×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. marts, 2018
Drukāt

Vējonis paklusām likvidējis savu enerģētiķu komisiju (35)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Raimonds Vējonis

Valsts prezidents Raimonds Vējonis paklusām likvidējis paša 2016. gada pavasarī izveidoto Enerģētikas drošības komisiju.

Šī komisija skandalozu slavu ieguva pagājušā gada novembrī, kad parādījās ziņas par tās sagatavotiem plāniem jaunām subsīdijām elektrības ražošanai, kas publiski tika nodēvēti par likumprojektu “Obligātā iepirkuma komponente (OIK) 2”.

R. Vējoņa kanceleja, sniedzot atbildes uz oficiālu informācijas pieprasījumu, norāda, ka saskaņā ar likuma “Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu” 7. pantu Valsts prezidentam ir pilnīga patstāvība gan šādu komisiju izveidē, gan darba satura noteikšanā. Izmantojot šo patstāvību, R. Vējonis šā gada 6. februārī ir parakstījis lakonisku rīkojumu, kurā ir tikai viena rindiņa bez pamatojuma izklāsta: “Paziņoju, ka no 2018. gada 7. februāra tiek izbeigta Enerģētikas drošības komisijas darbība.”

Arī Valsts prezidenta kanceleja nesniedz nekādus plašākus skaidrojumus šādam lēmumam, ar kuru tiek atlaista komisija, kura 2016. gada 29. aprīlī ar R. Vējoņa rīkojumu tika izveidota, lai “vērtētu ar enerģētisko drošību saistītos jautājumus, veiktu enerģētikas politikas un tās rezultātu analīzi, kā arī sniegtu priekšlikumus šīs politikas pilnveidošanai”.

Savas darbības laikā komisija R. Vējonim sniegusi divus ziņojumus – vienu 2016. gada novembra beigās un otru šā gada 6. februārī, tātad tieši dienā, kad Valsts prezidents uzskatījis tās turpmāku darbību par nevajadzīgu. “Komisija ziņojumā piedāvājusi vairākus iespējamo turpmāko rīcību scenārijus, lai, sekojot enerģētikas politikas tendencēm un Eiropas Savienības likumdošanas izmaiņām, veicinātu atjaunojamo energoresursu izmantošanu elektrības un siltuma ražošanā Latvijā laika posmā no 2020. līdz 2030. gadam. Valsts prezidents aicina valsts enerģētikas politikas veidotājus ņemt vērā ekspertu secinājumus un savlaicīgi un atbildīgi izvērtēt, kā tiek veidota šīs nozares politika Latvijā,” teikts Valsts prezidenta kancelejas preses relīzē pēc 6. februāra ziņojuma uzklausīšanas.

R. Vējoņa izveidotā komisija, kuru vadīja kādreizējais ministrs Juris Ozoliņš, ievērību guva pagājušā gada novembra sākumā, kad medijos parādījās ziņas, ka Valsts prezidenta paspārnē topot likumprojekts “OIK 2”. Mediju rīcībā bija nonācis Elektroenerģijas ražošanas no atjaunojamiem energoresursiem veicināšanas likuma projekts, un tas publiski tika saistīts tieši ar R. Vējoņa izveidoto komisiju un nodēvēts par “prezidenta iecerētu likumprojektu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. iztaujāšanas reizē žurnaļistiem par to vajadzētu pārjautāt. Ja Nekā personīgi to nebūtu izcēluši gaismā, tad, kādas graujošas sekas mūs būtu piemeklējušas? Un cik tā Enerģētiķu komisija mūsu prezidentam izmaksāja?

 2. Kāds mudaks !

 3. Es sacītu V. Šukšina vārdiem…

 4. Zāles OIK afērai vienkāršas. Nekavējoties jāizsludina publiskais piedāvājums jau nelikumīgi izdalītajiem OIK kWh ar lejupslīdošu konkursa cenu no šodien maksātās OIK cenas par saražoto kWh. Drīkst piedalīties arī visi mazie ražotāji, kas tikai spēj ko saražot. Viens gads vai mazāk varētu būt zondēšanas laiks, lai apjaustu visas izmaksas un kredītus, projekta realizēšanas iespējas. Un pēc gada sniedz iekšā visi OIK enerģijas ražotāji savus cenu piedāvājumu OIK kWh, par kādu būtu iespējams ražot.Dārgie ražotāji būs spiesti pabīdīties malā, ļaujot to darīt lētākiem ražotājiem. Parādītos faktiskā tirgus cena, nevis mafijas kabatu pildīšanas cena.

