×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. augusts, 2016
Drukāt

Vējonis rosinājis apspriest mācības pēc “Brexit” un noskaņojumu Latvijā (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iniciatīvas otrdien Melngalvju namā notiks sabiedriska diskusija “Brexit mācības Eiropai un Latvijai”. Tajā tiks analizēti faktori, kas veicināja Lielbritānijas pilsoņu lēmumu par izstāšanos no Eiropas Savienības, šo faktoru ietekme uz Latvijas drošību, kā arī Latvijas sabiedriskā doma šajos jautājumos.

Pētījumu centra SKDS jaunākie Latvijas sabiedriskās domas aptaujas dati rāda, ka, neskatoties uz bažām un bailēm par strauju migrantu pieplūdi un terorisma draudiem Eiropā, mūsu iedzīvotāji augsti vērtē Latvijas integrāciju Eiropā. Latvijas sabiedrība arī negatīvi raugās uz varbūtību, ka Latvija varētu izstāties no Eiropas Savienības, kā to referendumā ir nolēmuši Lielbritānijas pilsoņi.

Par “Brexit” postfaktuālās politikas ietekmi uz starptautisko politiku konferencē uzstāsies Rīgas Stradiņa universitātes docents Edijs Bošs, bet par sabiedrisko domu Latvijas jautājumos, kas veicināja Lielbritānijas referenduma rezultātus, informēs pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš. Migrācijas pētniece Agnese Lāce analizēs migrācijas un drošības aspektus Eiropā pēc “Brexit”, savukārt par “Brexit” starptautiskajiem tiesiskajiem aspektiem stāstīs Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes lektors Māris Lejnieks. Konferenci vadīs Starptautisko pētījumu centra direktore Gunda Reire.

Konference “Brexit mācības Eiropai un Latvijai” notiks 30.augustā plkst. 12.30 – 14.30 Rīgā, Melngalvju namā. Tā ir otrā konference, kas notiek Valsts prezidenta rosinātajā diskusiju ciklā par Latvijas drošību 21. gadsimta izaicinājumu apstākļos.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. tā tautu sajaukšanas propaganda pieņemas spēkā…! Tā vien šķiet, ka tie globālie parazīti – lētā “darbaspēka” meklētāji uzprasās uz globālām nepatikšanām. Un lai tad velns viņus arī parauj!

  2. bet mello Rigaa arvien vairak un vairaak !

  3. tikai vienos "pret breksit" vārtos ? Atbildēt

    Vai tad kāds no “par breksit” piekritējiem ar piedalīsies ??

Draugiem Facebook Twitter Google+