×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. maijs, 2016
Drukāt

Vējonis: Rasnača rīcība ar Stambulas konvencijas juridisko analīzi nav pieņemama (20)

Foto - LETAFoto - LETA

Tieslietu ministra Dzintara Rasnača (NA) rīcība saistībā ar Stambulas konvencijas juridisko analīzi nav pieņemama un kaut kādām sekām tam ir jābūt, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš uzsvēra, ka neparakstot Stambulas konvenciju, Latvija kārtējo reizi izceļas. “Vardarbība kā tāda ir nosodāma un nav pieņēmama nevienam. Es uzskatu, ka mums ir jāpievienojas Stambulas konvencijai – tā ir jāparaksta un jāratificē. Tieslietu ministrija (TM) [ar savu juridisko atzinumu] ir sapinusies meistarībā. Tas zināmā mērā diskreditē tieslietu sistēmu. Šajā situācijā politika ir iejaukta. TM jāstrādā kā neatkarīgai institūcijai,” teica Vējonis.

Vaicāts par izskanējušo Rasnača demisijas pieprasījumu, prezidents norādīja, ka tas ir jautājums premjeram Mārim Kučinskim (ZZS). “Šis scenārijs būs diezgan grūti realizējams. Pats ministrs šādu lēmumu nav pieņēmis. Tas [Rasnača demisijas pieprasījums] nozīmētu koalīcijas sabrukumu un valdības darba beigas,” teica Vējonis.

Prezidents norādīja, ka ministra rīcība nav pieņemama un kaut kādām sekām ir jābūt. “Mēs [prezidenta kanceleja] neredzam nekādas pretrunas starp Satversmi un Stambulas konvenciju. Ja mums tiešām ir bažas par pretrunām ar Satversmi, varam pievienot deklarāciju. Es ceru, ka valdība akceptēs, ka pievienojamies Stambulas konvencijai un iesim uz priekšu,” pauda Valsts prezidents.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka valdība otrdien lems par Stambulas konvencijas parakstīšanu. TM ziņojuma pausts, ka Latvijai nevajadzētu parakstīt Stambulas konvenciju.

“No juridiskā viedokļa nav atrodams neviens iemesls, kādēļ Latvijai būtu jāparaksta starptautisks līgums, kas neatbilst tās pamatlikumam – Satversmei,” sacīts tieslietu ministra Rasnača parakstītajā informatīvajā ziņojumā, balstoties uz ārpakalpojumā pasūtīto juridisko analīzi.

Ministrs izklāsta, ka Stambulas konvencija ir pirmais starptautiskais līgums, kurā ietverta “gender” definīcija sociālās teorijas izpratnē.

“Konvencija uzliek valstīm pienākumu atteikties no diskriminācijas ne tikai uz dzimuma pamata, bet arī uz “gender” jeb dzimtes pamata. Lai šo nediskriminācijas principu ievērotu, Latvijai agri vai vēlu būs nepieciešams sākt interpretēt Satversmes 110.pantu, kā arī CL 35.panta otro daļu “gender” sociālās teorijas gaismā. Tas nozīmē viendzimuma laulību atļaušanu, pat nemainot Satversmes 110.panta 1.teikuma redakciju,” pauž ministrs.

Ziņojumā arī norādīts, ka “Stambulas konvencija klaji ignorē gan Satversmes 112. pantā, gan starptautiskajos cilvēktiesību dokumentos garantētās vecāku tiesības bērnu izglītībā. Turklāt netiek ņemta vērā arī vecāku reliģijas brīvība, kas ir nesaraujami saistīta ar tiesībām izglītot savus bērnus saskaņā ar savu reliģisko pārliecību un filozofiskajiem uzskatiem”.

Konvencija uzliek valstīm pienākumu veikt izmaiņas cilvēku domāšanā un attieksmē, secinājusi TM.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Rasnacū padzīt no TM Atbildēt

  Jocīgais
  28.06.2016 19:25
  Vajadzēja trīs mēnešus lai Rasnačam pielektu, ka rīkojies neētiski. Kučinski, Tu ar putām uz lūpām uzbruki Belēvičam, ka viņš lūk esot melojis. Rasnačs trīs mēnešus melojis ka neētiski rīkojies un ja tas neatklātos, tad turpinātu melot arī tagad.

 2. Teitonu bruninieks Atbildēt

  Kada briesmiga nakotne sagaida mus un musu bernus. Varbut mums normalajiem cilvekiem vairs nevairoties.izmirsim tapat,dabiga nave.Lai sataniskie Varaviksnes aktivisti draudzigi un jautri visi,ka viens iesolo elle bez musu lidzdalibas.Lai nakotne labak pie varas nak musulmanu fundamentalisti,vai ari stradigie kiniesi.Tiem ir citas,labakas dzivotspejigakas veltibas,neka arvien vairak izvirtosajai un boja ejosajai Eiropai.