 5. Zāles OIK afērai vienkāršas. Nekavējoties jāizsludina publiskais piedāvājums jau nelikumīgi izdalītajiem OIK kWh ar lejupslīdošu konkursa cenu no šodien maksātās OIK cenas par saražoto kWh. Drīkst piedalīties arī visi mazie ražotāji, kas tikai spēj ko saražot. Viens gads vai mazāk varētu būt zondēšanas laiks, lai apjaustu visas izmaksas un kredītus, projekta realizēšanas iespējas. Un pēc gada sniedz iekšā visi OIK enerģijas ražotāji savus cenu piedāvājumu OIK kWh, par kādu būtu iespējams ražot.Dārgie ražotāji būs spiesti pabīdīties malā, ļaujot to darīt lētākiem ražotājiem. Parādītos faktiskā tirgus cena, nevis mafijas kabatu pildīšanas cena.

 6. Radio ziņās viens gudrītis klārēja, ka tas OIK nemaz nav tik liels. Salīdziniet! Dati ņemti no NRA.lv 2018.02.15. OIK saistības Latvijai 3,96 miljardi eiro. Latvijai ir septītais augstākais OIK maksājums Eiropā – 26,80 eiro MWh bez PVN. Par mums vairāk maksā tikai tādas nabadzīgas valstis kā Vācija, Itālija, Austrija, Apvienotā Karaliste Dānija un Beļģija. Toties mazāk par mums jāmaksā Lietuvai — 15,20, Igaunijai — 14,10, Somijai — 7,00, Spānijai –5,00, Polijai — 4,60, Čehijai — 1,00, Zviedrijai — 0,50, Maltai un Grieķijai — 0,00.

 7. krūmu elektriķis Atbildēt

  Malacis, vismaz naudiņu ietaupīs! Kam šim komisija, ja visu tāpat regulē oligarhi? Labāk lieku runu sacerētāju noalgojiet …

 8. ar prezidentiem joprojām nau paveicies ,vai nu reptiļi vai pa purnu devēji vai raustāmas lelles

 9. nu nolikvideja pa kluso vienu komisiju bet rit tas vieta bus tris citas

 10. nu nolikvideja pa kluso vienu komisiju bet rit pa kluso tas vieta bus tris tadas komisijas

 11. Ja valsti vadītu valsts vīri, tad OIK kalpotu kā ekonomikas stimulātors, ne kā dzirnakmens peldētājam pie kājas pieķēdēts. Bet mums valda valdības vīreļi ar lielām ambīcijām kabatu pildīšanas sfērā un valsts ekonomikas sfērā ar varen šaurām pierītēm, kā tikko no palmām nošļūkušajiem indivīdiem. Būtu izsludinājuši OIK enerģijas iepirkumu atklātā izsolē, ar konkursu mazākās cenas virzienā, piedalīties arī ar 3 000kWh gada jaudu ne tikai lielie ražotāji, un viss nostātos savās vietās. Veidotos OIK enerģijas tirgus cena, nevis kabatu pildīšanas cenas, kas slāpē jebkādu ekonomiku. Un pastāv sen jau valsts līdzekļu tēriņam obligāts publiskais iepirkums. Tātad ir rupji pārkāpts valsts likumi un vainīgās personas nekavējoties saucamas pie atbildības. Noziedznieku darījumos, kaut valdības līmenī, nekāds paļāvības princips nevar darboties. Šai afērai nekavējoties jādara gals.

  • un KUR SKATĀS mūsu Ekonomikas policija ???
   kad to Rubesu vajag aizstāvēt – tad aktivitātes neizpaliek , bet , kad visu tautu apzog , tad izliekas par beigtiem …

 12. arī es saku paldies lapas veidotajiem ,par PATIESĪBAS – RAKSTIEM ,,LAI VEICAS ,LAI SOKAS ,TAUTAI JĀZIN IR -KAS IR KAS UN KAS NOTIEK SAKARA AR 100GADES SVĒTKIEM

 13. Vējoniis no problēmām bēga ari būdams Vides ministrs.

 14. VARONIS, VARONIS – nolēma palikt tikai pie pirmās tautas lielizmēra aplaupīšanas afēras – OIK1, tomēr no otrās atteikties. Ikreiz, kad šķiet, ka švakāku prezidentu vairs nevar ielikt, mēs atkal un atkal saprotam, ka tomēr var gan. Diemžēl

 15. tā vietā,lai piedāvātu risinājumu….

