×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
20. maijs, 2017
Drukāt

Vējonis: no alkohola plastmasas pudelēs jāatsakās pavisam (29)

Foto Valsts prezidenta intervijas laikā ar "Latvijas Avīzi". Foto - Timurs SubhankulovsFoto Valsts prezidenta intervijas laikā ar "Latvijas Avīzi". Foto - Timurs Subhankulovs

Valsts prezidents Raimonds Vējonis atdevis Saeimai pārskatīšanai grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz aizliegumu no 2020.gada 1.septembra tirgot alu plastmasas pudelēs, kuru tilpums lielāks par vienu litru, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts prezidenta kanceleja

“Lielais alkohola patēriņš un alkohola lietošanas paradumi Latvijas sabiedrībā, it īpaši lauku apvidos un jauniešu vidū, liek meklēt jaunus un efektīvus risinājumus alkohola patēriņa un pieejamības ierobežošanai,” pauda Vējonis.

Prezidents atzinīgi novērtējis likumā ietvertos alkohola tirdzniecības ierobežojumus un virzību uz atteikšanos no alkohola tirdzniecības lielās tilpuma vienībās plastmasas pudelēs. Vienlaikus Vējonis aicinājis vērtēt iespējas vispār atteikties no plastmasas iepakojuma izmantošanas alkoholisko dzērienu ražošanā un apritē.

“Alkoholisko dzērienu tirdzniecības plastmasas iepakojumā aizliegums daudz lielākā mērā samazinātu alkohola pieejamību un patēriņu un uzlabotu kopējo sabiedrības veselību,” vēstulē Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei paudis Vējonis.

Prezidents arī norādījis, ka likuma ieviešanas gaitā nebūtu vēlams saražotā plastmasas iepakojuma apmēra ievērojams pieaugums. Tā kā liela daļa plastmasas izstrādājumu, tajā skaitā alkoholisko dzērienu iepakojumi, nonāk vidē atkritumu veidā, to ilgstošā sadalīšanās procesā videi tiek nodarīts būtisks kaitējums.

“Plastmasas izmantošanas ierobežošana ne tikai alkoholisko dzērienu ražošanā un apritē, bet arī citās tautsaimniecības nozarēs kopumā sekmētu tīrākas un nepiesārņotākas vides saglabāšanu un attīstību nākotnē,” uzsvēris Valsts prezidents.

Ar lūgumu atgriezt Saeima otrreizējas caurlūkošanai attiecīgo likumprojektu pie Vējoņa vērsās 20 Saeimas deputāti. Valsts prezidents aicinājis vērtēt, vai alkohola tirdzniecības ierobežojumu spēkā stāšanās atlikšana uz trim gadiem ir pamatota un kāds laika periods patiešām būtu nepieciešams, lai pienācīgi sagatavotos jaunajam regulējumam.

Kā ziņots, 11.maijā Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, paredzot aizliegumu tirgot alu plastmasas pudelēs, kuru tilpums lielāks par vienu litru.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Alu pildīt 5 litru nerūsējošā tērauda pudelēs!

 2. Pravietisnejaukais Atbildēt

  Ja kāds nodarbojas ar niekiem, tas sniedz liecību pats par sevi – ka nopietniem darbiem nav prāta un varēšanas.

 3. Ak Vējoni, Vējoni! Tev vējš ne tikai uzvārdā, bet arī galvā! Ja jau alus un citu žļurgu lietošana būtu visu nelaimju cēlonis, tad jau viss būtu vienkārši lieliski. Diemžēl tādu pudeļu aizliegšana ir tikai veids, kā radīt vētrainas un mēŗķtiecīgas darbības ilīziju. Vismaz Tu nebūtu spēlējis šo teātri un izmantojis lielisko iespēju paklusēt. Vai arī šos aizlieguma autorus apklusināt, lai nenodarbojas ar blēņām, bet risina tiešām valstij nozīmīgas problēmas – nodoklu reformu, mediķu algas, ceļu remontus..

  • papildus pilsonis Atbildēt

   Labi teikts. Patiesi jāvada valsts un jādot nepadarītā darba virzieni, bet te pat tukšo 2l pudeņu nodošanu pārstrādei nerisina – kur vel mazāka tilpuma – pilnas ceļmalas…

 4. Man atkal šķiet, ka no dekoratīvās prezidenta institūcijas ir jāatsakās pavisam.

 5. Cik smieklīgi! Būtu labāk apkarojuši dzeršanas cēloņus- radījuši darbavietas!!!

 6. Vēl jau šur tur nez vai nav izlejamais alus, ko kanniņās un burkās pērk. Tagad varēs tikai krūzītēs?

 7. urrāāā !!!
  turpmāk alu pārdos kristāla kausos !
  labi 😀

 8. Oiiii, nu milzoooonigs paldies Vejona kungam par superigo ideju, kuru nekad neviens neiedomatos.
  Tagad skaidrs, ka cinities ari ar narkomaniju. Atliek tikai nomainit iepakojumus !!!
  Ari ar smekesanu mes ta atri tiksim gala.. un visu ko citu nevelamu..
  Urraaa!!
  Varbut Nilu…, un visus parejos kremlinus, ari vajadzetu “iepakot” pareizajos iepakojumos… un tad ari shi serga butu atrisinata?
  Nu vienkarsi geniali! Nav ko piebilst… Vienigi, ja nu ieteikt uz Nobela premiju….. :):)

