprasījis aprēķinus par to, cik izmaksā apsardzes nodrošināšana viņa pašreizējā dzīvesvietā, kas atrodas Ogres daudzstāvu namā. Pēc aprēķinu saņemšanas viņš izvērtēs, vai turpināt dzīvot Ogrē vai tomēr pārcelties uz Jūrmalas rezidenci.

LETA jau ziņoja, ka Vējonis pēc ievēlēšanas pagājušā nedēļā paziņoja, ka turpinās dzīvot ar ģimeni daudzdzīvokļu mājā Ogrē. Vējonis pagājušā nedēļā apstiprinājis, ka tikšot izskatīta iespēja Jūrmalas rezidenci izmantot brīžos, kad plānotas svarīgas tikšanās. Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube jau paziņojis, ka, Vējonim izvēloties palikt dzīvot savā dzīvesvietā, proti, dzīvoklī Ogrē, palielināsies apsardzes izmaksas.

LNT vakar ziņoja, ka valsts uzņēmuma “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) nomas maksu par ēku no pašreizējā Valsts prezidenta Bērziņa kancelejas nesaņem saskaņā
ar 2011.gadā noslēgto līgumu. Zatlera kanceleja par rezidenci mēnesī maksāja 21 000 eiro, bet Bērziņa kanceleja sešas reizes mazāk – tikai komunālos un uzturēšanas izdevumus jeb aptuveni 3500 eiro mēnesī.

Kanceleja uzsvērusi: tā kā Bērziņš nedzīvo rezidencē, ietaupīta valsts nauda. Taču tam nepiekrīt VNĪ valdes loceklis Andrejs Milzarājs. Viņš skaidro, ka ar nomas maksu iestāde atgūst remontā ieguldītos miljonus un tā ir ieinteresēta atgūt ieguldītos līdzekļus. Sanāk, ka naudas samaksa tikai tiek atlikta uz kādu laiku.

Bērziņa kancelejas noslēgtais līgums līdz 1.augustam būs jāpārskata Vējoņa kancelejai. Līgumā patlaban paredzēts, ka noma par rezidenci jāsāk maksāt ne vēlāk kā 2016.gadā. Maksāt tikai daļu no nomas, ja gadījumā tiek izmantota tikai daļa no ēkas, neesot iespējams.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Patiešām slavējami! Jaunais prezidents apņēmies iemācīties dejot līdz 2018 gadam. Vēl tikai pāris gadiņi jāpagaida, bet tas ir nieks, jo tik ilgi taču esam gaidījuši. Beidzot ārzemnieki nesmīkņās, ka mūsējais prezidents nevar atklāt ballī ar slaidu valsi. Būs jauki, jo to būs spiesta beidzot parādīt arī televīzija.Tagad mums beidzot būs valsts augstākā amatpersona, kas spēs atklāt Virsnieku balli, O. Kalpaka balli, Labdarības klubu balli un citas. Cerams, ka sekos viņa paraugam sekos arī ministri un deputāti – jo citādi, ko gan viņi visi darīs Latvijas 100-gades ballē? Vai sēdēs bufetē pie rasola bļodas?

 2. Ieveeleets ir, lai straadaa! Tas arii viss.

 3. Tās vietā Aivars sarīkos pateicības dievkalpojumu …

 4. … Soreiz pareizs pienemums … balle bus, bet samerigaka … piemerotaka apstakliem … !

  … Kam tikai tada ‘jauka’ tradicija … kad ista latviesu tauta dzivo nabadziba … varbut puskoka lecejiem …. ?!

 5. Mazvērtības kompleksi kā reizi ir tiem, kuri tiecas ārišķīgi pašapliecināties un publiski izrādīties, lai saņemtu liekulīgu tusētāju tukšos lišķīguma apliecinājumus.
  Grūti noticēt, ka Daina to nesaprot. Vairāk iespējams, ka Daina pati ir ar mazvērtības kompleksu sirgstoša liekulīga divkose.
  Cilvēka personību raksturo viņa darbi, nevis tas, kādās ballēs un tusiņos izrādās. Vējonis, cik var spriest, tiecas apliecināt sevi ar darbiem. Piemēram, ļoti ļoti cienījami no viņa puses bija, kad viņš apturēja Emša zemisko shēmu par elektroenerģijas subsidētu atpirkšanu no mazajām hidroelektrostacijām.

 6. Vējonis ar savu mazvērtības kopleksu grib lauzt šo jauko tradīciju. Laikam neērti justos,ja būtu jāvelk smokings un attiecīgi jāuzvedas. Nevarētu teikt,ka vispirms jāierauj !

  • Kur tu saskati jauku tradīciju? Vai tajā apstāklī, ka sauktajā inaugurācijas “ballē” neviens nekad nav dejojis, jo neprot, tikai izrādījuši savus greznos apģērbus, dārgās rotas lietas, kažokādas, un sēdējuši pie dārgu vakariņu galda un mielojušies ar ikriem un austerēm. Kamēr neprot dejot, nav ko taisīt balagānu – “ballī” bez dejām, un ļaut lai tauta un ārzemnieki par viņiem ņirgājas, ka šie nespēj dejot iemācīties. Lai iemācās dejot, un tad rīko balli kādai tai ir jābūt. Laiks līdz 2018. g vēl ir pietiekami.

Draugiem Facebook Twitter Google+