×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. marts, 2016
Drukāt

Vējonis: Pieminot deportācijas, novērtēsim mūsu tautas spēku (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Šodien, pieminot komunistiskā genocīda upurus un atceroties vienu no drūmākajām dienām Latvijas vēsturē, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina domāt par to, cik liels ir mūsu tautas spēks, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas preses dienests.

Šajā dienā padomju okupācijas vara piespieda tūkstošiem cilvēku atstāt savas mājas un zemi, un lika doties izsūtījumā. Vējonis norāda, ka okupācijas varas veiktais noziegums pret Latvijas tautu izjauca ģimenes un dzimtas, atņēma sapņus un nākotni. “Daudzi atdeva visdārgāko – dzīvību. Bija viss pamats padoties un vilties, tomēr tā nenotika. Latviešu tauta ne tikai izdzīvoja okupācijas laiku, bet vēl vairāk – izcīnīja tiesības valdīt savā zemē un atguva mūsu valsts neatkarību,” saka Vējonis.

“Šodien, pēc 67 gadiem, mēs turpinām nostiprināt savu valsti. Vēl vienu 25.martu mēs nepieļausim. Tieši tāpēc mēs stiprinām savas valsts aizsardzības spējas. Tāpēc mēs stāvam vienoti ar Ukrainu. Mēs ļoti labi zinām, ko nozīmē agresija, vēršanās pret nevainīgiem cilvēkiem un tautu. Mēs nekad neļausim svešām varām bradāt pār mūsu cilvēkiem. Valsts īstenos savu pienākumu,” uzsver Valsts prezidents.

Grūtībās var būt vilinājums padoties, ir daudz iespēju vilties, norāda Vējonis, piebilstot, ka šodienas izaicinājumos katram jāapņemas tiem pretī likt darbus, kas stiprinās mūsu zemi un tautu.

Pieminot 25.marta deportāciju upurus un domās pārstaigājot Latvijas tautas traģiskākās dienas, Vējonis aicina atcerēties, ka tautas spēks ir liels un neaptverams.

Kā ziņots, pieminot 1949.gada 25.marta deportāciju un komunistiskā genocīda upurus, šajā dienā Rīgā notiks koncerti un pasākumi – piemiņas brīdis pie Šķirotavas stacijas, gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja uz Brīvības pieminekli, kur notiks svinīgā goda sardzes maiņas un ziedu nolikšanas ceremonija, bet vakarpusē iedzīvotāji gaidīti Lielās Piektdienas koncertos Rīgas Svētā Pētera baznīcā.

25.marts Latvijā ir oficiāla atceres diena, kad piemin komunistiskā genocīda upurus saistībā ar notikumiem 1949.gada 25.martā, kad notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem PSRS reģioniem.

Izsūtīšana notika 1949.gadā no 25. līdz 28.martam, kad tika izsūtīti vairāk nekā 90 000 Baltijas valstu iedzīvotāju, gandrīz puse no viņiem bija no Latvijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Es aŗi esmu dikti vilies Prezidentā.

  2. Tad kad slimoji Tauta bija kopā ar Tevi. Vai nav pienacis laiks sākt strādat Tautas labā?????????

Draugiem Facebook Twitter Google+