 16. tasJauArīNavNekas Atbildēt

  Perdelis

 17. VISU CIENU DROSMIGAJIEM,GODIGAJIEM LA VEIDOTAJIEM KAD VINI VISU STASTA TAUTAI…!!!!PALDIES UN TA TURPINIET….!!!!!

 18. neko citu nemaak kaa tikai stulbi smaidiit,apnikusi tie giimi.

 19. kad paraadiisies kas piemeerotaaks.cik var skatiities uz daarzeni!

 20. Tiešām kauns,ka mūsu valsti vada šādi “‘prezidenti””un “premjeri”‘,tāpēc jau esam tur kur esam,acīm redzams,ka ar nodomu tiek viss darīts,lai darba spējīgie brauktu projām,slimie un vecie nomirs paši,un valsts būs tīra no cilvēkiem-poligons…

 21. Vai likvidedams kadu komisiju Pleskavas desantnieka delins nav rikojies bez sava vadona, NATO ienaidnieka no Puzes bunkura, paveles ? Tada gadijuma vina karjera ir beigusies.

 22. Cik sapratuu taOIK aferas vaditajs ir musu tagadejais papins? Nu kolosali. Vardu trukst.

 23. Kad spragonnis saks aistavet tautu no zagljiem?

 24. Pa klusām lai sēj neapmierinātību iedzīvptājos -vai tas nav saprotams.

 25. šausmīgs kauns par tādu ielikteni Atbildēt

  Vispār jau šausmīgs kauns – visi zin, ka OIK ir milzu krāpnieciska afēra, kuru piesedz pats ekonomikas ministriņš un to normāls valsts prezidents vnk nevar nezināt. Un kas notiek, tā vietā, lai censtos ierobežot pirmo afēru – OIK , pats valsts prezidents jau štuko – sasaucis veselu komisiju, kā varētu tautu aplaupīt vēl vairāk, izdomājot OIK2 tautu aplaupošo afēru. Tas ir situācijā, kad Eiropas komisija ir atzinusi, ka OIK pirmajam valsts atbalsts esot neadekvāti liels un ka zaudētājs ir patērētājs, t.i., visi (!!) LV iedzīvotāji, kas nav bomži. Tātad Eiropas komisija jau 2016.gadā ar vēstuli Ekonomikas ministrijai ir tiešā tekstā paudusi to, ka LV elektrības patērētāji tiek aplaupīti

 26. Valsts varena apzogot iedzīvotājus ar shēmām oik1, oik2, oik3, oik4 Atbildēt

  Mērglis ne prezidents zagt visi no zzs turpina tāpat.

 27. Šorīt dzirdēju trolejbusā vārdus – intelektuāli ētisks kroplis . Kas tas ir ?

 28. Kad jaunā OIK 2 blēdība nāca gaismā, ir jāieslēdz atpakaļgaita? Bet tā gribējās pakalpot ? Un par cik? Ko te KNAB – nemeklēs?

 29. Redz cik mums darbīgs prezidents….nez ko vēl pa kluso sadarījis!

  • Šausmīgs kauns par tādu ielikteni

  • Labāk, lai turpina jozt ar valsts pirmo kluksti pa bezmaksas tusiņiem, vismaz nekādu lielo ļaunumu tādējādi valstij nenodara. Viss cits gan ir krietnas sarkšanas un sašutuma vērts, sākot ar kuslo aicinājumu lielmēroga valsts izzadzējiem pašiem izvērtēt savu rīcību, OIK2 nodomātā afēra utt. Tad jau valstī krimināllikums jāatceļ vispār = katrs varēs izvērtēt savus noziegumus, noziegsies – izvērtēs, noziegsies – pats izvērtēs. Ir tāds labs teiciens – pirms ko teikt, ir vērts to izlaist caur smadzenēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+