 9. Vo, vo… Visu izskir iepakojums.. Ja nebus platmasenes, tad nedzers.., ja nebus kartona pacinas, tad nepipes..
  It ka…
  Tikai interesanti, ko sie pasi ir sadzerusies un sapipejusies, ja tadus murgus murgo?
  Un ko tadiem darit Saeima, ja gadiem nespej, kur nu risinat, pat saskatit REALAS problemas, ar kuram pilns Latvija?
  Jeb ta ir metode, vientiesiem iebarot neesosas, no pirksta izzistas problemas, par ko diskutet, lai nebutu laika istam?
  Iespejams ka tiesi ta..

 10. Ja aizliegs par alu saukto stiprināto žļurgu plastmasas pudelēs un beigs rādīt seriālu,, ugunsgrēks,, tad tautas fiziskās un garīgās veselības stāvoklis var uzlaboties tik tālu ,ka tas kļūs bīstams varturiem.
  Vai Vējonis ir pa to padomājis?

 11. Vai tad prezidenta kungs vel nav atteicies plastmasa divlitrenēm……???

 12. Tad jau ne tikai jārunā par alkoholu, bet gan par visa veida šķidrumiem plastmasenēs!!!

 13. Prezidents iespārda Atbildēt

  Vējonis neredz problēmu tajā, ka valsts diskriminē latgaliešus un viņu valodu, bet plastmasas pudelēs prezidents redz problēmu. Plasmaseņu aizliegšana (nosaucot to par inovatīvu veidu cīņai ar alkohola lietošanu (!)) ir no tās pašas operas kā komunisma ieviešana – uz papīra izskatās labi, bet pēc būtības ir stulbi un nerealizējami. Kāda valsts, tādas problēmas un risinājumi. Ķēmu bars.

 14. O O O,Vējonis vēl ir dzīvs?

 15. Es nevaru atteikties no 2 litru plastmasenes !!!

 16. un ko ar minerālīti … uz pohām arī no stikla???

 17. nu beidzot … prezidenta alga to atļauj …

 18. Ka ir ar depozītiem? Atbildēt

  Vai tavs priekšnieks Lembergs tos neatļauj, Vējon?

 19. Divlitrenes ir lēti un labi. Tomēr nopērkot divlitreni, alus garša katrā ir savādāka,arī vienam un tam pašam nosaukumam. Labākais alus ir “Valmiermuižai”,bet mazliet padārgs!

 20. Plastmasas pudelēs,vispār,plastmasas iepakojumos vajadzētu aizliegt tirgot pārtikas produktus un dzērienus.Ja alkoholu tirgos mazākos traukos,no tā patēriņš nesamazināsies.Nebūs divlitrenes,ņemšu četras puslitrenes,izdzeršu,traukus izmetīšu.Kur jēga?Piesārņojums ar atkritumiem lielāks.No viena grāvja laukā,otrā iekšā.

 21. Laikam jau vējš galvā – tikai aizliegt… bet varbūt smalki atbalsta točkas? Varbūt jāorganizē klientu pieplūdums no valsts pudelēm ( nodokļos ) uz točku privātnelegālo ?

 22. Taisnība vien ir. Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais: alkohols jāpilda tikai stiklā. Tā kā padomijā – šņabis divu veidu standartpudelēs: ar skrūvi kungiem un ar gulbīti – tautai. Alus – tikai daudzkārt izmantojamās viena auguma puslitrenēs ar pudeļblaktīm rotātu iekšiņu. Un visur jābūt taras punktiem, bet ķīlas naudai par pudeli apm. laba baltmaizes kukuļa vērtē. Kā toreiz, kad mēs bijām jauni, PREZIDENT! Paldies, PREZIDENT – nostaļģējot aš apraudājos …

  • papildus pilsonis Atbildēt

   Es arī un tad varēja sakrāt pudeļu korķīšu iekšējās korķa kārtiņas – blīvītes un tad par tām kaut ko deva…Varbūt kāds labāk atceras?

 23. Aizliegt jau var visu, vai tik tas būs pareizais virziens !

  • kāda šķirba kur lej,galvenais taču KVALITĀTE par to kaut kā klusums.no kādiem draņkiem taisa tur tā sāls

 24. Kas tu stulbs esi?

Draugiem Facebook Twitter Google+