 3. ĢENDERISTU SEKTAI(VIENOTĪBAI) NĒ Atbildēt

  Galvenais ir nākošās vēlēšanās izmest šis geju un lezbiešu radītās pseido ideoloģijas ĢENDERIMA sektas sludinātājus – Vienotību no visām valsts institūcijām lai bērnus par garīgiem kropļiem nepadara. Garīgiem kropļiem un liberastu sektantiem(Vienotība) valdībā nav vietas.

 4. Iznāk, ka Prezidentam arī vajag dažreiz nesteigties kāpt uz dēļiem, bet bišķi aizkavēties smadzeņu vingrinājumos, proti, mēģināt atšķirt politiku no izvirtības, kaut gan dažreiz pat vissmalkākie filtri nedod iespēju novilkt robežu.

 5. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Nožēlojami, ka Valsts prezidents Vējonis un Ministru prezidents Kučinskis bezatbildīgi un brutāli iestājas pret veselo saprātu. Protams, vienkāršāk ir nelasot un neanalizējot parakstīt jebkuru papīru, kuru zem deguna pabāž Brisele, bet Stambulas konvencija ir politiski juridisks dokuments (pie tam, vairāk tieši agresīvi politisks!) ar iespējamām tālejošām bīstamām sekām, un tāpēc TM pilnīgi pamatoti atteicās to pieņemt bez izvērtēšanas un vēl jo vairāk pēc izvērtējuma saņemšanas. Kučinska apgalvojums, ka visas nelabvēlīgās sekas varēs novērst ar atsauci uz Satversmi, ir, maigi sakot, bērnišķīgs. Briselē neviens mūsu Satversmi nelasīs un galvā neņems.

  Par pašu konvencijas būtību un tās izvērtējumu atļaušos citēt Andra Pudāna teikto:

  „Labs, pamatots, vispārējā veselīgā loģikā un juridiskās niansēs dziļi izsvērts darbs.
  Kāds šo reto reizi ir uztvēris valsts pasūtījumu nopietni un pielicis visas pūles, lai stātos pretī muļķībai, kas pārņēmusi pasauli un diemžēl nu jau arī Latviju.

  Juridiskajā slēdzienā norādīts, ka Stambulas konvencija vēlas izskaust vardarbību pret sievietēm, apriori pieņemot, ka visi vīrieši ir uzbrucēji un visas sievietes – upuri. Lai arī konvencija ieturēta skandināviskā feminisma garā, uzsverot dzimumu vienlīdzību, konvencijas sastādītāji nav ne pētījuši, ne aizdomājušies, ka vienlīdzīgās būtnes var vērst savu agresiju abos virzienos.

  Varbūt tas ir tādēļ, ka, ja to nosauktu, teiksim, par “vardarbības pret cilvēkiem novēršanas” konvenciju, skaudri atklātos autoru šizofrēniskais domu gājiens. Latvijas juristi nepārprotami norāda, ka cēlā sieviešu sargāšanas ideja Stambulas konvencijā ir vien neveikla izkārtne, aiz kuras ieslēpts pavisam kaut kas cits, daudz pretdabiskāks par vardarbību, kas diemžēl, gribam to mēs vai nē, ir iekodēta cilvēces gēnos.

  Proti, konvencija “plūstoši” pāriet no sievietēm uz jauna sociāla dzimuma “gender” radīšanu, ar kura palīdzību tās mīklainā kārtā tiks “pasargātas”. Bērniem būs tiesības izvēlēties savu dzimumu, neatkarīgi no tā, kāds ir to fizioloģiskais dzimums (!!!)

  Varbūt šī ir tā vieta, kur soctīklu zviedzējiem būtu jāaizrijas savos smieklos un jāaizdomājas, kur tieši slēpjas jautrības avots? Vai tajā, ka parakstot šo konvenciju, arī pie mums, līdzīgi kā Zviedrijā, skolās tiks ieviestas tualetes un garderobes “vidējam”, jeb “hen” dzimumam? Tur dosies liberālo smējēju bērni, kuri vēl nebūs pieņēmuši lēmumu, vai vēlas būt zēns, vai meitene.

  Vai, varbūt, uzjautrinoši kādam šķiet tas, ka Kārlītim šo “gender” teoriju oficiāli borēs skolā un viņš jebkurā mirklī varēs pateikt, ka grib būt Veronika, bet vecākiem nebūs nekādu tiesību pret to iebilst?

  Dienas beigās sanāk, ka šie ir tie pretpasākumi sieviešu sišanai. Neiedomājami loģiski. Bravo! Nekad nebiju aizdomājies. Mazās sievietes, lai nākotnē netaptu sistas, jau pirmajā klasē varēs paziņot, ka izaugs par rugājiem noaugušiem tēviņiem. Tikai pamēģini tādai ko nodarīt!

  Nu riktīgi šahisti to konvenciju uzcepuši.

  Parokoties dziļāk, juristi noskaidrojuši, ka konvencijas 12. pantā par “viegli ievainojamām” personām, kas pakļautas vardarbībai, tiek definētas tikai sievietes stāvoklī vai ar maziem bērniem, geji, lezbietes, biseksuāļi, transpersonas, HIV inficētie un bezpajumtnieki.

