Latvijā
Politika

Vējonis par to, vai KNAB vadītājs sniedzis Kučinskim informāciju par Kļaviņu10

Raimonds Vējonis. Foto – LETA

Diez vai Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Jēkabs Straume sniedza Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) informāciju par lietu pret Saeimas deputātu Askoldu Kļaviņu (ZZS), ceturtdien intervijā portālam “Delfi” izteicās Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents uzsvēra, ka operatīvie dienesti Latvijā strādā autonomi un ir atbildīgi par noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanu. Tāpēc Satversmes aizsardzības birojs Kļaviņa lietā sācis pārbaudi, lai noskaidrotu, vai kāds ir izplatījis informāciju, kas klasificējama kā valsts noslēpums.

“Nedrīkst būt tādas situācijas, ka kādam ir pieejama slepena informācija,” pauda Vējonis un piebilda, ka diez vai KNAB vadītājs Kļaviņa lietā varēja kaut ko pateikt Kučinskim.

Valsts prezidents arī norādīja, ka tā dēvētās “oligarhu sarunas” ir padarījušas politiku atklātāku, jo politiski lēmumi vairs netiek pieņemti pirtīs vai viesnīcu numuros, bet gan pirms to pieņemšanas, par tiem tiek diskutēts atklāti.

“Tas, ka iepriekš kaut kādos formātos kaut kādas sarunas ir notikušas, saprotams, ir noticis. Arī tagad, iespējams, šādas sarunas notiek, bet no lēmumu pieņemšanas aspekta, es neredzu, ka kaut kas būtu kaut kur aizkulisēs pieņemts,” norādīja Vējonis.

LA.lv