  Šeit jājautā, kāds sakars transpersonām un bomāriem ar sieviešu aizsardzību pret vardarbību? Pareizi – nekāds. Vēl jo vairāk, izrādās, sievieti, kurai nav mazu bērnu vai kura nav bomzene, nav slima ar HIV, vai nav ar biseksuālām nosliecēm, šī konvencija nemaz nesteidz pasargāt. Tai pat laikā vīrieti geju, kurš sociāli jūtās kā sieviete, Stambulas konvencija aizsargās. Lieliski!”

 6. Visu cieņu Vējonim, bet kur Satversmē rakstīts, ka Valsts prezidents regulē, kuram jābūt ministram, kuram nē.

 7. Un kāda tad ir pieņemama? Tāda, ka ar zemu noliektu galvu jāklanās pārējiem, vai to ar varu mums liek?
  Nevajag čakarēt konstitūciju.

 8. terpentīns&vazelīns Atbildēt

  Vērmaņparka praids bij tikai ziediņi, šis jau ir nopietnāk …

 9. Prezident nupat tu esi stingri iepinies genderisma muklājā. Iespējams padomnieki izmantojot tavu veselības stāvokli ir ieteikuši atbalstīt genderismu, ka kaut ko skaistu, reklamējamu sabiedrībā un vēlāk to varēs cieši sasaistīt homosekiem. Prezident attopies!

 10. par šo "prezidentu" Atbildēt

  daži vārdi par šo krievmīli, kurš ir kļūdas pēc iesēdies mūsu valsts prezidenta krēslā. Un pēc šī paziņojuma par “TM sapīšanos politikā ” vēljovairāk ir acīmredzams, ka šis “prezidents” nepārstāv nāciju, latviešu kultūru. Šis puskrievs pārstāv tikai savu partiju, ir sākusies priekšvēlēsanas cīņa,un šis “prezidents” ņem aktīvu dalību šajā cīņā. Pretīgs radījums ir iesēdies mūsu valsts krēslā. Pretīgi un šausmīgi!

 11. Redzams, ka no Vējoņa tomēr prezidents neiznāks. Sāk jau izskatīties,ka pat Bērziņš bija pārāks.

 12. Vējoņa kungs,esmu dziļi vīlusies Jūsos…Varējāt gan parādīt mugurkaulu, neklanoties Eiropas ķeksītim. Bet,varbūt, tiešām esat pārliecināts “konvencionālists”?

 13. Raimond,sekas ir tadas,ka tu vispaar neko taalu iipashi neredzi,tapec nemaisies kur nevajag,bet iemaacies pienemt Dieva gribu.

 14. tā sapriecājamies par Vējoni… un, še, tev !!

 15. Es ceru, ka Vējonim pašam tas nepaies bez nopietnām sekām jau nākošajā reitingu aptaujā. Vai ar kaut kāda dokumenta parakstīšanu var izbeigt vardarbību? Un trešā daĻA MŪSU IEDZĪVOTĀJU UZSKATA, KA JA VĪRIETIS PIEKAUJ SAVU SIEVU, TĀTAD MĪL. BET PARAKSTĪTIES UZ TĀS PEDERASTU SĒRGAS IEVIEŠANU LATVIJĀ VARĒTU KĀDS ZEMĀKS POLITIĶIS, BET JA PATS PREZIDENTS IR TIK APROBEŽOTS, TAD TUR NAV KO TEIKT. jAU TAGAD DIENNAS AGRUMĀ VAIRĀKOS SIMTOS KOMENTĀRU nav atbalsta prezidenta nosodījumam.

 16. Ģimene 32 gadus Atbildēt

  Nu re.āža kāja izlīda…..sorosietis atbalsta genderismu un noniecina ģimenes vērtiības…..paraugpāris???? Meļi.ja es būtu viņu bērns man būtu kauns

 17. Un kādēļ tad mums būtu jāpieņem, nevis jācīnās pret, kādēļ pašiem jāpakļaujas nenormālām prasībām, ka māte vairs nav māte, tēvs nav tēvs, ka sieviete nav sieviete, vīrietis nav vīrietis un jāpārraksta ne tikai Satversme, bet arī visas medicīnas un bioloģijas grāmatas. Vienmēr jāprasa, kam tas ir izdevīgi un kur tas ved. Vēsturē jau ir bijis – valdošie un viņus apkalpojošie einuki. Šo deklarāciju atbalsta slimie, it kā tas viņus darītu veselus, nabaga nevienam nevajadzīgi sievišķi un aiz stresa impotenti politiķi.

 18. Prezidenta kungs, tieši Jūsu rīcība nav pieņemama!

 19. Vejoni, Tava darbība nav pieņemama.

 20. Kā liecina Vējoņa viedoklis par Stabmulas konvencju, viņš un viņa birojs ir strauji liberastējis vai arī viņa smagā sirds kaite bīstami pārvērtās par galvas kaiti.

Draugiem Facebook Twitter Google+